Author Topic:  Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri  (Read 5667 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« on: 22 June 2015, 13:46:25 »
Salutari, dragi membri ai Skilled Gaming! Dupa cum bine stiti, astazi s-a sustinut proba la limba si literatura romana, la Evaluarea Nationala pentru absolventii clasei a VIII-a. Urmeaza ca maine sa se sustina proba la limba materna, ca pe urma, miercuri, sa aiba loc ultima proba, aceea fiind la matematica.

Parerea mea despre subiectul dat astazi la limba si literatura romana?
Pai, subiectul a fost unul relativ usor. Am gresit pe alocuri, dar in mare sper sa fie corect rezolvat subiectul. Totusi, s-ar putea ca, Comisia de Evaluare sa imi scada din punctaj pentru asezarea in pagina, dar daca o sa fie asa, nu imi va scadea foarte mult. Sper totusi ca voi lua un 8.

Acum ramane de vazut ce subiect ni se va da la matematica. Sper sa fie la fel de simplu ca si la romana. :))

Daca mai exista persoane din aceasta comunitate care sustin cele doua mari examene, le rog frumos sa isi exprime opinia aici despre examen, si de ce nu, sa-si publice rezultatele. Asadar, acest topic este destinat si celor care sustin E.N., cat si celor care sustin BAC-ul.

Pe aceasta cale, vreau sa le urez tuturor absolventilor claselor a VIII-a si a XII-a mult succes la examene! :D

Acum, urmeaza sa va arat ce s-a dat la romana, la E.N. (nu eu am facut fotografiile; sursa: stirileprotv.ro):




Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline FaLLenGirL

  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1747
  • Reputation: 5
  • Gender: Female
  • Real Name: Cristina
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #1 on: 22 June 2015, 14:29:06 »
Lol... ce simplu :l

Offline [SG]Andrei

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2752
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Fondator SkilledCrafting
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #2 on: 22 June 2015, 15:04:46 »
Bine ca mie mi-a dat Poet Contemporan cand a fost .. Si la astea le da simplu

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #3 on: 22 June 2015, 16:28:50 »
Bine ca mie mi-a dat Poet Contemporan cand a fost .. Si la astea le da simplu
Fail.

Probele orale de pana acum mi s-au parut usoare.Azi am avut Listening si Writing la competente lingvistice,mai precis limba engleza.Maine am Speaking.(celor care nu stiu:la competente lingvistice sunt 3 probe).

Astept cu nerabdare probele scrise.Astea de pana acum au fost super simple xD



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline blacklife

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2912
  • Reputation: 7
  • Gender: Male
  • You know, i mean it
  • Real Name: Marius Nicolae
  • Steam ID: STEAM_0:0:67883302
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #4 on: 22 June 2015, 19:44:55 »
:| Cat de prost sa fi sa nu iei macar un 5 , la Limba Romna cu asa subiect !?


„Dacă n-ar exista fericirea altora, nu ne-am sinchisi de nefericirea noastră.”   — Marin Preda

Spoiler
Nu, nu mai joc SA-MP, nu mai scriptez, nu mai ofer suport pentru serverul Romania National Trucking cum de altfel nici nu mai sunt '' owner ''.
[close]

Offline Conni

  • Romania National Trucking Fondator
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1560
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Romania National Trucking Fondator
  • Real Name: Alexandru Gabriel
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #5 on: 22 June 2015, 20:15:40 »
Super simplu , mai greu probabil a fost acela cu demonstratia ca textul apartine basmului popular , cel putin , din cate stiu eu , in scoli nu se prea pune accent pe acest lucru.
Cand am dat eu examen mi-a picat o compunere despre un scriitor contemporan... Mi se pare ca de la an la an se da mai usor.
Americanii calatoresc de la Marte la Pluto

Romanii calatoresc de la Prislop la Iasi

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #6 on: 22 June 2015, 20:50:57 »
Deci asa ceva... cand eram eu in a 8-a parca a fost mai grea capacitatea la mine decat asta, ce e cu asta? :)) pai pe asta luam 10 daca ma uitam cu jumatate de ora inainte pe materie. :)))
Vorba lui Gaby, de la an la an e din ce in ce mai usor. As mai adauga ceva, dar e jignitor pentru cei mai mici decat mine.

p.s. Misto semnatura Gaby, respect pentru atei. ^^
« Last Edit: 22 June 2015, 20:52:04 by Raylisse »

Offline [SG]alexx.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 197
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • CS:GO Time
  • Real Name: Alexandru
  • Steam ID: hi im aLLexandeRR
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #7 on: 23 June 2015, 08:44:42 »
A fost simplu , pentru mine care-s a VIII-a , voi vedea la mate ce fac :))
Quote
Execut fantani si santuri !
Cu burghiu !

Aci este un lejionar !

Offline Syder

  • Salut !
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2186
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • I love drift !
  • Real Name: Tudorov Alexandru
  • Steam ID: syderalex096
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #8 on: 23 June 2015, 11:34:54 »
          Eu care am bac-ul , la Engleza , am dat proba audio care a fost o mare bataie de joc. Am avut niste " boxe " care s-au auzit ca-n gaoz , nu intelegeai nimic, muzica pe fundal , si au fost niste copilasi care spuneau ceva foarte incet si te chinuiai sa intelegi , ma astia ce mama dracu spun. Sa nu mai zic ca in alte clase sarea CD-ul si se auzea la mine in clasa " pac pac pac pac pac pac pac pac pac " la cat de tare tineau " boxele " , cu distorsiuni si nu intelegeai mare lucru. O mare bataie de joc !
My YouTube Channel : Click
Vorbesti de mine prin spatele meu ? Inseamna ca viata mea este evident mult mai interesanta decat a ta. Trist , nu ?!

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #9 on: 23 June 2015, 11:49:09 »
          Eu care am bac-ul , la Engleza , am dat proba audio care a fost o mare bataie de joc. Am avut niste " boxe " care s-au auzit ca-n gaoz , nu intelegeai nimic, muzica pe fundal , si au fost niste copilasi care spuneau ceva foarte incet si te chinuiai sa intelegi , ma astia ce mama dracu spun. Sa nu mai zic ca in alte clase sarea CD-ul si se auzea la mine in clasa " pac pac pac pac pac pac pac pac pac " la cat de tare tineau " boxele " , cu distorsiuni si nu intelegeai mare lucru. O mare bataie de joc !

Foarte naspa... Si unii mai ziceti ca sistemul de invatamant romanesc e ''performant'' sau nu stiu ce...


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #10 on: 23 June 2015, 12:39:35 »
          Eu care am bac-ul , la Engleza , am dat proba audio care a fost o mare bataie de joc. Am avut niste " boxe " care s-au auzit ca-n gaoz , nu intelegeai nimic, muzica pe fundal , si au fost niste copilasi care spuneau ceva foarte incet si te chinuiai sa intelegi , ma astia ce mama dracu spun. Sa nu mai zic ca in alte clase sarea CD-ul si se auzea la mine in clasa " pac pac pac pac pac pac pac pac pac " la cat de tare tineau " boxele " , cu distorsiuni si nu intelegeai mare lucru. O mare bataie de joc !
Asa a fost si la mine.Mergea foarte sacadat.Si pentru tine a fost acel material cu alimentatia sanatoasa atunci xD

Cum a zis unu' din clasa:America este tara tuturor posibilitatilor iar Romania este tara,unde totul este posibil :)
Asta e.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline Syder

  • Salut !
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2186
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • I love drift !
  • Real Name: Tudorov Alexandru
  • Steam ID: syderalex096
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #11 on: 23 June 2015, 12:58:17 »
Asa a fost si la mine.Mergea foarte sacadat.Si pentru tine a fost acel material cu alimentatia sanatoasa atunci xD

Cum a zis unu' din clasa:America este tara tuturor posibilitatilor iar Romania este tara,unde totul este posibil :)
Asta e.

          Da ma frate , la copii aia eram dezorientat , intr-un final mi-am dat seama , era aia cu " sa fii activ / be active " , unii au pus aia " sa alergi / to run " sau ce mama dracu era. Si multe altele , iar al II-lea text era ciudat un pic.
My YouTube Channel : Click
Vorbesti de mine prin spatele meu ? Inseamna ca viata mea este evident mult mai interesanta decat a ta. Trist , nu ?!

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #12 on: 23 June 2015, 13:04:31 »
          Da ma frate , la copii aia eram dezorientat , intr-un final mi-am dat seama , era aia cu " sa fii activ / be active " , unii au pus aia " sa alergi / to run " sau ce mama dracu era. Si multe altele , iar al II-lea text era ciudat un pic.
Au fost usoare,dupa parerea mea.Al doilea text a fost putin mai complicat,dar daca ai fost destul de atent,nu cred,ca ai avut probleme.
PS:Sper ca nu se supara domnii si doamnele ca discutam pe aici.Pana la urma,acesta este scopul acestui topic.Evident,nu vom face SPAM.
PS2:Cum ti s-a parut subiectul de "Writing"? :D



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline XpLoD

  • I'm a Dancer
  • Legend
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1927
  • Reputation: 8
  • Gender: Male
  • Channel Youtube: www.youtube.com/c/xplodgaming
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #13 on: 23 June 2015, 13:13:26 »
Parere? Il picati toti.   =D>






Offline Syder

  • Salut !
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2186
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • I love drift !
  • Real Name: Tudorov Alexandru
  • Steam ID: syderalex096
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #14 on: 23 June 2015, 13:14:08 »
Au fost usoare,dupa parerea mea.Al doilea text a fost putin mai complicat,dar daca ai fost destul de atent,nu cred,ca ai avut probleme.
PS:Sper ca nu se supara domnii si doamnele ca discutam pe aici.Pana la urma,acesta este scopul acestui topic.Evident,nu vom face SPAM.
PS2:Cum ti s-a parut subiectul de "Writing"? :D

          Nu se supara ma nimeni. Asa , nici mie nu mi s-a parut greu , insa m-a enervat faza asta cu boxele lor , la fiecare text vorbit , prima data nu am inteles nimic, si ma concentram al dracu' sa inteleg ce spun aia , dar boxele vajaiau..
          La partea de writing a fost simplu , scrisoarea aia am facut-o in 2 minute si celalalt text cam la fel.
My YouTube Channel : Click
Vorbesti de mine prin spatele meu ? Inseamna ca viata mea este evident mult mai interesanta decat a ta. Trist , nu ?!

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #15 on: 23 June 2015, 14:44:14 »
          Nu se supara ma nimeni. Asa , nici mie nu mi s-a parut greu , insa m-a enervat faza asta cu boxele lor , la fiecare text vorbit , prima data nu am inteles nimic, si ma concentram al dracu' sa inteleg ce spun aia , dar boxele vajaiau..
Asa cred ca a fost in toata tara. :)) Se pare ca am avut toti la fel. :-? De exemplu la noi era dat atat de tare, si se auzea atat de prost, incat de pe hol se auzeau numai "Hmmmmmm", cam asa ceva, de la vocile la aia, la partea cu "Dr. Radu Sporea". xD Eram sigur ca o sa fie probleme la partea audio, nu mi-a placut deloc. Si i-au mai bagat si pe aia cu accente de musulmani-japonezi. :))

Dar pana acum e perfect, la romana am luat experimentat, iar la competente digitale am luat cel mai mult din liceu :3 (singurul din liceu care am luat acest nivel), am luat 85 puncte, experimentat. La engleza la scris am facut foarte bine, iar la audio cat de cat :]] . Urmeaza maine la engleza oral la mine. =D

Totusi, pic bacul la biologie cred. :[

Offline Syder

  • Salut !
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2186
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • I love drift !
  • Real Name: Tudorov Alexandru
  • Steam ID: syderalex096
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #16 on: 23 June 2015, 16:11:55 »
Asa cred ca a fost in toata tara. :)) Se pare ca am avut toti la fel. :-? De exemplu la noi era dat atat de tare, si se auzea atat de prost, incat de pe hol se auzeau numai "Hmmmmmm", cam asa ceva, de la vocile la aia, la partea cu "Dr. Radu Sporea". xD Eram sigur ca o sa fie probleme la partea audio, nu mi-a placut deloc. Si i-au mai bagat si pe aia cu accente de musulmani-japonezi. :))

Dar pana acum e perfect, la romana am luat experimentat, iar la competente digitale am luat cel mai mult din liceu :3 (singurul din liceu care am luat acest nivel), am luat 85 puncte, experimentat. La engleza la scris am facut foarte bine, iar la audio cat de cat :]] . Urmeaza maine la engleza oral la mine. =D

Totusi, pic bacul la biologie cred. :[

          85 puncte am luat si eu la Competente Digitale si la fel cel mai mare punctaj din liceu. =))
My YouTube Channel : Click
Vorbesti de mine prin spatele meu ? Inseamna ca viata mea este evident mult mai interesanta decat a ta. Trist , nu ?!

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #17 on: 23 June 2015, 17:18:03 »
          85 puncte am luat si eu la Competente Digitale si la fel cel mai mare punctaj din liceu. =))
Dar eu am fost singurul din liceu cu nivelul "Experimentat" . :3

N-am facut niciodata la liceu ce ni s-a dat pe acolo. xD La liceu ne lasa de capul nostru... majoritatea stateau pe Facebook sau Counter Strike 1.6 in LAN. xD

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #18 on: 23 June 2015, 17:33:52 »
Dar eu am fost singurul din liceu cu nivelul "Experimentat" . :3

N-am facut niciodata la liceu ce ni s-a dat pe acolo. xD La liceu ne lasa de capul nostru... majoritatea stateau pe Facebook sau Counter Strike 1.6 in LAN. xD
Sunteti bun.Eu n-am reusit sa iau experimentat.Am fost la limita,din pacate :/
In rest:Romana,Maghiara-Experimentat( apropo,la competente digitale am facut 69 de puncte :)) )



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline AroWn.xD

  • Expert HTML & CSS
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4483
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Full stack Developer(Node.JS)
  • Real Name: Robert Silviu
  • Steam ID: AroWnD
Re: Evaluarea Nationala si Bacalaureat 2015 - Pareri
« Reply #19 on: 23 June 2015, 17:41:23 »
Dar eu am fost singurul din liceu cu nivelul "Experimentat" . :3

N-am facut niciodata la liceu ce ni s-a dat pe acolo. xD La liceu ne lasa de capul nostru... majoritatea stateau pe Facebook sau Counter Strike 1.6 in LAN. xD
=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Deci asa ceva... cand eram eu in a 8-a parca a fost mai grea capacitatea la mine decat asta, ce e cu asta? :)) pai pe asta luam 10 daca ma uitam cu jumatate de ora inainte pe materie. :)))
Vorba lui Gaby, de la an la an e din ce in ce mai usor. As mai adauga ceva, dar e jignitor pentru cei mai mici decat mine.
p.s. Misto semnatura Gaby, respect pentru atei. ^^


=))))?????

Cam asa e am citit asa pe sarite .. Sincer .. a noastra a fost mai grea la romana cand am dat-o -_? Asa imi aduc aminte =))
Am oleaca de lag cand gandesc la ceva petrecut acum sute de ani
« Last Edit: 23 June 2015, 17:41:57 by AroWnd »



 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal