Author Topic: INTERN Soluţia găsită de primarul Craiovei pentru salvarea Universităţii  (Read 751 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bogdan ✖️

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4312
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ZEW
  • Real Name: Bogdan
  • Steam ID: -

Olguţa Vasilescu, primarul Craiovei, a dezvăluit, după ce a realizat un sondaj de opinie online, că fanii Universităţii Craiova nu sunt de acord cu înfiinţarea unei alte echipe a oraşului.

 

Edilul Craiovei continuă să spere că din sezonul viitor, oraşul va fi reprezentat în competiţiile fotbalistice din ţară, cu sau fără implicarea lui Adrian Mititelu.

"Am discutat cu suporterii şi le-am spus: există o mie de alte variante ca să avem echipă de fotbal la Craiova, inclusiv să luăm brandul pe care îl are Consiliul Judeţean pentru echipa de tineret, Ştiinţa Universitatea Craiova. Şi au spus că nu vor, pentru că nu este Universitate Craiova a lor. Asta a spus galeria. Şefii galeriei de fotbal.

Credeţi că eu nu mi-aş dori ca Mititelu să cedeze brandul altcuiva care vrea să facă o echipă repede? Cred că poate să construiască o echipă. Are nişte terenuri foarte valoroase aşezate la kilometrul unu al Craiovei care, pe mine, personal, m-ar interesa ca şi municipalitate să le preiau, pentru că acolo s-au transformat într-un adevărat focar de infecţie, este vorba despre Balta Craioviţa

Pe mine nu mă interesează cu cine se asociază Mititelu, ci ca la anul să avem echipa de fotbal Universitatea Craiova. Deocamdată, brandul şi palmaresul sunt la el", a declarat Olguţa Vasilescu.

 

Sursa: www.prosport.ro
« Last Edit: 17 July 2014, 17:27:46 by Allex »

Când vezi o afacere de succes înseamnă că cineva a luat o decizie curajoasă.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal