Author Topic:  [Inactivitate]![]stuntman[]!  (Read 1630 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
[Inactivitate]![]stuntman[]!
« on: 30 September 2014, 23:02:31 »
Eu voiam inainte sa imi mentin activitatea neatinsa pe Skilled Gaming, dar si lucrul la Green Zone Stuntage. Acum mi-am dat seama de un lucru: Acest lucru este imposibil, având in vedere ca sunt clasa a 12-a, anul final, anul care imi va putea usura viitorul, sau nu. Eu vreau sa-mi usureze viitorul, iar pentru acest lucru este nevoie sa ma pun pe invatat... pentru prima oara vreau sa invat serios, pâna acum abia ma atingeam de carti, caiete, si toate cele (si totusi in a 11-a am reusit sa fiu pe locul 4 in clasa), pâna acum profesorii ne lasau mai lejer, daca invatai cât de cât, cum faceam eu, treceai fara probleme, dar daca se vedea ca nici nu te atingi de lectii, te lasau corijent sau iti mai dadeau sanse, asta la materiile principale ale profilului meu (Matematica - Romana - Fizica - Chimie), eu n-am ramas NICIODATA corijent la nimic, si nu vreau sa ramân in acest an, pentru ca deja am observat ca, cel putin la matematica, profesoara este pusa pe lasat corijenti, ceea ce inseamna ca nu vei putea da bacalaureatul. (sincer sa fiu, nu stiu de ce vor sa lase atatia corijenti, pentru ca oricand pot aparea surprize si sa ia bacul unul la care nu te astepti, sau sa-l pice unul foarte bun, eu de exemplu la matematica in a 11-a ma chinuiam sa iau 5-6, dar la acea simulare din a 11-a am luat aproape de 7, fara sa invat prea mult)

Voi intra mult mai rar, asta in cursul scolii, dar in vacante voi incerca sa stau putin mai mult, ca trebuie si sa ma mai relaxez. Chiar vreau sa trec anul (nu se punea problema de asta oricum, dar de orice eventualitate), ba chiar si sa iau bacul din prima, dar pentru asta trebuie sa incep de acum. Eu voi da bacalaureatul scris (probele care sunt eliminatorii, cele care conteaza cu adevarat) la Romana, Matematica si Chimie Anorganica. Este extrem de mult de invatat la fiecare, si vreau sa-l iau. Daca la simulare am fost singurul din clasa care ar fi luat bacul, chiar la limita, dar doar cu cele 2 materii, ca asa se da in a 11-a, la bacalaureat vreau sa iau si mai mult de atat, dar va fi si mai greu, din cauza noilor lectii care ni le vor preda de-a lungul anului si din cauza celei de-a 3-a materie, care este grea (Chimie Anorganica). Ce stiam in a 11-a am mai uitat, iar acum vor aparea si lectii noi, deci situatia s-a ingreutatit considerabil. Ce nu stiu daca voi reusi sa fac este sa citesc basme, povesti, si toate prostiile (nu inteleg de ce ne trebuie asa ceva) la romana... sunt foarte foarte multe, ar trebui sa citesc gen o carte de 100 de pagini la cateva zile si sa lucrez la ea vreo saptamana ca sa fac bine la punctul III la bacalaureat.

Am observat ca activitatea Skilled Gaming a scazut dramatic, datorita faptului ca eu deja nu prea mai pot fi foarte activ (acum voi fi si mai inactiv), dar si pentru ca ceilalti membri sunt si ei ocupati. Skilled Gaming nu se va inchide, orice s-ar intampla (cat timp sunt bani disponibili, el sta deschis). Rog ceilalti membri care pot fi activi sa faca topicuri interesante, sa aduca membri, si tot ce trebuie, stiu ca va e greu, dar eu chiar nu mai pot, cel putin pana dau bacul (si sper ca-l iau din prima). Vreau sa le multumesc lui AroWnd.xD si Mefisto pentru ca ni s-au alaturat cu serverele lor care au adus la randul lor o multime de membri noi si destul de activi aici, sunt de asemenea niste oameni foarte de treaba, sunt bucuros ca v-am cunoscut si sper sa ne continuam mult timp colaborarea, fara probleme. Vreau sa ii rog pe administratorii ×X×_vasya_×X× si mai ales Cristi. (pentru ca stim amandoi ca tu ai o groaza de timp liber care il petreci aiurea, asa ca iti cer ajutorul, macar cat timp nu voi mai putea eu) sa fie mai activi aici, pentru ca noi, administratorii, trebuie sa tinem comunitatea pe umeri, sa fim cat putem de activi. Pana acum eu si cu ×X×_vasya_×X× faceam acest lucru in ceea ce privea activitatea, dar acum eu nu voi mai fi disponibil.

Despre Green Zone Stuntage... am avut niste planuri imense, dar lucrul a fost incetinit deja din cauza ca aveam capul prea plin cu anumite chestii de scoala si de viata (18 ani, bac, chestii de genul.). Update-urile lui nu vor mai exista pentru minim 2 luni (versiunea 2.50 vreau sa fie una majora, care indica mijlocul versiunii 3.00 [50 de la 2.00, 50 pana la 3.00]). De ceva timp ma tot gandesc la bacalaureat, si traiesc degeaba cu frica lui, daca nu ma apuc de invatat serios. Imi este teama ca Green Zone Stuntage va ajunge sa se inchida, pentru ca nu am bani disponibili pentru el, si pentru ca playeri nu mai sunt nici macar cati erau acum cateva saptamani. Versiunea aceasta va include ( cel mai probabil, si daca voi reusi sa o fac ) multe mape noi, multe modificari la minigame-uri, o interfata mult mai prietenoasa (mai putine comenzi, mai multe dialoguri) pentru utilizatori, un fel tutorial de inceput, interfata serverului va fi refacuta, un sistem "revolutionar" de achievementuri (hint: Counter Strike: Global Offensive style) si alte surprize. Eu nu va garantez ca ea va putea aparea in acest an, pentru ca este enorm de lucru la ea.

In ultimul timp am fost extrem de stresat (acest lucru a inceput cam de la inceputul anului) din cauza unor aspecte ale vietii mele, printre care cel mai mare motiv era chiar scoala, de aceea nici n-am mai lucrat asa mult la Green Zone Stuntage. Cand aveam timp/chef (in asta se include si lipsa stresului)/disponibilate inainte (2012-2013) faceam update-uri cu adaugari majore, care atarnau extrem de greu in joc, dar acum faceam doar lucruri minore, care abia se observau.

Imi cer scuze, sper sa ma intelegeti, am si eu o viata, si trebuie sa termin cu liceul si bacalaureatul (consider ca este inutil sa termini liceul fara bacalaureat). La final voi avea si nu stiu ce atestat de dat, care si ala trebuie sa aiba 15-30 pagini (deocamdata nu stiu prea multe de el, mai e), iar apoi vreau sa vad si cum intru la o facultate de IT (profilul meu nu prea permite acest lucru, un profil de mate-info ar fi fost perfect pentru mine, dar n-aveam medie), vreau ca in viitor sa nu am problema sa fiu la limita cu banii intr-o luna, in IT, cum stiti toti, se castiga extrem de bine. Anul viitor, pe aceasta vreme, daca totul decurge bine, voi locui in Bucuresti (acolo vreau sa ma mut, definitiv) si voi intra la o facultate care imi va placea (si vreau sa-mi mentin sirul fara absente, cum am avut tot liceul si in scoala generala, am avut foarte foarte putine absente intotdeauna, nu sunt un elev rau, respect profesorii, iar multi au o parere buna despre mine, dar nu totul se rezuma la respect, ci si la invatare). Daca voi realiza in urmatorii 5 ani tot ce imi doresc, voi duce o viata lipsita de griji, si voi putea lucra cat vreau eu la Skilled Gaming si Green Zone Stuntage, pentru ca eu ma vad foarte multi ani de acum in colo lucrand la ele, pentru ca asta este ceea ce eu iubesc, vreau sa am succes cu ele.

Ma scuzati daca am avut unele greseli de exprimare si va multumesc celor care ati citit, macar o parte, si va urez mult succes cu toate planurile pe care le aveti fiecare in parte ! Clasa a 12-a este un an critic si chiar nu trebuie ignorat.
« Last Edit: 04 July 2015, 14:21:10 by Raylisse »

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #1 on: 30 September 2014, 23:11:51 »
Frumos post.Apreciez extrem de mult munca ta.Skilled Gaming a evoluat foarte repede,iar GZS e de nerecunoscut.(luand in considerare de cand joc eu pe acest server.)

Iti urez bafta.Promit,ca in ciuda faptului ca sunt si eu in situatia ta,voi avea grija de acest forum,asa cum am facut-o pana acum.
PS:Te tin eu minte ca nu m-ai mentionat in post,sa te ajut =)) Eu am fost unul dintre putinii oameni care te-au ajutat de la bun inceput,si poti avea incredere in mine,in ceea ce priveste acest forum.

BAFTA!



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #2 on: 30 September 2014, 23:16:26 »
Frumos post.Apreciez extrem de mult munca ta.Skilled Gaming a evoluat foarte repede,iar GZS e de nerecunoscut.(luand in considerare de cand joc eu pe acest server.)

Iti urez bafta.Promit,ca in ciuda faptului ca sunt si eu in situatia ta,voi avea grija de acest forum,asa cum am facut-o pana acum.
PS:Te tin eu minte ca nu m-ai mentionat in post,sa te ajut =)) Eu am fost unul dintre putinii oameni care te-au ajutat de la bun inceput,si poti avea incredere in mine,in ceea ce priveste acest forum.

BAFTA!
Pe cei doi i-am mentionat pentru ca ei sunt administratori. De la administratori am cu totul alte asteptari, ei trebuie sa fie un exemplu de activitate si comportament. Multumesc, iubesc cand cineva apreciaza munca mea, totusi, ea a cam devenit imposibila in ultimul timp datorita problemelor care le-am specificat in primul post, nu mai am timp de chef de munca la Green Zone Stuntage, sunt sigur ca acest chef va reveni dupa incheierea bacalaureatului, pentru ca de mult timp ma gandesc doar la bacalaureat.

Incep sa cred ca cea mai buna alegere ar fi incheierea activitatii serverului si redeschiderea lui cand voi fi disponibil complet, pentru ca pana atunci nu se va intampla absolut nimic ca sa fie populat, doar un miracol daca ar aparea, ceea ce nu exista. Si banii sunt o problema cand vorbim despre server, deoarece hostul serverului este mult mai scump decat webhostul.

Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #3 on: 30 September 2014, 23:17:30 »
Da , chiar daca sincer cu scoala sau cu unele planuri de viitor nu prea au succes foarte multi (asta nu zic sa te descurajez de ceea ce vrei sa faci) , ma refer ca cu locurile de munca este foarte greu , multi au 4 facultati si nu prea isi gasesc loc de munca , printre care si o prietena .
Nu te lasa , priveste inainte .. nu se stie ce ne rezerva viitorul .
Iti urez sedere placuta , spor la invatat , de forum ne vom ocupa noi (Staff-ul) , cat putem si cum putem . :)
Skilled Gaming nu se va inchide, orice s-ar intampla (cat timp sunt bani disponibili, el sta deschis).
Skilled Gaming nu se va inchide niciodata , nu din motivul banilor.




" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


Offline Chris Black

  • LGBTI Member
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3000
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Genius.
  • Real Name: C.R.
  • Steam ID: Unknown
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #4 on: 30 September 2014, 23:48:18 »
Timp liber am doar de la ora 9 de cand ajung acasa seara, pana la 11-12 cand sa ma pun in pat, aceste ore incluzand mancatu, dusu, am un laptop care il folosesc pt Y!M/FB aiurea asa, si celalalt bun pe care mai e o persoana care il acceseaza si am acces la el nu asa des ca si la asta tampit.

La facultate daca vrei fara plata da ai nevoie de medie si mate-info, dar daca intri cu plata nu ai nevoie decat bacul sa fie dat si trecut. Si daca ai cap poti lua bursa pe care o bagi la plata facultatii ^^.

Stiu cum e sa ai frica de bac .. xD si nu, te injur rau in gandul meu in acest moment pt. acea fraza 8-| "liceul dat fara bac nu are rost" asta crezi tu, ce fac eu in viata de zi cu zi are rost , si nu doar eu si restul oamenilor !!! 8-|

Si cum am spus nu am atat timp liber..ca citesc carti ? Alea le citesc in tren timp de o ora dimineata si seara cand ma intorc acasa, si Duminica fiind singura mea zi libera ... lucrez nu blaravagesc ...

Cu bacul si eu am fost asa ca si tine, mi-am futut creierii la mate nu mi-a mers dar nu e bai, ce fac acum si ce voi face imi este foarte bine, si pot castiga la fel sau chiar si mai mult decat un inginer IT ... aici logic depinde de mine nu de tara sau persoane.

Eh ti-am spus mai sus .. bafta mare, nu fi stresat omule ca asa inveti un cacat, fi relaxat, invata totul ordonat, organizat si pauze si relaxare nu stres ! Nu invata mecanic si neintrerupt ca nu va fi bine de loc, iati MemoPlus (nu te ajuta  sa tii minte, iti ajuta creierul in activitate si porcarii de genu) .. am citit tot ce ai scris, ce vei face la GZS .. wow <3 abia astept =)) , cu SG .. nu trebuie sa se inchida daca tu nu ai timp de el be chill oricand va exista , cu facultatea ti-am spus mai sus, si bafta mare sa te muti la Bucuresti si sa realizezi tot ce ai spus mai sus ^^ meriti .



Legend



Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #5 on: 01 October 2014, 13:14:38 »
Si eu sunt in aceiasi situatie ca tine cu bacul :D Voi incerca si eu sa nu las forumu sa 'moara' ... o sa fac multe topicuri de acum ! Bafta :D





Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #6 on: 01 October 2014, 15:34:06 »
Mult succes la bac si pe timpul anului. Nu iti face probleme, are cine sa se ocupe de forum :)

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline danee940

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 805
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Real Name: Daniel
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #7 on: 01 October 2014, 16:24:50 »
Doamne fereste cat ai scris D: .. Bafta la scoala...

Offline ×X×_vasya_×X×

  • Legend
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 10472
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Real Name: vasya
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #8 on: 01 October 2014, 17:29:05 »
Te intelegem. Multumesc pentru ca mi-ai urat succes in ceea ce vreau sa fac eu si altii. Ce pot sa zic , activitatea a scazut dramatic din cauza scolii , eu sunt activ cat pot . Cel mai mult timp il petrec pe SG cand stau la calculator . Sunt si eu ocupat ca Cristi , sau mai bine zis mai putin , ma scol in fiecare zi la 6 la fel circul o ora cu autobozul pana in oras si apoi seara inapoi , teme/lucru pe acasa acum toamna si altele . La inceput o iau si eu asa mai usor pana ma acomodez si eu mai repede , deja la iarna pot sa am mai mult timp liber si la fel voi putea stai sa ma ocup si mai mult de SG. Eu unul nu am de ce sa ma tem de bac , vreau il dau , vreau nu oricum plec cu o profesie ..

Tie stuntman iti urez la fel multa bafta la scoala , si sper sa dai BAC-ul fara griji/probleme . Cat despre server , cred ca ar trebuie sa iei o pauza cu el nustiu , pana in vacanta si altele daca tot esti ocupat cu scoala .


"Nu e obligatoriu să fii de acord cu mine. Dar ar fi mai rapid aşa."




Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #9 on: 01 October 2014, 17:50:06 »
Asta e viata, asta e BAC-ul. Acest examen baga pe toti liceeni in sperieti. Te inteleg. Si eu am un examen, dar nu asa de important, cred. Sunt in clasa a 8-a si trebuie sa dau Evaluarea Nationala sau cum se mai spune, Capactiatea.
Iti urez succes in continuare si sper ca o sa il iei. E bun si daca il iei cu 7 !
Ai facut o treaba foarte buna cu SG pana acum. Felicit si stafful acestei comunitati. Sper ca vor veni mai multi membri.
Deci, am cuvinte de lauda celor/celui care a creat SG si celor care au grija de aceasta comunitate.
Si GZS e foarte bine facut, deocamdata. Eu zic ca nu mai trebuie nimic la serverul tau...


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline BiiBuu

  • Senior
  • *
  • Posts: 390
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #10 on: 01 October 2014, 17:57:50 »
Bafta la liceu, si chiar poate iei BAC-ul din prima :> .


Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #11 on: 01 October 2014, 21:21:59 »
La facultate daca vrei fara plata da ai nevoie de medie si mate-info, dar daca intri cu plata nu ai nevoie decat bacul sa fie dat si trecut. Si daca ai cap poti lua bursa pe care o bagi la plata facultatii ^^.

La facultate se da si un examen de admitere din cate stiu, iar daca dau la ceva de informatica, se va da si din chestii cu C++, si eu n-am pic de experienta in C++, pentru ca la liceu noi nu avem treaba cu asa ceva... noi mai lucram uneori cu porcarii de aplicatii Office, cam oricine stie sa lucreze in alea si fara sa faca la scoala... sunt inutile in opinia mea. Nu e problema plata, ideea e sa intru, e bine si cu plata.


Stiu cum e sa ai frica de bac .. xD si nu, te injur rau in gandul meu in acest moment pt. acea fraza 8-| "liceul dat fara bac nu are rost" asta crezi tu, ce fac eu in viata de zi cu zi are rost , si nu doar eu si restul oamenilor !!! 8-|

Situatia ta e complet diferita fata de a mea, tu ai intrat la un liceu cu o totul alta specializare, mult mai usoara, fata de a mea, tu ai vrut sa faci asta de mult timp, dinainte sa intri la liceu, iar la liceu ai avut practica la acel salon, iar acum te-au angajat, deci aveai locul de munca asigurat de mult, si n-aveai nevoie de bacalaureat la el, eu pentru ce vreau sa fac am nevoie.

Si GZS e foarte bine facut, deocamdata. Eu zic ca nu mai trebuie nimic la serverul tau...
Mai sunt foarte multe de facut la el... am minim 30 de idei foarte mari pentru el, si alte vreo 20 mai mici (apar altele mereu).

Thanks. D:

Offline Tyson

  • Full Member
  • *
  • Posts: 142
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Real Name: Marius
  • Steam ID: NamDamTu
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #12 on: 02 October 2014, 17:38:48 »
Bafta la bac !
Apreciez efortul tau pentr SkilledGaming vad ca este o comunitate imensa de playeri si numarul ei este in crestere activitate cred ca nu ai esti in clasa a 12-a si nu prea ai timp pentru ca iti construiesti viitorul (nu ma refer in viata virtuala ) !Bafta la bac inca o data :)

Offline Manu.

  • Romania National Trucking-co fondator
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SlowMoution.:3
  • Real Name: Manu
  • Steam ID: Manu.
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #13 on: 02 October 2014, 19:06:53 »
Bafta la bac!:)

Offline [SG]Vladu

  • Senior
  • *
  • Posts: 371
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Skilled Gaming [SG]
  • Real Name: Vlad
  • Steam ID: bogdan_dica_1
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #14 on: 02 October 2014, 19:10:58 »
Avem noi grija de forum,si mai ales ca eu ajut pe toata lumea noua care intra pe server,bafta la bac!!!
Aveti incredere in [SG]Stuntman.:D

Offline Patrick.

  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2017
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • R.N.T Best Server For Ever :)
  • Real Name: Patrick
  • Steam ID: Patrick.
Re: Reducerea semnificanta a activitatii mele
« Reply #15 on: 02 October 2014, 23:08:32 »
bafta la bac frate :)


 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal