Author Topic:  Help me Please  (Read 3119 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KisHumma

  • Professional Gamer in Romania Team #DH2014
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Asaa, o sa te <3 femeia ta cum face campioana mea
  • Real Name: Rolly
  • Steam ID: kishummasadixxx / kishumma
Help me Please
« on: 24 February 2013, 13:35:14 »
Buna. Am facut acest topic ca sa ma ajutati si pe mine cu ceva :P Mi-am pus Sony Vegas in PC, am filmat, am editat am facut tot, la sfarsit am salvat. Am vrut sa-l pun pe YTB dar nu a mers ca imi dadea o erroare, si am vrut sa-l deschid cu Windows Media Player, dar imi da niste Errori. Stiti ce trebuie sa fac? =S





Cu toate filmuletele asa face nu doar cu asta, WMP a mers doar cu filmuletele salvate in Movie Maker..

« Last Edit: 24 February 2013, 14:17:03 by NoName[]K1§Húmmá »

Offline Chris Black

  • LGBTI Member
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3000
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Genius.
  • Real Name: C.R.
  • Steam ID: Unknown
Re: Help me Please
« Reply #1 on: 24 February 2013, 14:07:12 »
Pai ma, ai citit ce iti spune in aceste Atentionari ? (Nu sunt erori).
Eh, ele se refera ca Windows Media Player nu recunoaste acea extensie, acel format in care este convertit video-ul. Asa ca el incearca sa le deschida, dar nu reuseste pentru ca fisieru ii corupt sau nu recunoaste extensia/formatul videoclip-ului.
Incearca ca atunci cand salvezi video-ul sa il salvezi in .avi sau .mp4. Daca nu stii cum cere ajutor in legatura cu Sony Vegas, sau poate ai noroc, incearca sa deschizi video-ul cu VLC Player, dar cum ai spus, ca YouTube nu accepta acel format, incearca sa ceri ajutor de la cineva care se pricepe cu Sony Vegas, sa iti arate cum se salveaza videoclip-ul in formatul/extensia .mp4 sau .avi.
Si daca cumva Windows Media Player nu poate deschide nici video-urile in format .avi sau .mp4 foloseste VLC Player (ce-l mai bun program de redare a filmelor/videourilor !)
Presupunere: Poate ca tu ai salvat videoclipul in extensia pentru Sony Vegas, orice editor de Videouri are o extensie anumita, cum Camtasia Studio are .cms poate Sony Vegas are .sv sau eu stiu xD.
Download: http://www.videolan.org/vlc/
« Last Edit: 24 February 2013, 14:11:22 by [.E.m.O.]K1DDU »


Legend



Offline KisHumma

  • Professional Gamer in Romania Team #DH2014
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Asaa, o sa te <3 femeia ta cum face campioana mea
  • Real Name: Rolly
  • Steam ID: kishummasadixxx / kishumma
Re: Help me Please
« Reply #2 on: 24 February 2013, 14:47:31 »
Ok am reusit :P Mersi mult. Nu am inteles tot tot de acolo stii ca nu stiu 100% de bine engleza si mai gresesc uneori sa nu stiu. Mersi mult



:topicclosed:



 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal