Author Topic: ATP Finală românească la Madrid: Tecău și Mergea, din nou adversari  (Read 1314 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei


[Skilled News] Finală românească la Madrid: Tecău și Mergea, din nou adversari [Skilled News]









Românilor le place la Madrid. Simona Halep a câștigat turneul de simplu, feminin, iar finala întrecerii de dublu va fi una între doi vechi prieteni. Horia Tecău și Florin Mergea vor fi din nou adversari, la fel ca la Turneul Campionilor.

Horia Tecău și Jean Julien Rojer s-au calificat în finală după ce au trecut cu 6-2, 7-6 de perechea Herbert/Mahut.

”După o perioadă în care n-am câștigat multe meciuri, mă bucur să fiu într-o finală și, cum am mai spus, jocul nostru a început să funcționeze”, a declarat Horia Tecău, completat de Rojer:

”Sunt foarte mulțumit de cum am jucat. E bine că am ajuns din nou într-o finală de Masters”.

Va fi finală românească la Madrid. În cealaltă semifinală, Florin Mergea și Rohan Bopanna au câștigat cu scorul de 7-5, 6-7, 12-10 în fața perechii Ivan Dodig/Marcelo Melo. Cele două cupluri vor reedita astfel finala de la Turneul Campionilor. Atunci s-a impus perechea Tecău/Rojer, cu scorul de 6-3, 6-4.







Sursa: digisport.ro


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Mda, dupa ce au fost colegi mult timp, e oarecum ciudat :))



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal