Author Topic:  Primăvară "fierbinte" pentru arbitrii români de la EURO  (Read 1059 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Primăvară "fierbinte" pentru arbitrii români de la EURO
« on: 08 February 2016, 13:36:20 »


[Skilled News] Primăvară "fierbinte" pentru arbitrii români de la EURO [Skilled News]









Toţi ochii vor fi aţintiţi pe Ovidiu Haţegan (foto, în centru), odată cu reluarea Ligii 1, la finalul acestei săptămâni. Haţegan este printre cei 18 arbitri care vor oficia la Campionatului European din Franţa şi primul central român la un turneu final, după Ioan Igna, acum 28 de ani.

Arbitrul central în vârstă de 34 de ani a fost promovat în vara trecută în categoria Elite. La EURO îi va avea asistenţi pe Octavian Șovre (foto, în stânga) şi Sebastian Gheorghe (foto, în dreapta).

"De acum încolo, nu doar Ovidiu, ci întreaga echipă va fi monitorizată", a spus Kyros Vassaras, președintele Comisiei Centrale a Arbitrilor.

"Fiecare meci de la EURO e special, pentru că implică o națiune. E mai mult decât un meci de fotbal, sunt țările respetive, milioane de oameni care urmăresc aceste meciuri", a declarat și Ovidiu Hațegan.

"Am avut delegare în ultima etapă din toamna trecută și nu am putut să dorm toată noaptea. În consecință, așa am și arbitrat în meciul respectiv", a mai spus și Octavian Șovre, unul dintre asistenții lui Hațegan la EURO.

În acest sezon, Haţegan a arbitrat 3 meciuri din grupele UEFA Champions League.







Sursa: digisport.ro


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Primăvară "fierbinte" pentru arbitrii români de la EURO
« Reply #1 on: 08 February 2016, 15:35:08 »
Hategan e cel mai bun arbitru din Romania,categoric,



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^
Re: Primăvară "fierbinte" pentru arbitrii români de la EURO
« Reply #2 on: 08 February 2016, 17:55:03 »
Hategan e cel mai bun arbitru din Romania,categoric,
Normal ca da! xD

Eu cred si sper ca Hategan va arbitra cat se poate de corect toate meciurile intalnite .




" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal