Author Topic: ATP A şaptea coroană în deşert pentru maestrul Federer: rever de gală şi serviciu...  (Read 406 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB


[Skilled News] A şaptea coroană în deşert pentru maestrul Federer: rever de gală şi serviciu redutabil în finala cu Djokovic, în meciul care i-a adus asul cu numărul 9.000 [Skilled News]









Roger Federer (33 de ani) a câştigat pe repede înainte finala turenului de 500 de puncte de la Dubai, împotriva liderului mondial Novak Djokovic (27 de ani), 6-3, 7-5, într-o oră şi 24 de minute de joc de înalt nivel, în care jocul elveţianului nu a avut fisură. "Întotdeauna joc foarte bine împotriva lui Djokovic", a subliniat elveţianul, ajuns la 84 de succese în circuitul ATP. "Sunt încântat că mi-au reuşit servicii bune atunci când am avut cu adevărat nevoie. A fost o săptămână incredibilă şi am jucat tenis bun", a punctat Federer.
 Numărul doi mondial a dominat "finala tăticilor" în primul episod al rivalităţii cu 37 de acte consumat după ce soţia lui Djokovici a născut primul copil al cuplului. Federer a controlat momentele decisive, având procentaje de sută la sută atât la mingile de break salvate, cât şi la oportunităţi convertite. Cu tribuna de partea sa "în proporţie de cel puţin 95%", aşa cum remarca Brad Gilbert, Federer s-a desprins în primul set chiar în game-ul în care Djokovic servea cu mingi noi.
 Agresiv, reuşind 18 lovituri direct câştigătoare şi cu opt veniri la plasă, "Fed Express" a închis primul set, 6-3, în 37 de minute în care l-a ţinut la distanţă confortabilă pe Djokovic. 







Sursa: proSPORT.ro  | Oferit de Raylisse
« Last Edit: 01 March 2015, 08:49:23 by Raylisse »

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Bravo lui,a meritat din plin!



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline [SG]Andrei

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2752
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Fondator SkilledCrafting
Bravo lui a meritat.

Offline Patrick.

  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2017
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • R.N.T Best Server For Ever :)
  • Real Name: Patrick
  • Steam ID: Patrick.
Bravo lui Federer, pentru aceasta coroana, a meritato. :D


Offline Manu.

  • Romania National Trucking-co fondator
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SlowMoution.:3
  • Real Name: Manu
  • Steam ID: Manu.
Bravo lui, este un jucator foarte bun.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal