Author Topic: INTERN Prepeliță e de acord cu oferta financiară a Stelei. Punctul în care ...  (Read 296 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy

[Skilled Sport]Prepeliță e de acord cu oferta financiară a Stelei. Punctul în care negocierile au intrat, totuși, în impas  [Skilled Sport]








Andrei Prepeliță, fotbalistul despre care Costel Gâlcă a spus că este vital în jocul actual al Stelei, continuă negocierile cu oficialii din Ghencea în privința prelungirii contractului.

Neinclus în lot pentru meciul cu Rapid din Ghencea, scor 0-1, Andrei Prepeliță a revenit în formula de start a Stelei în meciul din etapa a 19-a, din Bănie, contra celor de la CSU Craiova. În ciuda acestor chestiuni situația sa rămâne incertă din cauza faptului că mijlocașul n-a semnat prelungirea contractului cu campionii.


Președintele de imagine al Stelei, Helmuth Duckadam, a spus, prezent fiind în studioul emisiunii ”Fotbal Club” de la Digi Sport, că jucătorul a primit deja o ofertă și a explicat unde a intervenit împotmolirea negocierilor.

”Nu știu cât de mult își dorește el să rămână la Steaua. Dar te pui și în situația lui. Are 29 de ani, cine știe cine îl încântă cu un viitor transfer. Eu zic că n-ar trebui să se bazaze pe asta. Pot fi mulți în jurul lui care să-i zică că dă un tun și să plece.

De el depinde. Steaua i-a făcut și îi face o ofertă avantajoasă, un contract decent, nu de nivelul celor din Rusia, să zicem. Din câte cunosc eu, n-a fost vorba de bani, cât de durata contractului. Cu siguranță va primi mai mult, dar nu dublul sumei pe care o are acum”, a spus Duckadam la Digi Sport.

Gigi Becali i-a oferit lui Prepeliță prelungirea contractului scadent la vară cu cu un salariu de 15.000 de euro lunar (180.000 de euro pe an).





Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal