Author Topic:  [Cumpar] Host SAMP  (Read 2313 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
[Cumpar] Host SAMP
« on: 30 August 2015, 17:25:04 »
Nume: Liberty
Varsta: 12
Nume produs: Host SAMP 50 Sloturi sau 25/30 sloturi
Locatie: Botosani, Romania (dar hostul poate sa fie din toata europa)
Descriere produs: Pai... As vrea un host SAMP de 50 Sloturi, sau 25/30 Sloturi. Doresc sa aiba CPanel, Acces FTP.
Pret: 2-3 euro, maxim 4 daca este un host care merita.
Contact: Y!M: samp.uzzy
Alte detalii: Va rog sa nu ma contactati daca vreti sa imi spuneti doar ca nu o sa gasesc asa host sau altceva. Am incercat cu unu, dar l-am contactat azi si cica nu mai are host decat peste 2 saptamani. Nu accept ZeroPing.RO sau TakeHost.BIZ

Quote
*takehost nu sunt prea buni, din cate stiu erau si tepari pe acolo ..*
Am avut host de acolo, nu e bun de nimic. Prima data cand am vorbit cu ei erau foarte prietenosi, si dupa ce le-am dat banii, nu mai raspundeau la contacte...
« Last Edit: 13 October 2015, 20:39:56 by ×X×_vasya_×X× »

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: [CUMPAR] Host SAMP
« Reply #1 on: 30 August 2015, 17:32:49 »
vrei host care merita dar nu vrei zeroping *takehost nu sunt prea buni, din cate stiu erau si tepari pe acolo ..*
Gazduirejocuri, hostgame (parca asa era) si zeroping, altceva nu se merita, eu cel putin nu am incredere in hosturi destea de care zici tu.

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline blacklife

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2912
  • Reputation: 7
  • Gender: Male
  • You know, i mean it
  • Real Name: Marius Nicolae
  • Steam ID: STEAM_0:0:67883302
Re: [CUMPAR] Host SAMP
« Reply #2 on: 30 August 2015, 18:02:12 »
Ai inceput cu stangul..
De ce sa cumperi un Host prin intermediari :\ ?

Gazduirea jocurile la noi se rezuma  doar la cateva firme ...

0ping
hostgame
takehost
gazduire.ro
cehost
hostpixel
xtremehost


0ping -> Au servere multe, suport OK dar in ultimul timp .. greoi ( la fel ca si unele servere ) activarea nu mai e instanta de mult.

hostgame -> Au preturi cam mari,  nu ofera baza de date mysql ( decat webhost de tip basic care nu costa nimic daca este pus in cos cand cumperi
serviciul SA-MP sau prelungesti se socoteste discount,    suport rapid si serios, activare instant .. de acolo am eu ).

gazduire.ro -> Pret rezonabil, pinguri mari uneori .. panelul  cade uneori, nu ai acces Full in GameCp( panel )... iti faci doar nervi nu recomand, inca am host de teste la ei.

hostpixel.ro -> Pret decent, latenta foarte buna cat si timpul de raspuns .. suport destul de greoi ( o singura persoana se ocupa de toate ), si aveau o problema cu restartatul serverelor din " senin " cred ca au rezolvat.

cehost -> Aparuti recent pe piata,  auzisem ca sunt seriosi.

takehost.biz -> pret rezonabil, suport slabut ( eu am luat teapa de la ei cu 10 euro acum ceva timp in urma, nu recomand :-j );
xtremehost -> am avut mai de mult la ei .. cadeau serverele cand iti era lumea mai draga, ping-uri mari nu mai stiu ce e de ei :-??

Restul care nu sunt enumerate sunt " fantoma " sau nu am auzit inca de ele, si nu cred ca se merita.
« Last Edit: 30 August 2015, 18:09:46 by blacklife »


„Dacă n-ar exista fericirea altora, nu ne-am sinchisi de nefericirea noastră.”   — Marin Preda

Spoiler
Nu, nu mai joc SA-MP, nu mai scriptez, nu mai ofer suport pentru serverul Romania National Trucking cum de altfel nici nu mai sunt '' owner ''.
[close]

Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: [CUMPAR] Host SAMP
« Reply #3 on: 30 August 2015, 19:27:39 »
Acum sunt intre cehost si hostgame... Probabil maine o sa vad care host o sa il aleg...

Am observat ca parerile despre cehost sunt impartite, asa ca trebuie sa ma mai gandesc. Am observat ca au preturi bune.

La hostgame am observat ca acum au niste reduceri. (50 de sloturi 4 euro, 25 de sloturi 2 euro) Pare tentant sa imi iau host de aici, ca, daca blacklife are host de la ei... Am observat cam cum merge hostul lor de pe RNT. Chiar daca nu ofera baza mysql, GM-ul pe care il am nu necesita MySQL.

Am cumparat de la Hostgame. Puteti da T/C. Multumesc pentru ajutor!
« Last Edit: 01 September 2015, 09:22:21 by Liberty. »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal