Author Topic: EXTERN Cum explică Arda Turan că l-a votat pe Mourinho antrenorul anului, în dauna lui  (Read 308 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.

[Skilled Sport] Cum explică Arda Turan că l-a votat pe Mourinho antrenorul anului, în dauna lui Simeone [Skilled Sport]









Joachim Low a fost ales cel mai bun antrenor din 2014, la gala Ballon D`Or de la Zurich.

Selecționerul Germaniei, campioană mondială la turneul final din Brazilia, i-a devansat pe Carlo Ancelotti și pe Diego Simeone.

După publicarea voturilor căpitanilor naționalelor și selecționerilor, au rămas multe semne de întrebare. Spre exemplu, Roy Hodgson a ajuns ținta glumelor făcute de jurnaliștii englezi.

Într-o situație delicată se află și Arda Turan. Decarul lui Atletico Madrid nu l-a pus primul, după cum probabil era normal, pe tehnicianul său de la echipa de club. Podiumul turcului a arătat în felul următor: 1. Mourinho, 2. Low, 3. Simeone.

Imediat după anunțarea opțiunilor, Arda Turan a ieșit public să conteste opțiunile sale. Turcul spune că a vrut să îl aleagă pe Simeone, iar organizatorii premiului au fost cei care au greșit.

"Mi s-au pus multe întrebări legate de alegerile de la Balonul de Aur și cel mai bun antrenor. Delegații m-au întrebat pe cine vreau să aleg, iar eu le-am spus Cholo Simeone cel mai bun antrenor și Ronaldo, cel mai bun jucător. Exact așa le-am spus.

Pentru mine Simeone este cel mai bun antrenor din lume și aș fi fost cel mai fericit să câștige el.

Vreau ca toți fanii și presa să afle că lucrurile stau așa cum le spun eu și să nu se lase păcăliți de alte informații.", a fost mesajul lui Arda Turan, postat pe pagina oficială de Twitter.

Din 2011 joacă Arda la Atletico, formație pentru care a evoluat de 153 de ori și a înscris 22 de goluri. Turcul, care este titular de bază în echipa lui Simeone, și-a mai trecut în cont și 31 de pase decisive.





Sursa: digisport





 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal