Author Topic: WTA Bucureștiul va găzdui turneul WTA în următorii 5 ani! "Vom avea un raport poziti  (Read 783 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W




Simona Halep a devenit prima câştigătoare a BRD Bucharest Open, după finala cu italianca Roberta Vinci . Numărul trei mondial, jucătoarea în vârstă de 22 de ani ar putea să îşi apere titlul şi în 2015, tot pe terenul central de la Arenele BNR.

Capitala României are şanse foarte mari să organizeze şi în anii următori competiţia, care s-a bucurat de o organizare excelentă.

În direct la Digi Sport, în emisiunea "Aşii Tenisului", preşedintele Federaţiei Române de Tenis, George Cosac, a dat asigurări că turneul va rămâne in Bucureşti.

"Mai departe, sigur, în funcție de raportul dânsului, mai mult ca sigur va fi un raport pozitiv, deja am avut și am discuții avansate cu proprietarul turneului și zic eu că în proportie de 95, daca nu 99 la sută, pe următorii 4 sau 5 ani, Bucureștiul va organiza această competiție", a declarat George Cosac.

Alexandra Cadanțu, campioană în proba de dublu, a lăudat turneul bucureștean unde s-a impus duminică: "Turneul a fost extraordinar, antrenorul meu, dar și foarte multe jucătoare care au zis că e foarte bun turneul, foarte bine organizat, și mâncare și terenuri, tot. Publicul, nu mai zic, a fost extraordinar!".

Finalista primei ediţii a BRD Bucharest Open, italianca Roberta Vinci, speră să îşi ia revanşa la anul - a promis că se va întoarce în România:

"Da, de ce nu? Cu Sara (n.r. Errani), poate, de ce nu? A fost prima dată când am venit la București și a fost un turneu foarte bun, o organizare foarte bună. Teren frumos, hotel frumos, probabil că mă voi întoarce".





Sursa: DigiSport.ro





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Sa organizeze cine vrea, atata timp cat castiga Simona. :))

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline Bogdan ✖️

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4312
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ZEW
  • Real Name: Bogdan
  • Steam ID: -
In sfarsit o veste buna !

Când vezi o afacere de succes înseamnă că cineva a luat o decizie curajoasă.

Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^
Nu conteaza unde , doar sa castige Simona. xD




" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal