Author Topic:  Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.  (Read 3856 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline -sG-Ionut

  • ♠﴾͡๏̯͡๏﴿♠Jhon♠﴾͡๏̯͡๏﴿♠
  • Senior
  • *
  • Posts: 251
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Discord: john219898
  • Real Name: Ionut
  • Steam ID: ionutb0898
Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« on: 13 March 2017, 19:47:42 »
Salutari tuturor, numele meu este Ionut sunt mai vechi pe aici dar am avut o pauza foarte lungaaa. Poate uni dintre voi ma cunoasteti, poate uni ma urasc si alti ma plac, no problem. Am intrat pe acest forum undeva prin 2013 si atunci era foarte activ, am fost vip si moderator pe aici, mi-am facut prieteni si cunostinte aici, si ne-am distrat in timpul ala cand majoritatea eram inca copi... haideti ca nu va plictisesc cu asemenea povesti...
Ma bucur ca am reusit sa ma loghez din nou si am gasit contul inca activ.
Si acum intrebarea mea este: Forumul inca functioneaza in totalitate?
Mai sunt ceva persoane din Stuff-ul vechi?
Salutari Stuntman, pentru ca tu sigur inca esti aici :)) :-?



Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #1 on: 13 March 2017, 21:38:28 »
https://forum.skilledg.com/index.php?action=teampage -> raspunsul la intrebarile tale.

Bine ai revenit.

Offline -sG-Ionut

  • ♠﴾͡๏̯͡๏﴿♠Jhon♠﴾͡๏̯͡๏﴿♠
  • Senior
  • *
  • Posts: 251
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Discord: john219898
  • Real Name: Ionut
  • Steam ID: ionutb0898
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #2 on: 13 March 2017, 21:42:48 »
Stai ca nu am inteles in tocmai, forumul functioneaza dar nu la capacitate maxima...



Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #3 on: 13 March 2017, 21:50:33 »
Stai ca nu am inteles in tocmai, forumul functioneaza dar nu la capacitate maxima...

Forumul functioneaza dar nu prea, cam asta e idea. Nu mai e staff, nu mai sunt servere, nu mai e nimic. Bine ca mai este GZS, ca de nu era inchis SG-ul de mult. ;)

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #4 on: 14 March 2017, 01:02:11 »
Bine ai revenit pe la noi, probabil temporar. :))

Eu nu am motivatie si nici timp pentru acest forum. Inca mai functioneaza, in mare parte, pentru ca detin GZS-ul (il voi mai "detine" ceva timp).

Scopul meu este de a pastra un forum destul de simplu, fara prostii inutile. Nu este nevoie sa vezi cai verzi dansatori pe marginile input box-urilor (cum ar dori Liberty). Pana la urma, un forum are ca scop principal permiterea discutiilor despre anumite subiecte.

Primesc in continuare servere, dar nu prea mai vin din cauza lipsei activitatii. Majoritatea serverelor cand intra pe diverse comunitati vor sa "fure" o bucata din membrii lor activi, iar apoi eventual schimba comunitatea (cum, de asemenea, am patit si noi de nenumarate ori). E mai bine asa totusi. Cine doreste stabilitate este liber sa ni se alature. Aceasta comunitate are 6 ani si probabil CEL PUTIN inca pe jumatate. Asta daca n-am o revelatie si imi schimb tot parcursul vietii sau dau marea lovitura si voi fi complet ocupat cu altceva. :))

Offline -sG-Ionut

  • ♠﴾͡๏̯͡๏﴿♠Jhon♠﴾͡๏̯͡๏﴿♠
  • Senior
  • *
  • Posts: 251
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Discord: john219898
  • Real Name: Ionut
  • Steam ID: ionutb0898
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #5 on: 14 March 2017, 02:43:31 »
Bine ai revenit pe la noi, probabil temporar. :))

Eu nu am motivatie si nici timp pentru acest forum. Inca mai functioneaza, in mare parte, pentru ca detin GZS-ul (il voi mai "detine" ceva timp).

Scopul meu este de a pastra un forum destul de simplu, fara prostii inutile. Nu este nevoie sa vezi cai verzi dansatori pe marginile input box-urilor (cum ar dori Liberty). Pana la urma, un forum are ca scop principal permiterea discutiilor despre anumite subiecte.

Primesc in continuare servere, dar nu prea mai vin din cauza lipsei activitatii. Majoritatea serverelor cand intra pe diverse comunitati vor sa "fure" o bucata din membrii lor activi, iar apoi eventual schimba comunitatea (cum, de asemenea, am patit si noi de nenumarate ori). E mai bine asa totusi. Cine doreste stabilitate este liber sa ni se alature. Aceasta comunitate are 6 ani si probabil CEL PUTIN inca pe jumatate. Asta daca n-am o revelatie si imi schimb tot parcursul vietii sau dau marea lovitura si voi fi complet ocupat cu altceva. :))

Hai sa iti fac o asa zisa oferta, daca ai pe cineva bun la script sau asa, hai sa facem un sv de ceva ce nu exista la ori ce colt sau ceva care inca se joaca luma. De exemplu cs:go (jail brake, surf, etc.) Daca e lucru sigur eu pot sustine la plata hostului, astept pareri si cu siguranta si critici :)))
Multumesc :P



Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #6 on: 14 March 2017, 15:01:58 »
Hai sa iti fac o asa zisa oferta, daca ai pe cineva bun la script sau asa, hai sa facem un sv de ceva ce nu exista la ori ce colt sau ceva care inca se joaca luma. De exemplu cs:go (jail brake, surf, etc.) Daca e lucru sigur eu pot sustine la plata hostului, astept pareri si cu siguranta si critici :)))
Multumesc :P
Degeaba faci server fain, dacă n-ai jucători. Stuntman a muncit o groază la GZS-ul „vechi”, și nu avea jucători. Abia în 2015, când l-a redeschis cu Hosted Tab a avut jucători. Deci nu contează atât de mult cât de bun e serverul, ci promovarea.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #7 on: 14 March 2017, 15:11:44 »
Eu lucrez singur cand fac ceva. In acest moment nu am timp de ceva nou. Ma dedic GZS-ului, nu pot imparti munca, avand in vedere faptul ca am idei pentru cel putin inca vreo cativa ani pentru GZS.
« Last Edit: 14 March 2017, 15:12:31 by IstuntmanI »

Offline blacklife

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2912
  • Reputation: 7
  • Gender: Male
  • You know, i mean it
  • Real Name: Marius Nicolae
  • Steam ID: STEAM_0:0:67883302
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #8 on: 14 March 2017, 15:18:27 »
Fa-ti unul de SA-MP , cea mai buna idee de prin 2015 in coace.


„Dacă n-ar exista fericirea altora, nu ne-am sinchisi de nefericirea noastră.”   — Marin Preda

Spoiler
Nu, nu mai joc SA-MP, nu mai scriptez, nu mai ofer suport pentru serverul Romania National Trucking cum de altfel nici nu mai sunt '' owner ''.
[close]

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #9 on: 14 March 2017, 15:26:45 »
Fa-ti unul de SA-MP , cea mai buna idee de prin 2015 in coace.
Cam asa ceva. Sau CS 1.6.



GTA Network: https://gtanet.work .

De notat ca toate celelalte tentative de GTA V: Multiplayer au fost inchise din diverse motive de cei de la Take 2 Interactive. Totusi, observ ca acesta este deschis de ceva timp si n-are probleme. Este o manevra riscanta sa incepi sa lucrezi la un server pentru acest mod multiplayer de acum, insa daca nu va fi inchis si va continua cu popularitatea pe care o are acum, s-ar putea sa ai succes, avand in vedere numarul mic de servere pe care-l are. Probabil nu va avea succes in Romania, acel mod nepermitand sa ai jocul piratat.

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #10 on: 14 March 2017, 16:11:28 »
Gtanet.work...."Sky is the limit" :))



Offline -sG-Ionut

  • ♠﴾͡๏̯͡๏﴿♠Jhon♠﴾͡๏̯͡๏﴿♠
  • Senior
  • *
  • Posts: 251
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Discord: john219898
  • Real Name: Ionut
  • Steam ID: ionutb0898
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #11 on: 15 March 2017, 09:48:24 »
Fa-ti unul de SA-MP , cea mai buna idee de prin 2015 in coace.
Deja devine jalnic sa mai deschizi acum un sv nou de sa:mp, sunt altele mai vechi care isi fac destul de bine treaba...



Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #12 on: 15 March 2017, 21:34:59 »
Salutari tuturor
Salutări muncitorești. (LimiTLesS)
Quote
Eu nu am motivatie si nici timp pentru acest forum. Inca mai functioneaza, in mare parte, pentru ca detin GZS-ul (il voi mai "detine" ceva timp)
De ce împrejurimi ai avut tu parte în ultimii ani, mulţi și-ar fi dorit.
Situația SG-ului putea fi diferită acum.
Într-o echipă, e aiurea să te împiedici şi să îţi împiedici şi coechipierii tăi.
Nu vreau să crezi că o spun în semn de rău dar dacă îţi este întins o mână de ajutor nu trebuie să dai peste ea, pe lângă atenția ta foarte mare asupra GZS-ului, ți s-au dus mici ocazi.
Vorba aia, odată ce nu ai muncit pentru acel ceva e uşor să-l strici, în cazul tău majoritatea și-au oferit ajutorul fără să o ceri, în zilele noastre e extrem de greu să câștigi încredere tot odată.
SG, putea să ajungă la un nivel mult mai bun cu doar câțiva neuroni, chef și timp, prin ceea ce am zis mai sus se rezultă situația de acum.
În momentul actual puteai avea o echipă mică dar eficientă, timpul rezolva tot. În cele 4 ani încercam să te fac să înțelegeți multe și să te ajut dar cine să acorde atenţie?..
Nu vreau să o dau la romane, nu are nici rost şi nici..
Eu ca prieten să îţi zic, cred că a sosit timpul să renunți la SG, şi păstrezi site-ul doar pentru GZS.
Doar succese, prietene.




" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


Offline -sG-Ionut

  • ♠﴾͡๏̯͡๏﴿♠Jhon♠﴾͡๏̯͡๏﴿♠
  • Senior
  • *
  • Posts: 251
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Discord: john219898
  • Real Name: Ionut
  • Steam ID: ionutb0898
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #13 on: 15 March 2017, 23:10:00 »
Salutări muncitorești. (LimiTLesS
Salut, Angelo. (Nu am uitat vechiul nume :)) )
De ce împrejurimi ai avut tu parte în ultimii ani, mulţi și-ar fi dorit.
Situația SG-ului putea fi diferită acum.
Într-o echipă, e aiurea să te împiedici şi să îţi împiedici şi coechipierii tăi.
Nu vreau să crezi că o spun în semn de rău dar dacă îţi este întins o mână de ajutor nu trebuie să dai peste ea, pe lângă atenția ta foarte mare asupra GZS-ului, ți s-au dus mici ocazi.
Vorba aia, odată ce nu ai muncit pentru acel ceva e uşor să-l strici, în cazul tău majoritatea și-au oferit ajutorul fără să o ceri, în zilele noastre e extrem de greu să câștigi încredere tot odată.
SG, putea să ajungă la un nivel mult mai bun cu doar câțiva neuroni, chef și timp, prin ceea ce am zis mai sus se rezultă situația de acum.
În momentul actual puteai avea o echipă mică dar eficientă, timpul rezolva tot. În cele 4 ani încercam să te fac să înțelegeți multe și să te ajut dar cine să acorde atenţie?..
Nu vreau să o dau la romane, nu are nici rost şi nici..
Eu ca prieten să îţi zic, cred că a sosit timpul să renunți la SG, şi păstrezi site-ul doar pentru GZS.
Doar succese, prietene.
Sau ar putea sa isi creeze o mica echipa, cum ai spus tu mai sus.
Si ar putea pune din nou Sg-ul pe picioare, parerea mea sincera este ca nu merita sa renunti la atatia ani de munca...



Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #14 on: 16 March 2017, 12:12:17 »
Salut, Angelo. (Nu am uitat vechiul nume :)) )Sau ar putea sa isi creeze o mica echipa, cum ai spus tu mai sus.
Si ar putea pune din nou Sg-ul pe picioare, parerea mea sincera este ca nu merita sa renunti la atatia ani de munca...
Stuntman nu mai vrea sa implice timp si munca in SG si ca sa faca cineva ceva, sanse 0, de aceea chiar daca isi va face o echipa, membri echipei se vor lovii de "nu" .. :)

Nu vreau să crezi că o spun în semn de rău dar dacă îţi este întins o mână de ajutor nu trebuie să dai peste ea, pe lângă atenția ta foarte mare asupra GZS-ului, ți s-au dus mici ocazi.
Vorba aia, odată ce nu ai muncit pentru acel ceva e uşor să-l strici, în cazul tău majoritatea și-au oferit ajutorul fără să o ceri, în zilele noastre e extrem de greu să câștigi încredere tot odată.
SG, putea să ajungă la un nivel mult mai bun cu doar câțiva neuroni, chef și timp, prin ceea ce am zis mai sus se rezultă situația de acum.
Asta ^ + alte motive personale sau nu sunt rezultatul plecarii multora, ca s-au plictisit sau nu de ce e aici sau ca vor altceva, i-am tot spus lui stuntman, dar nu a vrut nimic, totusi il inteleg intr-un fel, dupa 6-7 ani nu mai ai chef sa faci prea multe dar asta nu e un motiv sa nu-i lasi pe altii.
« Last Edit: 16 March 2017, 12:16:47 by SLAM »

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #15 on: 16 March 2017, 13:55:33 »
Quote
Sau ar putea sa isi creeze o mica echipa, cum ai spus tu mai sus.
Si ar putea pune din nou Sg-ul pe picioare, parerea mea sincera este ca nu merita sa renunti la atatia ani de munca...
Nu se pare că stuntman dorește asta, totuşi poate deocamdată își face planuri, are obiceiul de a face surprize şi să schimbe situația rapid.
Quote
totusi il inteleg intr-un fel, dupa 6-7 ani nu mai ai chef sa faci prea multe dar asta nu e un motiv sa nu-i lasi pe altii.
Şi așa, până la urmă poate ştie ce vrea ,dar să incepi iar de la 0 e extrem de greu iar stuntman nu cred că dorește asta prin cele spuse mai sus.
În locul lui aș şterge tot, şi aș lăsa doar secția GZS-ului.
El știe cel mai bine ce vrea şi ce crede că e cel mai bine.




" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Salutari/Intrebari/Revenire pe forum.
« Reply #16 on: 16 March 2017, 14:57:16 »
Nu se pare că stuntman dorește asta, totuşi poate deocamdată își face planuri, are obiceiul de a face surprize şi să schimbe situația rapid.
Hihi.

Totusi, este destul de greu sa faci ceva nou cand ai o baza de date foarte veche, cu foarte multe moduri pe ea.

Topicul asta deja o da in planuri si chestii de viitor a comunitatii.

:topicclosed:

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal