Author Topic: ACCEPTED Unban request [nL]Kris_  (Read 1839 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Depяessive_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 128
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • The best of the best
ACCEPTED Unban request [nL]Kris_
« on: 04 June 2018, 19:23:29 »
Nickname: [nL]Kris_
Ban photo: https://imgur.com/a/D4LVtMc
Additional informations: Sa nu se inteleaga gresit,eu nu am refuzat sa imi faca test tw,nu am putut fae in acel moment,varul meu ma tot batea la cap sa ii dau laptopul sa se joace,era si tarziu si nu mai puteam sta,i-am cerut lu' sebby sa imi faca te a doua zi(duminica),el a zis ca nu poate intra duminica sa imi faca testul si nici eu nu mai puteam sta sa imi faca tw atunci seara.
Asi dori sa imi faca testul tw maine la ora 14:30,dupa ce vin de la scoala
« Last Edit: 07 June 2018, 09:40:45 by IstuntmanI »


Offline ScreaM_

  • Senior
  • *
  • Posts: 357
  • Reputation: 15
  • Gender: Male
  • GZS Administrator - SG Senior - LSV Member
  • Real Name: Gjergji Shkembi
  • Steam ID: -
Re: Unban request [nL]Kris_
« Reply #1 on: 04 June 2018, 20:24:32 »
Talk with sebby or heisenberg to find the right hour to do the TeamView test.This is the only solution,but remember if you have hacks that you deleted these days you will probably get banned for more days.If you have time now at 20:24 (romania time) i can probably see if those two admins are free to test you.

Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: Unban request [nL]Kris_
« Reply #2 on: 04 June 2018, 20:39:35 »
Sebby nu poate sa-ti faca tw.. poate doar supremo. Nu mai are licentele din cate am inteles. in orice caz, eu as fii facut altfel :
ban 1 zii sau pana cand putea sa-ti faca, iar cand trecea banul,  ti se facea test. (asta in caz ca aveai sa nu mai joci cu el, nu 7 zile..) sau sa nu-ti dea deloc si ramanea sa te ia la teste, eu in locul lui nu dadeam 7 zile.. dar in fine, el nu poate tw, iar tu nu poti supremo.. nu stiu cum faceti :)) Vorbiti cu heis, poate lui ii merge tw.
Si l-as ruga pe varul tau sa fie si el mai intelegator, se te lase sa-ti faci si tu treburile cand ai nevoie, chiar daca e laptop-ul lui, sunteti veri pana la urma.
Si nu, nu l-ai refuzat, doar ai spus ca nu poti sa faci supremo si ca nu poti atunci, din cate imi amintesc. Eu ti-am spus cum faceam in locul lui.
« Last Edit: 04 June 2018, 20:45:38 by MinioNN. »


Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: Unban request [nL]Kris_
« Reply #3 on: 04 June 2018, 22:15:43 »
Domnule Kris. Duminica nu prea am intrat, si cand am intrat m-am si pus afk. Ai fi putut sa accepti frumos testul. Eu nu am de unde sa stiu ca ala e PC-ul varului tau sau ceva. Nu aveam de unde sa stiu ca tu nu ziceai asta doar ca sa reformatezi PC-ul (ceea ce este oarecum posibil) doar ca sa nu iti iei tu ban si dupa sa poti juca cu hack-urile respective in continuare. Eu nu prea puteam atunci duminica si as fi vrut sa fac in ziua aceea, Heis din cate am inteles, nu putea intra avand o problema la laptopul lui, din cate mi-a zis. Si pe PC nu cred ca poate face si nici programele nu le are.





Offline Depяessive_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 128
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • The best of the best
Re: Unban request [nL]Kris_
« Reply #4 on: 04 June 2018, 22:56:08 »
eu as fii facut altfel :
ban 1 zii sau pana cand putea sa-ti faca, iar cand trecea banul,  ti se facea test. (asta in caz ca aveai sa nu mai joci cu el, nu 7 zile..)
Boss,eu nu joc si nici nu voi juca niciodata cu hacks.Daca va aduceti aminte,heis acum 2-3 saptamani(cred) mia facut tw si rezultatul a fost negativ,a gasit numai acele hackuri instalate in trecut de fratele meu,iar atunci tot asa de bine jucam(cu unele exceptii)

Domnule Kris.
Te rog, "Domnule Kris" ? Mă iei in ras? Iti bati joc de mine? Pentru ca mie asa mi se pare,de fiecare data cand un admin de pe aceasta comunitate i se adreseaza unui player cu "Domnule x,y",mie,personal mi se pare ca il iei in ras sau cv de genu


Nu aveam de unde sa stiu ca tu nu ziceai asta doar ca sa reformatezi PC-ul (ceea ce este oarecum posibil)
De ce asi reformata pc-ul?
1 nu ma duce capu'
2. La reformare se pierdfoarte multe date personale din acel pc,cred
« Last Edit: 04 June 2018, 23:02:29 by ︻芫═─kriss── »


Offline Adi_Walker

  • Junior
  • *
  • Posts: 68
  • Reputation: 5
  • Gender: Male
  • Advanced VIP
  • Real Name: BIA
  • Steam ID: Adi_Walker
Re: Unban request [nL]Kris_
« Reply #5 on: 04 June 2018, 23:08:20 »
Pai ce,  de cand stabilesc playerii data testului =)) , da,dupa parerea mea e ok ban-ul o zi pana iti poate face tw, si cand vrei sa ''stabilesti'' un test tw, vorbeste cu heisenberg sau sebby, numai unul din astia 2 iti poate face test,nu e nevoie de un topic.

Offline foadGZS

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Real Name: Andrei
  • Steam ID: off
Re: Unban request [nL]Kris_
« Reply #6 on: 04 June 2018, 23:27:33 »
Cel mai bine era ca playerii sa fi fost verificati de hack-uri prin teamviewer, nu cred ca multi dintre ei cunosc supremo, iar teamviewer cred ca este mai folosit si sunt mai multe sanse ca jucatorii sa-l detina in PC-ul lor, dar daca nu se poate, ramanem la supremo  :)) .

Vorbiti cu heis, poate lui ii merge tw.
Din cate am inteles, nici el nu are licenta. Desi stiu ca atunci cand instalezi TeamViewer poti alege cum acesta poate fi folosit, si pentru a iti merge, trebuie sa alegi "Personal/Non commercial use", parca  :-?


Probabil o sa ti se faca un test, poti lua legatura cu cei doi care se ocupa cu testele intr-un PM si stabiliti acolo ce si cum.


Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: Unban request [nL]Kris_
« Reply #7 on: 05 June 2018, 01:43:43 »
Domnule Kris. Duminica nu prea am intrat, si cand am intrat m-am si pus afk. Ai fi putut sa accepti frumos testul. Eu nu am de unde sa stiu ca ala e PC-ul varului tau sau ceva. Nu aveam de unde sa stiu ca tu nu ziceai asta doar ca sa reformatezi PC-ul (ceea ce este oarecum posibil) doar ca sa nu iti iei tu ban si dupa sa poti juca cu hack-urile respective in continuare. Eu nu prea puteam atunci duminica si as fi vrut sa fac in ziua aceea, Heis din cate am inteles, nu putea intra avand o problema la laptopul lui, din cate mi-a zis. Si pe PC nu cred ca poate face si nici programele nu le are.

La faza cu reformatatul pc-ului, din cate stiu, te poti uita sa vezi cand si-a instalat ultima oara windows-ul si cand si-a instalat programele necesare inapoi, deci daca te-ai fii uitat la chestiile astea, ti-ai fii dat seama foarte usor ce si cum :? ce suspect si-ar reinstala windows-ul stiind ca urmeaza sa fie tras la teste si neavand nimic? nimeni.. era clar ca are. Puteai sa-i dai ban pana cand puteai sa-i faci, iar cand era, ii faceai testul si te utai la windows si la ce e necesar, doar asa iti poti da seama daca si-a reformatat sau nu, daca nu-ti schimbi windows-ul , hack-urile raman, iar la faza cu pc-urile ca nu e a lui vara-su sau nu, puteai intra pe server inainte sa vezi daca este acelasi serial in aka lui, intrai si dadeai aka la el, sau dadeai aka de pe contul tau la el online.. cumva puteai sa dai aka sa vezi, sunt diferente la serial, eu zic ca asa iti puteai da seama in acel caz.  In fine, voi stiti ce si cum, eu am dat un ''sfat'' , cred ca ar fii fost o idee buna , jucatorul in cauza stia ca va fii tras la teste si nu trebuia sa-si resintaleze chestiile astea daca nu ar fii vrut probleme, deci.. daca le are reinstalate, este clar ca are si ca a vrut sa nu fie prins.
« Last Edit: 05 June 2018, 01:49:15 by MinioNN. »


Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: Unban request [nL]Kris_
« Reply #8 on: 05 June 2018, 01:58:56 »
Salut , o noua cerere unban #cearta =)). Bai KrisS , ultima oară ai fost testat de mine , corect , asta nu poate să confirme că nu ți-ai luat hack după acel test. Deși aici exista 2 probleme
1. Daca adminul e înțelegător și îți accepta propunerea ta de ați face test in alta zi ( se poate verifica daca ai schimbat windowsul sau nu)
2. Daca playerul este o persoana de încredere și nu și-ar reinstala win doar ca sa de-a mai multe bătăi de cap adminilor , deși trebuie sa ai o discuție normală și să vă înțelegeți intre voi.
Perfect ar fi fost să vă înțelegeți fara reinstalări de sistem și să faceți test atunci când aveți liber ambii , iar daca ție ți-ar fi găsit , să ți se de-a ban de 2 ori mai mult , ar fi ieșit 21 zile . Dar aici nu se pune vorba de ce zic eu , administratorii sancționează așa cum cred ei , așa cum au învățat și așa cum au văzut. In mod normal nu prea trebuia să primești ban 7 zile , oarecum nu e refuz . Eu la randul meu daca aș avea treabă , nu aș rămâne on pentru un test care poate dura 1/2 ore. CONCLUZIE : trebuia să vă înțelegeți înainte ca seby sa aplice ban-ul.

Eu momentan nu fac teste , 1-2 săptămâni , la fel și activitatea mea este scăzută . Problema e că am probleme cu laptopul și urmează să l refac ..până atunci mai intru de pe PC.
Seby dacă știe că a fost cam exagerat , trebuie sa rezolve singur chestia asta , înainte să intervină stuntman [el nu sta la discuții ] =)) #VATZPRINS

Bai , eu nu știu dacă chiar îți meriți ban ul in acest caz , seby a fost cam exagerat ..tu trebuia să încerci să-i explici omului ce și cum puteți rezolva chestia asta , daca i-ai explicat și nu a vrut sa te înțeleagă , e problemă lui deja :v Nu știu dacă stuntman o să intervină repede la aceasta cerere , dar mai bine rezolvați voi înainte să apară el =))) (Îl plictisiți și de multe ori va tot spune sa nu mai faceți prostii , pt că-i pierdeți timpul )

Offline Depяessive_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 128
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • The best of the best
Re: Unban request [nL]Kris_
« Reply #9 on: 05 June 2018, 09:10:46 »
Eu am incercat sa ii explic ca nu pot face acel tw in acel moment,varul meu tot plangea si se ruga de mine sa ii dau laptopul + ca era si noapte si nu mai tuteam sta,am incercat sa ii spun,i-am zis sa il facem a wa zi cand aveam mai mult timp liber


Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: Unban request [nL]Kris_
« Reply #10 on: 06 June 2018, 20:15:03 »
Testul a fost facut. Nici un hack nu a fost gasit, playerul kriss a fost debanat, stunt, poti inchide topicul, te rog.





 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal