Poll

 Cine ar trebui să-l înlocuiască pe Victor Piturca ?

 Ladislau Boloni
0 (0%)
Cosmin Olăroiu
0 (0%)
Dan Petrescu
5 (100%)
Cosmin Contra
0 (0%)
Altul
0 (0%)

Total Members Voted: 5

Author Topic: INTERN  Cine ar trebui să-l înlocuiască pe Victor Piţurcă la nationala ?  (Read 341 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.

[Skilled Sport] SONDAJ 4 pentru România. Cine ar trebui să-l înlocuiască pe Victor Piţurcă la naţională? [Skilled Sport]










Meciul de marţi cu Finlanda ar putea fi ultimul al lui Victor Piţurcă pe banca naţionalei. Presa arabă scrie că Al Ittihad a reluat negocierile cu selecţionerul României şi că părţile ar fi ajuns deja la un acord, urmând ca joi să fie parafate actele

Pe lista posibililor înlocuitori ai lui Piţurcă se regăsesc mai multe nume. Primul este cel al lui Ladislau Boloni (61 de ani). Bun prieten cu actualul selecţioner, antrenorul celor de la Al Khor (Qatar) ar agrea o revenire la naţionala pe care a mai pregătit-o în perioada 2000-2001. Întrebat dacă ar putea garanta calificarea la Euro 2016, Boloni a răspuns, în direct la Digi Sport:

”Eu cred că da, dar nu pot spune asta. Sunt în relații deosebit de bune cu Pițurcă și nu aș vrea să se interpreteze. Și alții ar răspunde la fel, pentru că este o grupă mediocră, care s-a început corect, care îți dă multe șanse în continuare. Chiar și cu un eșec în Finalnda, mai sunt multe puncte în joc”, a spus Boloni.

Al doilea tehnician care i-ar putea succede lui Victor Piţurcă este Cosmin Olăroiu. În vârstă de 45 de ani, Oli antrenează în prezent în Emiratele Arabe Unite, la Al Ahli. Această variantă fost de mai multe ori vehiculată pentru banca naţionalei, chiar Mircea Sandu recunoscând că au existat contacte: "Până la Pițurcă, eu am avut discuții cu Olăroiu, vorbeam aproape zilnic. În discuții au fost Boloni, Dan Petrescu, Gică Hagi, iar toate astea s-au pierdut, iar Pițurcă din prima a spus da. Am zis că eu nu mai pot să stau, îi făcusem o ofertă de 400.000 de euro lui Olăroiu. Mi-a arătat telefonul, primise o ofertă de un 1,3 milioane de euro. Am zis că nu mai pot să stau. Locul nu era liber, Răzvan (n.r. Răzvan Lucescu) încă era selecționer", a declarat fostul preşedinte al FRF.

Dan Petrescu este cea de-a treia variantă a oficialilor federaţiei. În prezent în Qatar, la Al-Arabi, tehnicianul de 46 de ani nu ar spune nu echipei naţionale, aceasta fiind o şansă bună pentru Petrescu de a reveni în prim-planul fotbalului european. ”Pe mine tot timpul m-a interesat să vin la națională. Dar trebuie să mă și vrea cineva. Orice e posibil.”, a spus Petrescu, în urmă cu o lună, la Digi Sport.

Cosmin Contra (38 de ani) este un alt antrenor dorit pe banca tricolorilor. Tehnicianul nu are o situaţie prea bună în Spania, la Getafe, echipă care care se află în partea de jos a clasamentului, cu doar 7 puncte acumulate în primele 7 etape. O eventuală propunere din partea FRF ar veni la momentul potrivit pentru "Guriţă", care este nesigur de postul său la Getafe: "Eu nu știu nimic despre o eventuală demitere a mea, deocamdată sunt zvonuri din presă. De la club nu a venit nimeni să îmi spună că sunt măcar negocieri. Dacă vine un nou patron și vrea să vină cu staff-ul lui, nu va fi vreo problemă și vom rezilia contractul", a afirmat antrenorul, la Digi Sport, în urmă cu o săptămână.

Pe lista lărgită a posibililor înlocuitori ai lui Victor Piţurcă se mai regăseşte şi Ioan Andone, care este însă în negocieri şi cu FC Braşov.





Sursa: superfotbal.ro
« Last Edit: 01 February 2015, 12:17:54 by [uTD]P1xuletz.xD »





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
L-as prefera pe Dan Petrescu, ca tot s-a mai vorbit de el sa fie la nationala. :-?

Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^
Dan petrescu zic si eu , restul nu prea isi au popularitatea din ce au facut in toata cariera .




" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


Offline Manu.

  • Romania National Trucking-co fondator
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SlowMoution.:3
  • Real Name: Manu
  • Steam ID: Manu.
Dan Petrescu zic si eu pentru ca este un antrenor foarte bun...:)
« Last Edit: 13 October 2014, 18:57:47 by [uTD]P1xuletzXD »

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Boloni ar trebui.

PS:Eu as merge si pe varianta Reghecampf,daca ar fi!



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline blacklife

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2912
  • Reputation: 7
  • Gender: Male
  • You know, i mean it
  • Real Name: Marius Nicolae
  • Steam ID: STEAM_0:0:67883302
Mircea Lucescu , Unde este :\?=
Dan Peterescu sau Mircea Lucescu ar trebuii ...


„Dacă n-ar exista fericirea altora, nu ne-am sinchisi de nefericirea noastră.”   — Marin Preda

Spoiler
Nu, nu mai joc SA-MP, nu mai scriptez, nu mai ofer suport pentru serverul Romania National Trucking cum de altfel nici nu mai sunt '' owner ''.
[close]

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal