Author Topic:  Emil Boc a demisionat  (Read 1569 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Emil Boc a demisionat
« on: 06 February 2012, 12:18:22 »
BOC A DEMISIONAT: Am depus mandatul Guvernului pentru a detensiona situatia politica si sociala din tara

Quote

Emil Boc (Imagine: Liviu Chirica/Mediafax Foto)

"Am depus mandatul deoarece nu ma agat de putere, pentru mine conteaza mai putin daca mai ramân în functie câteva luni, pâna la alegerile din noiembrie. Am luat decizia de a depune mandatul Guvernului pentru a detensiona situatia politica si sociala din tara, dar si pentru a nu pierde ceea ce românii au câstigat: stabilitatea economica a tarii", a spus Boc.

El a facut apel catre clasa politica pentru a trece rapid prin parlament un nou guvern si a multumit atât presedintelui Traian Basescu, pentru un "parteneriat corect în interes public", cât si fostilor si actualilor ministri din mandatul sau.

"Ati stiut de prima data ca nu veniti la un concurs de pop.ularitate", a spus Boc ministrilor.

Seful Guvernului a aratat totodata ca apreciaza efortul PDL pentru a sustine masurile anticriza dispuse de Guvern si a apreciat ca acest efort va fi rasplatit din punct de vedere politic.

El a multumit totodata pop.ulatiei pentru ca a înteles în ultimii ani sa suporte masurile de reforma ale Guvernului.

Premierul a amintit ca, pentru anul trecut, România a înregistrat, dupa doi ani de criza, o crestere economica de aproxmativ 2,5%, una dintre cele mai mari din UE, si ca pentru acest an Comisia Europeana si Fondul Monetar International apreciaza ca România va avea o crestere economica mai mare decât cea din zona euro.

Reducerea inflatiei la cel mai scazut nivel din ultimii 20 de ani, un curs valutar stabil si mentinerea sub control a datoriei publice si a deficitului bugetar au fost alti factori prezentati de premier drept efecte ale masurilor economice corecte dispuse de Guvern în mandatul sau.

Boc a sustinut ca nu exista un risc de neplata a salariilor si pensiilor si ca stabilitatea economica înseamna sansa pentru viitorul apropiat de crestere a salariilor si pensiilor.

"Aceasta stabilitate economica trebuie aparata cu orice pret si nicium pret nu este prea mare pentru asta", a spus Boc.

  • Boc: Depun imediat mandatul la Presedintie si Parlament, regretele vor fi prezentate în memorii

Premierul Emil Boc a declarat, luni, ca din punct de vedere procedural urmeaza sa depuna mandatul Guvernului atât la Presedintie, cât si la Parlament în perioada imediata.

El a adaugat ca regretele pe care le are pentru parasirea functiei de prim-ministru le va prezenta în memorii.

Sursa: aici.
« Last Edit: 06 February 2012, 12:25:47 by ![]stuntman[]! »

Offline L4zarxD

  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1214
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Afalnabet de mana prima.
Re: Emil Boc a demisionat
« Reply #1 on: 06 February 2012, 14:22:04 »
Am scapat de dictator  :hearth: :hearth:

Offline xSoFt

  • Nothing Special...
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 591
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • //*_*\\
Re: Emil Boc a demisionat
« Reply #2 on: 06 February 2012, 14:28:57 »
Eu cred ca i-a zis Basescu sa demisioneze,ca sa scape el de oameni....

Eh cel putin s-a dus...Mai e Basescu.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Emil Boc a demisionat
« Reply #3 on: 06 February 2012, 15:41:48 »
Mda...Mai e Basescu!Inca nu am scapat de conducatorii nostri!



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline Secret.

  • Senior
  • *
  • Posts: 466
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Passion:Drifting :)
Re: Emil Boc a demisionat
« Reply #4 on: 06 February 2012, 17:49:59 »
Eu cred ca i-a zis Basescu sa demisioneze,ca sa scape el de oameni....

Eh cel putin s-a dus...Mai e Basescu.
Sunt 100 % sigur ca Marinaru` ia zis.

R.I.P
Leader of sDi | street Dorifto ireal .

Offline K3nT

  • Junior
  • *
  • Posts: 59
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Skilled Gaming
Re: Emil Boc a demisionat
« Reply #5 on: 16 April 2012, 10:41:16 »
mai bne

Offline BiGdOg

  • I'm a
  • Legend
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2334
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Nothing about me, what about you?
Re: Emil Boc a demisionat
« Reply #6 on: 07 May 2012, 17:34:02 »
Din partea mea sa se duca si basescu si ungureanu draq`lui..2 TONTI









 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal