Author Topic:  Telefoanele Galaxy S3 şi Galaxy S3 mini, lăsate fără update-ul la Android  (Read 675 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W


[Skilled News] Telefoanele Galaxy S3 şi Galaxy S3 mini, lăsate fără update-ul la Android 4.4 KitKat din vina Samsung[Skilled News]









După o lungă aşteptare, Samsung spulberă orice speranţe că telefoanele din seria Galaxy S3 ar mai putea primi update la Android 4.4 KitKat. Din punct de vedere tehnic, Galaxy S3 ar putea rula versiunea Android 4.4 fără probleme, dar Samsung exclude această posibilitate din start.
Întrebaţi de cei de la SamMobile cum de telefoanele Galaxy S3 nu pot rula o versiune de Android optimizată inclusiv pentru folosirea cu telefoane ieftine, având procesor mai lent şi numai 512MB memorie RAM, reprezentanţii Samsung au explicat că de vină ar fi interfaţa TouchWiz şi colecţia de aplicaţii Samsung exclusive. Altfel spus, bundle-ul de aplicaţii Samsung este prea voluminos pentru a putea fi acomodat împreună cu nucleul KitKat în doar 1GB memorie RAM, cât are versiunea internaţională a telefonului Galaxy S3. În schimb versiunea Galaxy S3 pentru Statele Unite, cu 2GB memorie RAM, va primi actualizarea la Android 4.4 KitKat.

Apărută la 18 luni după lansarea seriei de telefoane Galaxy S3, revizia KitKat aduce dispozitivelor cu Android o interfaţă revizuită, funcţii în plus şi alte optimizări de fineţe ce sporesc performanţele şi autonomia bateriei. Din păcate în urma anunţului făcut de Samsung, utilizatorii care nu deţin ediţiile pentru Statele Unite a telefonului Galaxy S3 sau Galaxy S3 mini rămân cu versiunea Android Jelly Bean.







Sursa: Go4IT.ro  | Oferit de [SG]MefX





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Ce naspa. :( Eu voiam sa strang bani sa-mi iau S3 mini... trebuie sa caut altul, ca vreau neaparat sa am ultima versiune pe el. :-?

Offline [SG]Andrei

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2752
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Fondator SkilledCrafting
WTF si eu am s3 :))

Offline ×X×_vasya_×X×

  • Legend
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 10472
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Real Name: vasya
Pacat pentru cei care au s3.


"Nu e obligatoriu să fii de acord cu mine. Dar ar fi mai rapid aşa."




Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Samsung nene, samsung =))

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline VALIK

  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1967
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ~ xGhost' ~
  • Real Name: valik

Offline Dorin

  • Don't give up !
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2595
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Just a member.
  • Real Name: Dorin
  • Steam ID: justunique1
Si chiar voiam sa iau S3 :))


 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal