Author Topic:  Hands ON (sau UP)- HTC ONE M8: Echilibru intre design si performanta  (Read 881 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W


[Skilled News]Hands ON (sau UP)- HTC ONE M8: Echilibru intre design si performanta [Skilled News]









HTC ONE M8 este dupa parerea mea telefonul anului 2014 pana acum, avand design si specificatii de top. Telefonul este facut din aluminiu periat, iar acest lucru ii ofera stil si eleganta, dar si soliditate. Ecranul este unul de 5 inch cu o rezolutie de 1920×1080 pixeli, de tip LCD3, iar HTC sunt singurii care folosesc acest tip de panou. Acesta are protectie Gorilla Glass 3.  In partea din fata avem doua difuzoare stereo cu amplificare separata, si este o placere sa asculti muzica sau sa te uiti la un film pe acest telefon. Sunetul este de calitate inalta si volumul este excelent, mult mai tare decat la orice alt telefon de pe piata. Practic nu iti mai trebuie un difuzor extern. Pe lateral regasim slotul pentru card, slotul pentru micro sim si butoanele de volum. In partea de jos avem portul micro usb si mufa jack pentru casti iar in partea de sus un led de notificare si butonul de power. In partea frontala regasim o camera de 5MPx, numai buna de facut selfie-uri, iar langa, se afla senzorul de lumina si de proximitate. Pe spate regasim doua camere de 4MPx. Camera principala are la baza technologia ultrapixel dezvoltata de HTC, autofocus, posibilitatea de a face poze si de a filma in acelasi timp si o a doua camera este folosita pentru refocalizare. Camera poate filma 1080p la 60 de cadre pe secunda,  cu optiunea de a filma in HDR. Evident avem si stabilizare optica.

Procesorul este un Quad Core cu frecventa de 2.3GHz produs de Qualcomm cu un GPU Adreno 330; aceasta configuratie se descurca de exceptie in toate jocurile si aplicatiile. Am ramas cu un sentiment foarte placut cat timp am folosit M8.

Conectivitatea este compusa dintr-un modul wireless 802.11 a/b/g/n/ac, LTE Cat 4, Bluetooth 4.0, NFC si un port infrarosu. Pe langa senzorii generici de proximitate sau accelometru mai avem si un barometru. Bateria are o capacitate de 2600 mAh de tipul Li-Polimer, si nu poate fi scoasa.

Sistemul de operare este Android 4.4.2 KitKat cu o interfata modificata de HTC, Sense 6, care nu ingreuneaza deloc acest telefon. Avem si o suita de aplicatii preinstalate: Youtube, Gmail, Google Drive, in care primim 50GB spatiu de stocare la activare, Fitbit, 7Digital, care este o platforma de unde poti cumpara muzica si Polaris Office 5. Pana acum telefonul mi-a lasat o prima impresie foarte buna,  si luni va asteapta tot aici, pe zonait.tv, un review super-detaliat despre performantele acestui terminal in jocuri si aplicatii.







Sursa: ZonaIT.tv  | Oferit de [SG]MefX





Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Tare :)

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Excelent acest telefon ! <3

Offline Dorin

  • Don't give up !
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2595
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Just a member.
  • Real Name: Dorin
  • Steam ID: justunique1
Ce fain e.  :hearth:


Offline ×X×_vasya_×X×

  • Legend
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 10472
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Real Name: vasya
Un telefon foarte bun :D


"Nu e obligatoriu să fii de acord cu mine. Dar ar fi mai rapid aşa."




Offline Ray

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 671
  • Reputation: 1
  • Gender: Female
Arata frumos telefonul . Am vazut cum arata si in real :)) 

Offline FaLLenGirL

  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1747
  • Reputation: 5
  • Gender: Female
  • Real Name: Cristina
Imi place telefonul :>

Arata frumos telefonul . Am vazut cum arata si in real :)) 

Da, si eu l-am vazut in the real life  :pftch:

Offline BiGdOg

  • I'm a
  • Legend
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2334
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Nothing about me, what about you?
Ii fain tare,da sa fim sinceri...ii scump ca dracu...
N-are rost sa ti-l iei la pretu actual(2800 RON),mai bine mai astepti inca o luna si o sa scada...
Oricum telefonul e foarte genial!









 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal