Author Topic: INTERN Teixeira şi-a recunoscut vina: "Am pierdut, e responsabilitatea mea!"  (Read 638 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy


[Skilled News]  Teixeira şi-a recunoscut vina: "Am pierdut, e responsabilitatea mea!"  [Skilled News]









   Steaua Bucureşti s-a calificat în finala Cupei Ligii la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o pe Astra Giurgiu cu scorul de 2-0 (1-0), în deplasare, în manşa secundă a semifinalelor.

Deţinătoarea trofeului, care câştigase şi prima manşă, cu 1-0, la Piteşti, s-a impus prin "dubla" iordanianului Thaer Bawab (4, 51). Astra a irosit un penalty, în min. 58, când portarul Valentin Cojocaru a apărat şutul lui Alex Ioniţă.

La final, Teixeira, cel care a greşit la faza primului gol, şi-a făcut mea culpa, şi a vorbit despre importanţa partidei din campionat.

"Am făcut o greşeală personală, iar meciul a fost decis acolo. Eu după cum am simţit faza, mi s-a părut fault. Dar nu mai contează, am pierdut, e responsabilitatea mea. Trebuie să ţinem capul sus şi să ne gândim la meciul următor", a spus Teixeira, la finalul meciului, pentru ca apoi să vorbească de finala campionatului, de sâmbătă, când cele două formaţii se vor întâlni din nou: "Meciul din campionat poate decide titlul. Dacă vom învinge, putem fi campioni".

În finala programată în data de 17 iulie, Steaua o va întâlni pe câştigătoarea din semifinala Dinamo - Concordia Chiajna (0-3 în tur).







Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Teixeira o da cu faultul. Mai lasati-o cu asta si jucati fotbal! Dar na, asa e fotbalul romanesc. In fine...

Ma asteptam la o victorie a Stelei, chiar daca nu m-am uitat la meci. Sincer, nu ma asteptam ca Bawab sa inscrie de 2 ori. :)


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal