Author Topic:  Samsung va distruge Apple cu aceasta inventie! Supertelefonul care se poate ...  (Read 575 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg


[Skilled News] Samsung va distruge Apple cu aceasta inventie! Supertelefonul care se poate lansa in 2017 [Skilled News]









Sud-coreenii se ambitioneaza si isi doresc sa invinga compania americana din toate punctele de vedere!
Samsung ar putea lansa anul viitor telefonul cu ecran flexibil. Compania ne-a aratat in anii trecuti display-uri pliabile, dar acum s-ar parea ca are in lucru si un smartphone caruia deocamdata i-a fost atribuit supranumele de Project Valley.

Smartphone-ul se va numi Samsung Galaxy X, daca ne luam dupa zvonurile aparute in reteaua sociala Weibo. Nu va fi un dispozitiv oarecare, ci unul de top, cu ecran 4K. Telefonul ar urma sa se plieze precum un portofel. Unul dintre avantaje ar fi faptul ca poti avea un gadget cu ecran mare care nu-ti ocupa prea mult loc in buzunar.

Si alte companii incearca sa dezvolte tehnologii asemanatoare. LG are G Flex si G Flex 2, lansate in 2013 si 2014, dar pana acum pe piata n-am vazut un telefon pliabil. O astfel de inventie ar putea schimba clasamentul pe piata telefoanelor mobil.







Sursa: yoda.ro

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline Grigore

  • Full Member
  • *
  • Posts: 203
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Per aspera ad astra
  • Real Name: Grigore
Va fi tare doar in zvonuri dupa parerea mea: P, ca practic nu ai ce face cu el, tehnologia nu a ajuns inca la un astfel de nivel posibil (procesor grafic, procesor, ram, memorie, sunt destul de greu sa le faci flexibile), display posibil, smartphone nu prea cred, totusi le dau o sansa, dar eu unu nu mi-as lua unu, imi place sa simt obiectul in mana, nu as vrea o bucata de plastic, cu care "n-a vorbeşte la telefon".. si totusi cred ca ar fi destul de enervant sa scrii la el :P

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal