Author Topic:  Usain Bolt, cel mai mare sprinter din toate timpurile, şi-a anunţat retragerea..  (Read 1651 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB


[Skilled News] Usain Bolt, cel mai mare sprinter din toate timpurile, şi-a anunţat retragerea din sport [Skilled News]









Usain Bolt şi-a anunţat retragerea din activitatea sportivă. Sprinterul jamaican a declarat că va alerga pentru ultima oară la Campionatele Mondiale din 2017

"Grand Prix-ul din Jamaica va fi ultima mea cursă în ţara natală, voi alerga pentru ultima oară în Jamaica. Da, categoric mă voi retrage după Campionatele Mondiale din Londra, aceea va fi ultima competiţie la care voi participa", a declarat Usain Bolt pentru CBCSports.

Campionatele Mondiale din 2017 sunt programate în perioada 5-13 august, iar Bolt va participa la problele de 100 şi 200 de metri.

În vârstă de 30 de ani, Bolt este considerat drept cel mai mare sprinter din toate timpurile. Poreclit "Fulgerul", Bolt este primul atlet din istorie care a reuşit să câştige trei medalii de aur consecutive la Jocurile Olimpice la probele de 100m, 200m şi 4X100 m.







Sursa: mediafax.ro

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Totusi, putea sa mai participe si la JO 2020. Nu-i chiar asa de batran, parerea mea.

Daca asta a fost decizia lui, asta e. Ne-a oferit multe momente grozave. Sper sa aiba o retragere cat mai spectaculoasa, sa ne bucure inca o data. :)


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Totusi, putea sa mai participe si la JO 2020. Nu-i chiar asa de batran, parerea mea.

Daca asta a fost decizia lui, asta e. Ne-a oferit multe momente grozave. Sper sa aiba o retragere cat mai spectaculoasa, sa ne bucure inca o data. :)
Vrea sa se retraga in glorie, cand inca mai castiga totul. In 2020 e posibil sa nu mai castige totul. :))

Imi place de el, pare amuzant si toate cele. :)) N-o sa mai fie ceva vreme unul ca el.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal