Author Topic:  Halep a rămas fără replică "Să mă anunţi când ajungi acolo! Până atunci...  (Read 411 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB


[Skilled News] Halep a rămas fără replică "Să mă anunţi când ajungi acolo! Până atunci eşti un sportiv sărac" Ce obiectiv i-a stabilit Ţiriac [Skilled News]









Prezenţi la inaugurarea a două terenuri de tenis, Simona Halep şi Ion Ţiriac au oferit un moment amuzant în timpul conferinţei de presă ţinută în timpul evenimentului.

"Până atunci, eşti un sportiv sărac"
Fostul mare tenismen devenit un prosper om de afaceri după ce şi-a încheiat activitatea sportivă nu s-a arătat deloc impresionat de faptul că Simona Halep a depăşit bariera celor 10 milioane de dolari câştigaţi din tenis şi i-a "fixat" constăncencei un obiectiv irealizabil.  Ţiriac s-a referit cu siguranţă la banii încasaţi inclusiv din contractele de publicitate, dar chiar şi aşa suma e greu de atins. În 2014, Roger Federer a fost cel mai bine plătit jucător de tenis din lume, încasând în total 56 de milioane de dolari, doar 4 reprezentind premii din circuitul ATP.

52 de milioane de dolari au venit din publicitate.

"Să-mi spui când ajungi la jumătate de miliard (n.r. dolari), ca să bat şi eu din palme. Până atunci, eşti un sportiv sărac", i-a transmis Ţiriac, glumind,  sportivei clasată pe locul 2 WTA.

10,126,080 de dolari a câştigat Simona Halep din tenis până în acest moment

74,083,421 de dolari a câştigat Serena Williams de-a lungul carierei exclusiv din tenis. Sportiva din SUA ocupă locul 1 în clasamentul all-time al câştigurilor din tenisul feminin

94,746,573 de dolari a câştigat Roger Federer exclusiv din tenis pe parcursul carierei, fiind cel mai bine plătit jucător de tenis din istoria sportului alb.







Sursa: prosport.ro

Offline BlackEagle.

  • Ăla de pe samp.
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2681
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Co-Fondator România Național Trucking
  • Real Name: Patrik
O facut destui de multi bani :D 10,126,080 de dolari
« Last Edit: 17 September 2015, 21:09:55 by BlackEagle.EpS »

Global Moderator - (Primăvară 2016 pana în 24.01.2017)

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Ce de bani ... Am un coleg care face tenis, abia astept sa dea o bere cand va face bani din tenis :))

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline AroWn.xD

  • Expert HTML & CSS
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4483
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Full stack Developer(Node.JS)
  • Real Name: Robert Silviu
  • Steam ID: AroWnD
Cati bani... xD Tiriac e putred de bogat, dar ar trebui sa joace mai mult pentru placerea de ajuca si dupa pentru bani...



 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal