Author Topic: UCL | EL "Ştiam că aşa se va întâmpla". Momentul în care Messi şi-a dat seama că o va ...  (Read 573 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy


[Skilled News]  "Ştiam că aşa se va întâmpla". Momentul în care Messi şi-a dat seama că o va învinge pe Arsenal  [Skilled News]









   În poate cea mai importantă partidă jucată de Barcelona în 2016, Lionel Messi a ieşit la rampă, reuşind o dublă la Londra, contra lui Arsenal, în victoria obţinută de Barcelona, scor 2-0.

Fără a-i marca lui Cech în ultimele şase partide, argentinianul şi-a luat revanşa din plin, reuşind al al 18-lea şi al 19-lea gol al său în optimile Champions League (record absolut).

La final, decarul catalanilor a vorbit despre tactica lui Wenger (Arsenal s-a apărat exemplar în prima repriză. În ciuda faptului că Barcelona a avut o posesie de 75%, ibericii nu au trimis vreun şut pe spaţiul porţii, pentru prima oară din 2013). Deşi l-a lăudat pe francez pentru modul în care şi-a aşezat echipa în teren, Messi a dezvăluit că era sigur că în repriza a doua Barcelona va marca, pentru că Koscielny&Co nu puteau să păstreze acelaşi ritm pe toată durata disputei.

"Am jucat bine împotriva unei echipe foarte bune. Suntem multumiţi de ceea ce am realizat. Ei au evoluat foarte bine în prima repriză, sunt foarte puternici fizic, dar ştiam că vor încetini puţin spre finalul meciului. Din acest motiv, au fost spaţii mai mari şi am putut să ne desfăşurăm altfel, să avem ocazii. Calificarea nu s-a jucat, Arsenal e o echipă bună. Vom vedea ce se întâmplă în retur", a spus Messi, citat de uefa.com.

Barcelona are în acest moment 33 de partide la rând fără înfrângere, fiind la o lungime distanţă de recordul lui Real stabilit în 1989.







Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal