Author Topic: INTERN CSM Oradea este noua campioană a României la baschet masculin! Victorie cu  (Read 1901 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BlackEagle.

  • Ăla de pe samp.
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2681
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Co-Fondator România Național Trucking
  • Real Name: Patrik


[Skilled News] CSM Oradea este noua campioană a României la baschet masculin! Victorie cu BC Mureș [Skilled News]









CSM Oradea este noua campioană a României la baschet masculin! În meciul decisiv al finalei Ligii Naționale, bihorenii, încurajați de un public formidabil, au învins-o pe BC Mureș, pe teren propriu, scor 79-73. Este primul titlu din istoria orădenilor!

În primul meci de acasă, Oradea a câștigat cu 85-79, bihorenii l-au pierdut apoi pe al doilea, cu 71-77, apoi au dispus cu 81-72 în prima confruntare de la Târgu Mureş, pentru ca BC Mureş să egaleze din nou, după 79-70 în meciul al patrulea.

În partida decisivă, de joi, CSM CSU Oradea a învins cu 79-73 (20-15, 23-25, 15-15, 21-18).

BC Mureş a pierdut a treia finală în Liga Naţională, după cele din 2013 şi 2015. CSM Oradea a mai jucat o finală de campionat, în 2014, iar anul acesta a pierdut şi finala Cupei României.

Martin Zeno a fost cel mai bun om al orădenilor în acest meci, cu 21 puncte, 5 recuperări, 5 pase decisive. La CSM au mai jucat Sean Barnette 11 p, 10 rec, Will Franklin 12 p, 3 rec, 5 pd, Andrei Mandache 13 p, 5 rec, 1 pd, Salih Nuhanovic 5 p, 7 rec, 3 pd, Uros Lucic 8 p, 5 rec, Bogdan Nicolescu, Rareş Paşca 6 p, 1 rec, 1 pd, Bogdan Ţîbîrnă 1 rec, Miha Zupan 3 p, 1 pd.

La BC Mureş, Barnabas Szaszgaspar a folosit următorul lot: Ousmane Barro 6 p, 7 rec, Iuri Fraseniuc 4 p, 4 rec, 1 pd, Goran Gajovic 4 p, 5 rec, 2 pd, Goran Martinic 22 p, 3 rec, 2 pd, Alhajji Mohammed 23 p, 4 rec, 5 pd, Ivan Ivanovic, Laszlo Lazar 7 p, 2 rec, Laszlo Polyak 5 p, 3 rec, Aleksandr Pustahvar 2 p, 3 rec, 4 pd.







Sursa: Digisport.ro
« Last Edit: 02 June 2016, 21:25:03 by BlackEagle. »

Global Moderator - (Primăvară 2016 pana în 24.01.2017)

Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Felicitari! Bravo Oradea. :D

(Eagle e foarte fericit acum, presupun :)) )

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
(Eagle e foarte fericit acum, presupun :)) )

Doar el ? :-w




Macar la baschet sa ne remarcăm, daca nu avem echipa de fotbal :))





Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Desi nu m-am uitat la meci (sincer, nu sunt un mare fan al baschetului), din cate observ a fost un meci echilibrat.

Felicitari! :) Transilvania e o forta in baschet. Ma gandesc ca de acum vin cupele europene. Sper sa ne reprezinte cu mult succes. :)


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline BlackEagle.

  • Ăla de pe samp.
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2681
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Co-Fondator România Național Trucking
  • Real Name: Patrik
Desi nu m-am uitat la meci (sincer, nu sunt un mare fan al baschetului), din cate observ a fost un meci echilibrat.

Felicitari! :) Transilvania e o forta in baschet. Ma gandesc ca de acum vin cupele europene. Sper sa ne reprezinte cu mult succes. :)
Da, da
Urmeaza Basketball Champions Legue
OLE OLE OLE OLE CSM ORADEA , n-am rezistat sa dau reply

Global Moderator - (Primăvară 2016 pana în 24.01.2017)

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Felicitari !
Sa curga sampania . :))



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ✖️ kent

  • Sunt cine sunt,adică
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1533
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • part timer
  • Real Name: Razvan
BC Mures le-au tinut fata pana in ultimele faze, foarte foarte strans meciul, la fel si precedentele de la Targu Mures.. Parca acum imi pare rau ca nu am fost la meciuriile de la Mures, atmosfera a fost awsome in ambele orase. Dupa atatea antrenamente si munca facute de BCM, meritau mai mult....

Felicitari !
Sa curga sampania . :))

get outta city now
« Last Edit: 03 June 2016, 17:15:06 by OriGinal.KenT__. »


 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal