Author Topic: WTA "Are mai mult talent decât îi trebuie!" Ţiriac despre Halep şi cum o poate...  (Read 405 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AroWn.xD

  • Expert HTML & CSS
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4483
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Full stack Developer(Node.JS)
  • Real Name: Robert Silviu
  • Steam ID: AroWnD


[Skilled News] "Are mai mult talent decât îi trebuie!" Ţiriac despre Halep şi cum o poate învinge Simona pe Serena Williams[Skilled News]









Simona Halep este lăudată de Ion Ţiriac după a doua finală consecutivă disputată pe "hard", iar fostul mare tenisman al României vorbeşte despre şansele constănţencei de a o învinge pe Serena Williams în viitorul apropiat.
Ţiriac consideră că vârsta începe să-şi spună cuvântul în cazul liderului WTA, dar chiar şi aşa e nevoie ca Serena să nu fie la 100% din punct de vedere mental pentru ca o altă jucătoare din circuit să aibă şanse să o învingă. "Trebuie să o sperii cumva, să o mişti", spune Ţiriac.

"Este o sportivă deosebită, senzaţională. Are mai mult talent decât îi trebuie, are mai mult decat îi trebuie şi asta poate să fie undeva un minus.

Serena îţi cârpeşte mingea la 200 km pe ora, nene. De unde ţi-o cârpeşte, nu stiu. Aaa, că are şi 100 de kilograme acum şi 33 de ani şi nu ştie să se deplaseze, e adevărat,  dar când pune mâna pe ea, o rupe.

Dacă poţi să o mişti pe Serena, care e extrem de emoţională, şi dacă reuşeşti cumva să o superi, şi am vazut despre ce e vorba o data sau de două ori, se bate singură", a declarat Ion Ţiriac pentru Dolce Sport.







Sursa: Prosport.ro



Offline RazvanS_

  • Skilled Gaming Members
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4675
  • Reputation: 0
  • Steam ID: RazvanS_
Simona este i jucatoare foarte buna de Tenis eu as vrea sa o bata pe Serena =D

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB
Simona chiar are mult talent, am si vazut-o e si foarte calma si sigura pe ea.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal