Author Topic: INTERN Rapidul, amenintat cu Liga a cincea: "Daca ne da in judecata dupa retrogradare..  (Read 340 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bogdan ✖️

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4312
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ZEW
  • Real Name: Bogdan
  • Steam ID: -

[Skilled Sport]Rapidul, amenintat cu Liga a cincea: "Daca ne da in judecata dupa retrogradare, DISPARE!" Reactia LPF:[Skilled Sport]

INCREDIBIL! Rapidul, amenintat cu Liga a cincea: "Daca ne da in judecata dupa retrogradare, DISPARE!" Reactia LPF:



Dumitru Dragomir, presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal si membru in Comitetul Executiv al FRF, a incercat sa lamureasca problema barajului dintre Rapid si Concordia, meci care nu exista oficial si peste care TAS-ul a trecut, retrogradandu-i pe giulesteni.

Presedintele a incercat sa disculpe institutia pe care o conduce - LPF si sa spuna ca decizia a apartinut intrutotul CEx.

"E spitalul de nebuni. LPF a facut un material catre FRF si a propus doua posibilitati pentru a completa locul 18 in prima liga. Ori Rapid sa ramana in prima liga fara baraj, fara nimic, daca se apropa planul de reorganizare. Daca nu, sa ramana una dintre cele bine clasate, cum ar fi Chiajna. In cadrul Comitetului Federal, presedintele sindicatului fotbalistilor a venit cu propunerea unui meci de baraj si s-a supus la vot. Comitetul Federal nu a tinut cont de propunerile LPF, care erau legale. S-a votat si asa s-a ajuns la baraj", a spus Dragomir la DigiSport .

Mai mult, "Mitica" a vorbit si despre posibilitatea unui atac in instanta din partea Rapidului, care a anuntat ca cere despagubiri pentru toate evenimentele care s-au derulat de la acel moment.

"Aici a inceput prapastia. Federatia si Liga nu au altceva de facut decat sa puna in practica hotararile TAS. Nici nu poate sa dea in judecata Rapid. Daca ne dau ei in judecata, dispar, se duc in liga a cincea. Iasiul sa se judece si ei cu Chiajna, ce mai vrea de la noi, ca am auzit ca si ei vor sa ne dea in judecata. Pai ce mai vrea, ca a retrogradat sportiv. De ce sa ne dea in judecata Rapidul, ca i-am dat 200 de mii de euro fara sa aiba dreptul? Nu stiu cum mai recuperez banii astia. Noi am ajutat Rapidul, printr-un baraj, ce vina are Federatia si Liga? A fost vot democrativ, nu se stie cum a votat fiecare, asa a iesit. Era o situatie de compormit, trebuia sa completam locul 18. Liga e ferita, avem inscris ce am propus noi",a mai spus presedintele LPF .
« Last Edit: 17 July 2014, 17:48:44 by Allex »

Când vezi o afacere de succes înseamnă că cineva a luat o decizie curajoasă.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal