Author Topic: ATP Hănescu a primit un tort în formă de rachetă pentru realizările din circuit  (Read 771 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W




Victor Hănescu rămâne cel mai bine clasat jucător român în ierarhia ATP, chiar dacă a ajuns al 128-lea sportiv în topul mondial.

El a fost prezent la un turneu Futures, cu premii în valoare totală de 10 000 de dolari, care are loc la Curtea de Argeș. În vârstă de 32 de ani, Hănescu a vorbit despre importanța acestor competiții.

"Acest tip de turneu, turneul Future cu premii în valoare de 10.000 de dolari, este o inițiativă extraordinară (...) Nu pot decât să mă bucur când văd astfel de evenimente. Un astfel de turneu reprezintă o rampă de lansare pentru tinerii pasionați de tenis și doar așa pot ajunge să facă performanță.

Și eu am trecut prin astfel de turnee. Jucam la Bacău și Galați, iar acolo am câștigat primele puncte ATP, am învățat să capăt încredere și să încep drumul către topul ATP", a spus Victor Hănescu.

Jucătorul român a fost surprins de organizatorii competiției la finalul zilei: el a primit un tort în forma unei rachete de tenis. Motivul a fost apropierea serbării zilei de naștere a jucătorului român - 21 iulie, dar gestul a fost făcut și în sensul recunoașterii performanțelor realizate de Victor în cei 11 ani de tenis profesionist.






Sursa: DigiSport.ro





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Frumos tort. :))

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal