Author Topic: UCL | EL Tunarii încă mai cred în șansa lor: "Arsenal se poate califica"  (Read 421 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
UCL | EL Tunarii încă mai cred în șansa lor: "Arsenal se poate califica"
« on: 24 February 2016, 11:46:29 »


[Skilled News]  Tunarii încă mai cred în șansa lor: "Arsenal se poate califica"  [Skilled News]









   Catalanii au făcut un pas important către accederea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor după victoria de la Londra. Golurile lui Messi au creat un avantaj confortabil pentru Barcelona, dar "tunarii" cred în continuare în șansa lor.

Barcelona a punctat în ultimele 20 de minute ale partidei, dar până la momentul primului gol, Arsenal a ratat câteva ocazii importante prin Alex Oxlade-Chamberlain și Olivier Giroud. Hector Bellerin a recunoscut la finalul partidei că echipa sa va avea o misiune extrem de grea în retur, dar cred în continuare în șansele pe care "tunarii" le mai au.

"Am avut câteva ocazii și puteam marca primii. E greu însă să te impui dacă nu înscrii pentru că Barcelona marchează de obicei atunci când are oportunități. Am primit un gol pe contraatac și unul din penalty, dar am ieșit cu capul sus. O să avem aceeași atitudine și în retur. Avem o echipă bună și cred că Arsenal încă se mai poate califica în sferturi. E foarte dificil, însă nu vom renunța. Din păcate noi nu am fost la fel de norocoși ca ei în seara asta, dar știm că trebuie să fim mai atenți în fața porții" a declarat Bellerin.

Crescut la juniorii Barcelonei, jucătorul de 20 de ani a ajuns la Arsenal în 2011 și a recunoscut că duelul cu trupa de pe Camp Nou a fost unul cu o încărcătură aparte pentru el. "Să joc împotriva lor a fost ceva deosebit pentru mine. Barcelona e locul unde am crescut și e normal să fie așa" a încheiat Bellerin.







Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Re: Tunarii încă mai cred în șansa lor: "Arsenal se poate califica"
« Reply #1 on: 24 February 2016, 20:50:59 »
,,Tunarilor" le va fi greu sa intoarca rezultatul, mai ales ca vor juca pe Camp Nou.

Ne putem astepta la un meci ,,pe viata si pe moarte". :))


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal