Author Topic: WTA "Dacă continuă aşa, o poate termina cu tenisul!" Avertismentul lui....  (Read 819 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB


[Skilled News] "Dacă continuă aşa, o poate termina cu tenisul!" Avertismentul lui Ilie Năstase pentru Halep [Skilled News]









Ilie Năstase e îngrijorat de problemele medicale cu care se confruntă Simona Halep în ultimul timp şi care au forţat-o pe sportiva din Constanţa să se retragă de la turneul de la Brisbane la începutul lui 2016. În plus, Halep a resimţit dureri şi în timpul turneului de la Sydney, în special în meciul din optimi, cu Caroline Garcia.

Numărul 2 WTA are probleme la tendolul lui Ahile, iar Năstase o sfătuieşte să îşi ia o perioadă de pauză pentru a se reface complet. "În caz contrar, o poate termina cu tenisul!", avertizează primul lider mondial din era Open.

"Ea poate chiar să termine cu tenisul. Ea trebuie să se refacă complet. În fiecare an e aceeaşi problemă. Eu, de exemplu am stat 6 luni. Am strâns din dinţi. Mi-a zis doctorul că, dacă nu stau 6 luni, nu mai joc tenis.

Ar trebui să aibă grijă, mai ales pe ciment, care e foarte periculos pentru articulaţie şi pentru toţi muşchii, nu numai pentru gleznă.

Eu cred că ea acum îşi face probleme cu piciorul stâng. Am mai spus asta şi nimeni nu mă ascultă: eu dacă aş fi în locul antrenorului sau cine o sfătuieşte, întâi m-aş face bine, să nu îmi fie frică să alerg în stânga sau în dreapta, că nu poate piciorul. Nu putem să ne propunem să avem cea mai bună formă la un turneu de Grand Slam", a declarat Ilie Năstase în cadrul emisiunii Campionii, de la Digi Sport.
Simona Halep se pregăteşte acum de debutul la Australian Open, acolo unde în primul tur o va întâlni pe Shuai Zhang (China), sportivă venită din calificări.







Sursa: prosport.ro

Offline blacklife

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2912
  • Reputation: 7
  • Gender: Male
  • You know, i mean it
  • Real Name: Marius Nicolae
  • Steam ID: STEAM_0:0:67883302
Cine dracu e si ilie nastase asta ..are impresia bosorogul ca tenisul e la acelas nivel cum era acum 30 de ani ,
:-j  La actual halep e cea mai buna jucatoare de tenis a Romaniei ( atatea critici .. tenisul si asa nu e prea cunoscut la noi :-j , de parca alte sporturi ar fi .. ).


„Dacă n-ar exista fericirea altora, nu ne-am sinchisi de nefericirea noastră.”   — Marin Preda

Spoiler
Nu, nu mai joc SA-MP, nu mai scriptez, nu mai ofer suport pentru serverul Romania National Trucking cum de altfel nici nu mai sunt '' owner ''.
[close]

Offline RazvanS_

  • Skilled Gaming Members
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4675
  • Reputation: 0
  • Steam ID: RazvanS_
Cine dracu e si ilie nastase asta ..are impresia bosorogul ca tenisul e la acelas nivel cum era acum 30 de ani ,
:-j  La actual halep e cea mai buna jucatoare de tenis a Romaniei ( atatea critici .. tenisul si asa nu e prea cunoscut la noi :-j , de parca alte sporturi ar fi .. ).
Ai dreptate halep e ceea mai buna jucatoare de tenis di Romania la ora actuala , nu e un robot , mai si castiga , mai si pierde asta e viata cat despre ilie nastase ..

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal