Author Topic:  Top 10 Cele mai enervante melodii de succes  (Read 352 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB
Top 10 Cele mai enervante melodii de succes
« on: 19 March 2015, 16:04:55 »


[Skilled News] Top 10 Cele mai enervante melodii de succes [Skilled News]









Ţi s-a întâmplat şi ţie, desigur, să-ţi fie agresate urechile de o melodie (sau mai multe), promovată insistent de posturile de radio, deşi n-o merită. Deloc. Dacă am fi răi, le-am spune mizerii pop, dar nu suntem şi ne limităm la a le cataloga enervante.
 Şi nu vorbim doar de „hiturile“ de azi, ci şi de unele aiureli mai vechi. Am strâns câteva piese regăsite în multe topuri de gen, cel mai recent fiind cel realizat de site-ul WatchMojo.com, dar ne-am luat libertatea de a face şi unele propuneri personale.

Să vedem, aşadar, cele mai enervate, dar, totodată, şi cele mai de succes cântece, numai bune de torturat prizonierii de război. Dacă supărăm pe cineva, nu aruncaţi cu roşii!

 10. Rednex-Cotton Eye Joe

Am putea s-o privim ca pe un clasic şi să iertăm această melodie apărută în 1994, dacă unii n-ar insista s-o mai difuzeze şi azi, pe la nunţi, în special. A fost amuzantă în ’90, azi e doar iritantă… Dar toţi avem plăcerile noastre muzicale vechi şi ruşinoase, aşa că nu comentăm mai mult.

9.The Ketchup Song- Aserejé

Când a fost lansată, în 2002, această melodie era fie iubită, fie urâtă. Nu te putea lăsa indiferent, asta-i clar. Nu-i chiar 100% enervantă, merge ascultată la o beţie. Singura ei vină este că a fost difuzată prea des, în acea vară…

 8. Axel F- Crazy Frog

O cunoștință mai veche de-a noastră, din 2005, în care o broască animată făcea furori pe ritmuri electrodance. Genul de melodie care te făce să-l privești pe Albano cu ochi mai indulgenți. 
 
7. Taylor Swift- We are never ever getting back together

Dacă acest cântec din 2012 s-ar fi oprit doar la acel titlu enervant… Dar nu, producătorii au completat și cu o melodie pe măsură și niște versuri care amintesc de creațiile literare ale celor de la Genius. Știți voi: „DJ Bobo, tot ce vrei…“

6. Willow Smith- Whip my hair

Considerăm această piesă lansată în 2010 o greșeală copilărească a fetei lui Will Smith, însă nu-i iertăm pe acei oameni mari de la radio și TV care au luat-o în serios. Unii chiar au dansat pe ea, dar încercăm să alungăm această imagine din gând…

5. Nicki Minaj- Anaconda

Asta rezultă când creezi o melodie în jurul posteriorului solistei. O porcărie de succes, cu alte cuvinte. Și o melodie atât de enervantă, încât o face pe cea plagiată, din ‘90, Baby Got Back, să pară un manifest elegant pentru frumusețea feminină. „My anaconda don't want none unless you got buns, hun“, ne strigă acest cântec. We don't want none… punct.

 4. Inna – Hot

Nu vrem să ocolim popul românesc atât de bogat în ritmuri și versuri din cauza cărora unii pot dezvolta afecțiuni mintale, așa că alegerea noastră nu poate fi decât artista de succes Inna. Iar piesa enervantă și difuzată până la epuizare: ta-dam!, Hot. În 2008 și 2009, nu puteai evita întâlnirea dintre urechile tale și versuri precum Fly like you do it, Like you're high, Like you do it, Like you fly, Like you do it, Like a women…

3. PSY - Gangman Style

Clipul cu peste 2 miliarde de vizualizări pe YouTube ar fi meritat, poate, locul fruntaș în acest top, dar am fi omorât, ce-i drept, suspansul. Comentariile sunt de prisos, căci nu ne putem hotărî ce-i mai enervant: clipul, ritmul, dansul, artistul… De fapt, nu enervant este cuvântul pe care-l căutăm. Cretin e mai potrivit.

2. Carly Rae Jepsen- Call me maybe

Este hitul pe care am iubit să-l urâm în 2011. Dacă-i ascultai versurile puerile, sau fie, ridicole de-a dreptul, neuronii ți se sinucideau de… nervi. Un cântec devenit viral pe net și o artistă care promite să domine, peste ani, topurile one hit wonders. Cel puțin noi așa sperăm.

1. Justin Bieber-Baby

Măcar dacă acest… hit de acum cinci ani ar fi fost o singură abatere muzicală și-am fi scăpat de alte încercări ale artistului. Dar nu, el și muzica lui insistă. Și nu ne așteptăm la zile mai bune când știm că această melodie s-a numărat printre cele mai de succes ale începutului de secol 21. Concluzia? Secolul 21 va fi afon sau nu va fi deloc!







Sursa: okmagazine.ro  |

Offline Manu.

  • Romania National Trucking-co fondator
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SlowMoution.:3
  • Real Name: Manu
  • Steam ID: Manu.
Re: Top 10 Cele mai enervante melodii de succes
« Reply #1 on: 19 March 2015, 16:08:51 »
Mie imi place foarte mult piesa de la PSY, Gangman Style.:X Pur si simplu, iubesc acea melodie si imi mai place mult, si cea de la Inna.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Top 10 Cele mai enervante melodii de succes
« Reply #2 on: 19 March 2015, 16:30:25 »
Mie nu mi se pare deloc enervanta piesa "Gangnam Style"

Lol, Justin Bieber =))



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal