Author Topic: WTA 10 răspunsuri ale perfecţionistei Simona Halep la 10 întrebări trimise de fani..  (Read 478 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB


[Skilled News] 10 răspunsuri ale perfecţionistei Simona Halep la 10 întrebări trimise de fani. Baza pentru a face tenis: "Să-ţi placă să alergi şi să stai mult pe teren. Să ai un ochi bun şi reacţie rapidă"[Skilled News]









Simona Halep, numărul 2 WTA, a răspuns provocării Eurosport România de a parcurge o listă de 10 întrebări trimise de pasionaţii tenisului, prin intermediul paginii de Facebook a site-ului televiziunii de sport. Iată curiozităţile fanilor şi răspunsurile Simonei, cea care a început pregătirea pentru sezonul 2016 în România, alături de antrenorul australian Darren Cahill:

1. Cum comentezi faptul că pe site-ul WTA ai devenit, pentru al doilea an consecutiv, cea mai populară jucătoare de tenis din circuit şi că te afli în finala pentru cea mai bună lovitură a anului?
Sunt surprinsă, nu mă aşteptam. Îmi face plăcere şi mulţumesc fanilor care au votat pentru mine.

2. Ce-ţi doreşti pentru anul care vine? Ce rol joacă fanii în viaţa ta şi care crezi că va fi atu-ul tău în următorul sezon?
Îmi doresc să continui să progresez şi bineînţeles să câştig turnee importante. Susţinerea fanilor este bine venită, mă ajută mult. Atu-ul meu este capacitatea mea de a lupta şi de a nu ceda.

3. În ce constă dieta ta în timpul sezonului? Câte mese ai pe zi şi ce anume mănânci?
Nu am o dietă. Mănânc tot ce îmi place, dar lejer, de câteva ori pe zi, în funcţie de ora meciului. Ador pastele, pizza, ciocolata şi îngheţata.

4. Ce calităţi consideri că trebuie să aibă cineva pentru a practica tenisul şi cum te-ai caracteriza într-un singur cuvânt?
Trebuie să-ţi placă să alergi şi să stai mult pe teren. E capital să ai un ochi bun şi reacţie rapidă. Cred că eu sunt o perfecţionistă.

5. Ce te motivează să treci peste momentele grele dintr-un meci?
Nu-mi place să pierd, deci refuz înfrângerea şi lupt din greu până la capăt. Aşa am ieşit din multe momente dificile.

6. Care sunt obiectivele tale pentru noul sezon?
Îmi doresc să progresez în toate aspectele jocului meu. Să mă menţin în primele trei din lume, iar câştigarea unui turneu de Grand Slam ar fi un vis împlinit.

7. Ce faci într-o zi în care ai meci? Cum te pregăteşti? Ai superstiţii?
Nu am superstiţii, poate unele obiceiuri care se repetă. În ziua meciului nu vorbesc prea mult, ca să rămân concentrată la meci, iar pregătirea conţine: încălzire, antrenament de o oră, streching şi meniu lejer.

8. Care a fost cel mai greu moment al tău din carieră?
Momentele cele mai dificile sunt cauzate de accidentări sau înfrângeri dureroase în turneele importante.

9. Care crezi că va fi primul tău Grand Slam câştigat?
Nu am cum să ştiu... Sper să am această oportunitate cât de repede posibil, dar am timp... Pennetta a câştigat US Open-ul la 32 ani!

10. Vei juca cu Cehia la FED Cup?
Da, voi juca! Aştept cu nerăbdare.







Sursa: prosport.ro

Offline Namol

  • Junior
  • *
  • Posts: 64
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Noobest Programmer in Pawn.
  • Real Name: Andrei
  • Steam ID: MaxGamingAndrew
Unii colegi sunt la tenis si tot se intrebau cum a reusit Simona Halep sa ajunga asa.O sa le dau link-ul.



public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])
{
    if(strcmp(cmdtext, "/CineEsteOwner", true) == 0)
    {
 
        if(IsPlayerNamol(playerid))
        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "Owner-ul este Namol!");

        SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "Deasemenea este si praf si de aceea vei primii kick peste 3 secunde!");
 
        SetTimerEx("DelayedKick", 3000, false, "i", playerid);
        return 1;
    }
    return 0;
}
 
forward DelayedKick(playerid);
public DelayedKick(playerid)
{
    Kick(playerid);
    return 1;
}


 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal