Author Topic: UCL | EL Moți a vorbit la Digi Sport despre dubla cu Steaua, din play-off-ul UCL: “Nu ...  (Read 234 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Moți a vorbit la Digi Sport despre dubla cu Steaua, din play-off-ul UCL: “Nu suntem foarte bucuroși!”








Steaua va întâlni pe Ludogorets Razgrad în play-off-ul Champions League și va da piept cu un fost rival din Liga 1. Cosmin Moți, fost jucător la Dinamo, e titular în centrul defensivei campioanei Bulgariei și recunoaște că nici el, nici coechipierii săi nu s-au bucurat după tragerea la sorți.

“Aș fi preferat să evit, dar asta e. Deocamdată e liniște. Noi preferam, după ce au fost extrase primele două meciuri, toată lumea prefera Bate Borisov, nu Steaua. Nu suntem foarte bucuroși. Puteam să picăm un pic mai bine. Dar avem șansele noastre, mergem să jucăm cu încredere și cred că un atu al nostru este că nu avem niciun fel de presiune. Suntem calificați în grupele Europa League, cred că presiunea mai mare e la Steaua. Și eu îmi doresc să joc în grupele Champions League. Chiar dacă n-aș lua niciun ban, m-aș bucura doar să joc în grupele Champions League.”, a spus Moți, prin telefon, în direct la Fotbal Club.

În ciuda trecutului său dinamovist și a rivalității cunoscută cu Steaua, pentru Moți disputa nu e una specială: “E un meci normal, un meci de play-off de Champions League. Nu am urmărit Steaua, nu ltiu cum au jucat în tururile preliminare. Cred că e un pic mai bine pentru noi că jucăm primul meci la București. Sunt convins că stadionul va fi plin la meciul cu noi și presiunea va fi mare pe noi. Așa că em mai bine că jucăm acasă al doilea meci. Nu e nicio presiune, nimeni, de la patron la antrenor nu ne-a impus accederea în grupele Champions League. Pentru noi e o reușită că am ajuns pentru al doilea an consecutiv să jucăm în cel mai rău caz în grupele Europa League.”, a încheiat Moţi.





Sursa: DigiSport.ro
« Last Edit: 08 August 2014, 14:55:50 by MefX™ »





 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal