Author Topic: EXTERN  Barcelona - Celta 0-1. Catalanii au ratat exasperant și sunt la a doua înfrânge  (Read 313 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.

[Skilled Sport]   Barcelona - Celta 0-1. Catalanii au ratat exasperant și sunt la a doua înfrângere consecutivă [Skilled Sport]










Barcelona a pierdut din nou în Primera Division. După înfrângerea cu Real Madrid, pentru catalani a venit și un eșec pe teren propriu contra fostei echipe a lui Luis Enrique, Celta Vigo.

Gazdele au fost învinse cu 1-0, la capătul unui meci în care a avut 4 bare. Primul care a lovit transversala a fost Neymar, în minutul 11. Messi putea egala recordul lui Telmo Zarra în minutul 30, însă portarul Sergio s-a opus. A urmat încă o bară a catalanilor la șutul lui Messi, deviat de Jonny.

Neymar a avut din nou ghinion în minutul 47, însă golul a picat în cealaltă poartă - fostul jucător al Barcei, Nolito, i-a pasat superb cu călcâiul lui Larrivey, care a înscris al 7-lea gol stagional, în minutul 55.

Clasamentul in acest moment :

1. Real Madrid - 24pct
2. Atl. Madrid - 23 pct
3. Barcelona - 22pct


La primul meci pe Camp Nou, Suarez a irosit o mare ocazie în minutul 70. Nolito a fost la un pas să își treacă și el numele pe lista marcatorilor, dar Bravo a respins, iar Charles a reluat apoi peste în minutul 79.

Messi nu a avut mai mult noroc nici în minutul 80, atunci când a nimerit din nou bara din lovitură liberă. Suarez a ratat ultima șansă importantă, iar partida s-a încheiat cu victoria istorică a Celtei, prima pe Camp Nou din 1941 încoace.






Sursa: superfotbal.ro





Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Lol,puteam sa jur ca va pierde Barca :))
Au "calcat stramb" urat de tot.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Firar :( , nu stiu ce se intampla cu ei, dar nu mai reusesc sa-si revina, cam de un an au intrat intr-o forma proasta. Sper sa-si revina, tin cu ei de cand eram mic, si inca tin cu ei. :[

Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^
Firar :( , nu stiu ce se intampla cu ei, dar nu mai reusesc sa-si revina, cam de un an au intrat intr-o forma proasta. Sper sa-si revina, tin cu ei de cand eram mic, si inca tin cu ei. :[
Cam asta am vrut sa scriu si eu . ;\
Nu stiu care ar fi problema in echipa dar sper sa se rezolve cat mai curand , sunt sigur ca la un moment dat se va gasi "piesa" problema , aceea va fi inlocuita iar dupa totul merge ca uns . ;/




" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


Offline ×X×_vasya_×X×

  • Legend
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 10472
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Real Name: vasya
Au avut niste atacuri bune , dar asta e .


"Nu e obligatoriu să fii de acord cu mine. Dar ar fi mai rapid aşa."




Offline Manu.

  • Romania National Trucking-co fondator
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SlowMoution.:3
  • Real Name: Manu
  • Steam ID: Manu.
Lol de cand a plecat Pep nu mai e cine a fost sper sa isi revina cat mai repede.:|

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal