Author Topic: INTERN Cum a acceptat Astra plecarea lui Enache la Steaua: “E jucător bun, dar nu ..."  (Read 379 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy


[Skilled News]  Cum a acceptat Astra plecarea lui Enache la Steaua: “E jucător bun, dar nu mă mai ajuta!”  [Skilled News]









   Gabriel Enache s-a transferat vineri la Steaua, semnând pe cinci ani cu echipa campioană, dar fosta sa echipă, Astra, nu-l regretă. A spus-o chiar Marius Șumudică, antrenorul liderului din Liga 1. Acesta a declarat că jucătorul nu ar fi plecat, dacă el nu era de acord.

Astra a câștigat vineri primul meci al etapei a 25-a din prima divizie, 1-0 la Botoșani, iar după meci Șumudică, cel care în runda precedentă îl folosise titular pe Enache, a vorbit despre plecarea acestuia la Steaua.

”Dacă Șumudică nu-și dorea ca Enache să plece la Steaua, nu pleca niciodată. Eu mi-am dorit să plece Enache. Eu un jucător bun, dar pentru mine, în momentul de față, Enache nu mă mai ajuta.”, a spus Șumi, imediat după meciul din Moldova.

Tehnicianul a vorbit și despre posibilitatea ca Silviu Lung junior să ajungă și el la Steaua, așa cum s-a vorbit vineri, Duckadam confirmând că ar fi o soluție pentru campioană: “Silviu Lung nu va ajunge la Steaua. Dacă ajunge, eu îmi dau demisia.”







Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Atunci, ce jucatori il mai ,,ajuta" pe Sumudica? :))

Dupa parerea mea, Sumudica ascunde anumite sentimente. Pare preocupat de problemele personale (aici ma refer la dosarul pariurilor).


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal