Author Topic: WTA Andreea Mitu dezvăluie unul dintre secretele ascensiunii sale: "Am luat o....  (Read 468 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB


[Skilled News] Andreea Mitu dezvăluie unul dintre secretele ascensiunii sale: "Am luat o decizie mai mult decât înţeleaptă, iar acum mă bucur de tenis şi de viaţa pe care o am”[Skilled News]









Andreea Mitu (100 WTA) s-a oprit în optimile de finală ale turneului de la Roland Garros: a fost eliminată pe Terenul 1 al complexului din Paris de belgianca Alison Van Uytvanck (93 WTA), scor 1-6, 3-6, şi a devenit performera României la ediţia din acest de la Frech Open. În vârstă de 23 de ani, eleva antrenorului Adrian Marcu se află în acest moment pe locul 100 WTA, dr de luni va urca până pe poziţia a 67-a a circuitului feminin.

Într-un interviu pentru www.iclara.ro, Andreea a mărturisit că o decizie pe care a luat-o în viaţa personală i-a conferit şi doza de echilibru necesară în viaţa sportivă. “Nu ştiu de ce oamenii vorbesc despre un iubit al meu, pentru că nu am nici unul. Totul s-a terminat de la Fed Cup. Abia acum sunt mai liniştită. Nu am mai vrut eu să continui şi bine am făcut. Am luat o decizie mai mult decât înţeleaptă, iar acum mă bucur de tenis şi de viaţa pe care o am”, a spus Andreea pentru sursa citată.

Andreea Mitu şi-a încheiat frumoasa poveste de la Roland Garros în optimi. Cu o prestaţie domolită faţă de ceea ce a arătat în meciurile precedente, cu o uşoară lipsă de inspiraţie şi o lovitură de dreapta mult mai puţin răvăşitoare pentru adversară, sportiva antrenată de Adrian Marcu a cedat meciul care, după succesele cu Pliskova şi Schiavone părea mai uşor. A cedat în faţa unei adversare care a trăit aceeaşi poveste frumoasă ca şi ea, dar care a gestionat, mental în primul rând, mai bine acest meci.







Sursa: PROsport.ro

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal