Author Topic:  Ai Windows 7? Atunci trebuie sa stii asta! Ce se intampla de maine  (Read 675 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline -sG-Ionut

  • ♠﴾͡๏̯͡๏﴿♠Jhon♠﴾͡๏̯͡๏﴿♠
  • Senior
  • *
  • Posts: 251
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Discord: john219898
  • Real Name: Ionut
  • Steam ID: ionutb0898


[Skilled News] Ai Windows 7? Atunci trebuie sa stii asta! Ce se intampla de maine [Skilled News]









Suportul pentru Windows 7 se incheie de pe 14 ianuarie
Cel mai popular sistem de operare, aflat pe peste 50% dintre calculatoare in acest moment, Windows 7, ramane fara suport mainstream incepand cu ziua de maine, 14 ianuarie. Cei de la Microsoft se concentreaza in acest moment pe finalizarea Windows 10, urmatorul OS pe care il vor lansa, si incearca in acelasi timp sa-i convinga pe cei care nu au facut inca upgrade-ul la Windows 8 sa il faca.

Ce inseamna faptul ca Microsoft incheie suportul pentru Windows 7? Sistemul de operare nu va mai primi noi functii si nu va mai avea schimbari de design. Cu toate astea, va mai primit update-uri de securitate pana pe 14 ianuarie 2020.

Odata cu incheierea suportului, telefoanele complementare si suportul online din partea Microsoft nu va mai fi disponibil. Exista insa optiunea unui suport platit sau prin telefon pentru inca 5 ani, daca trebuie neaparat sa intri in contact cu cineva de la companie.

Microsoft spera ca acest lucru sa-i determine pe utilizatori sa faca saltul atunci cand Windows 10 va fi lansat oficial.







Sursa: Yoda | Oferit de ionut.



Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Ai Windows 7? Atunci trebuie sa stii asta! Ce se intampla de maine
« Reply #1 on: 14 January 2015, 06:39:59 »
Lol.

Mai puteau lasa supportul inca un an, cel putin ..

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline xCristi™

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 549
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ★Staff xSA★
  • Real Name: Cristian
  • Steam ID: [xSA]Cristi.xD
Re: Ai Windows 7? Atunci trebuie sa stii asta! Ce se intampla de maine
« Reply #2 on: 14 January 2015, 07:44:05 »
Asa a fost si cu windows xp , prin Martie 2014 , si vad ca nu prea a convins pe nimeni sa renunte la el , defapt tot cam atati oameni il folosesc ,
Windows 10 , din toate pozele care au aparut , este identic cu windows 7 si putin cu windows 8 , dar cu alte functii .
Man e prea din timp , cum ar fi ca azi sa spuna compania Google maine se inchide :)
Pentru cei care au windows 7 sa stati linistiti pana in 2020 :))

Offline Chris Black

  • LGBTI Member
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3000
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Genius.
  • Real Name: C.R.
  • Steam ID: Unknown
Re: Ai Windows 7? Atunci trebuie sa stii asta! Ce se intampla de maine
« Reply #3 on: 14 January 2015, 07:46:56 »
Aiureaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa =)) da ce conteaza ? :v odata ce ai toate updateurile care sunt disponibile, si SP 1 cu tot nu are nime ce sa iti faca, sa vina un hacker peste tine ? :v sure. Indiferent :))


Legend



Offline Conni

  • Romania National Trucking Fondator
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1560
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Romania National Trucking Fondator
  • Real Name: Alexandru Gabriel
Re: Ai Windows 7? Atunci trebuie sa stii asta! Ce se intampla de maine
« Reply #4 on: 14 January 2015, 08:47:02 »
Aiurea.. Nu toate pc-urile vor suporta W10.
Americanii calatoresc de la Marte la Pluto

Romanii calatoresc de la Prislop la Iasi

Offline blacklife

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2912
  • Reputation: 7
  • Gender: Male
  • You know, i mean it
  • Real Name: Marius Nicolae
  • Steam ID: STEAM_0:0:67883302
Re: Ai Windows 7? Atunci trebuie sa stii asta! Ce se intampla de maine
« Reply #5 on: 14 January 2015, 12:36:42 »
Ce porcărie....la Xp au oprit suportul după aproape 14 ani....și la 7 așa repede?Cati dintre noi își vor instala windows 10 în viitorul apropiat...?Parerea mea...fac o mare greseala..:/
« Last Edit: 14 January 2015, 12:38:46 by blacklife »


„Dacă n-ar exista fericirea altora, nu ne-am sinchisi de nefericirea noastră.”   — Marin Preda

Spoiler
Nu, nu mai joc SA-MP, nu mai scriptez, nu mai ofer suport pentru serverul Romania National Trucking cum de altfel nici nu mai sunt '' owner ''.
[close]

Offline Chris Black

  • LGBTI Member
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3000
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Genius.
  • Real Name: C.R.
  • Steam ID: Unknown
Re: Ai Windows 7? Atunci trebuie sa stii asta! Ce se intampla de maine
« Reply #6 on: 14 January 2015, 14:03:11 »
Ce porcărie....la Xp au oprit suportul după aproape 14 ani....și la 7 așa repede?Cati dintre noi își vor instala windows 10 în viitorul apropiat...?Parerea mea...fac o mare greseala..:/

Hello ? Ce aveti fratilor ? >.< lel !!! S-a oprit suportul, asta inseamna ca nu se mai primesc updateuri, timp de 7 ani toti aproape am folosit Windows 7 pana acum fara ca Anonymous sa ne futa cumva ok ? Si, de acum in colo fara suport va fi acelas SHIT, toata chestia ca ei pun stampila pe foaie si gata fara updateuri fara siguranta de licenta curate si alte shituri :v , nu va alarmati fratilor =)) mor cand va vad asa :v. Si daca doriti Windows oficial eu am creat doua topicuri cu linkuri surse sigure [vezi jos] si nu e greu sa il descarcati si sa folositi un loader foarte bun [by DazZ on Digitallife], nu cred ca acuma va apuca sa va cumparati Windows 7 :)), si oprirea suportului nu inseamna obligarea de a instala Windows 8 sau urmatoarele versiuni 8-|

<hr>
<hr>
<hr>
http://forum.skilledg.com/index.php?topic=472.0
http://forum.skilledg.com/index.php?topic=8112.0

<hr>
<hr>
<hr>
« Last Edit: 14 January 2015, 14:07:34 by Cristi. »


Legend



Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Ai Windows 7? Atunci trebuie sa stii asta! Ce se intampla de maine
« Reply #7 on: 14 January 2015, 15:38:28 »
E foarte bine ca incep sa opreasca suportul mai repede. <3 Se pot concentra mai bine pe viitor. =D

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Re: Ai Windows 7? Atunci trebuie sa stii asta! Ce se intampla de maine
« Reply #8 on: 14 January 2015, 18:41:03 »
E ceva temporar, din cate am inteles. Eu, cel putin, nu sunt afectat. Mi-e indiferent. Dar nu cred ca va atrage mare lume la Windows 8. Inca nu am incredere in W8.

E bine ca au intrerupt temporar suportul, pentru a se axa mai mult pe Windows 10.


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal