Author Topic: INTERN Hamza: "Aș reveni în România, dar nu ține de mine. Nu știu cât o pot aștepta ...  (Read 277 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Hamza: "Aș reveni în România, dar nu ține de mine. Nu știu cât o pot aștepta pe Steaua"








Situația transferului lui Younes Hamza la Steaua rămâne în continuare necunoscută. Nici atacantul nu știe unde va ajunge, deși spune că ar reveni cu plăcere în România, mai ales că a rămas cu amintiri frumoase după perioada petrecută la Petrolul Ploiești.

Botev Plovdiv negociază cu mai multe cluburi vânzarea lui Hamza (28 de ani), care nu știe cât mai trebuie să aștepte pentru a afla viitoarea destinație. "Voi alege ce e mai bine pentru mine și pentru cariera mea", spune atacantul tunisian, căruia i-ar surâde o întoarcere în Liga 1.

"Nu e nimic concret cu transferul la Steaua. Eu am problemele mele de rezolvat la clubul meu. Cluburile vor negocia și vor hotărî, eu nu pot intra în această poveste. Voi munci, atât timp cât sunt contract, pentru a juca și mă voi concentra numai pe asta. Sunt și alte cluburi interesate de mine, voi alege ce este mai bine pentru cariera mea. Nu știu cât pot aștepta, nu ține de mine. Vom vedea cine se înțelege prima dată cu Botev și vom discuta.", a declarat Younes Hamza, în cadrul emisiunii "Euro Fotbal".

"Normal că mi-ar plăcea să revin în România, dacă se vor înțelege cluburile. Îmi place foarte mult în România. Am avut două sezoane foarte bune la Petrolul, am rămas cu amintiri frumoase. A fost un plus în cariera mea.", a adăugat tunisianul.

"Din ce am vorbit cu cei de la club, suma de transfer cerută pe mine nu e mare pentru un atacant.", a mai precizat Hamza. Din sursele Digi Sport, suma de transfer cerută de bulgari ar fi în jurul a 250.000 de euro, mai mică decât cea plătită de campioana României Universității Cluj, pentru aducerea lui Valentin Lemnaru: 400.000 de euro plus TVA.




Sursa: DigiSport.ro
« Last Edit: 08 August 2014, 14:56:09 by MefX™ »





 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal