Author Topic:  Contribuie la dezvoltarea forumului  (Read 8953 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Contribuie la dezvoltarea forumului
« on: 15 June 2016, 22:18:34 »
Va salut! Am creat acest topic cu intentia de a va stimula simtul colectiv in legatura cu dezvoltarea forumului.
Vreau ca aceasta discutie sa fie una civilizata si lunga, deoarece forumul are nevoie de schimbari. Noi, staff-ul, am realizat ca nu putem face schimbarea de unii singuri. Asa ca va cerem ajutorul vostru. Veniti cu orice fel de idei, nu ezitati! Dati dovada de implicare daca chiar va pasa de soarta acestui forum. Orice idee e binevenita. Orice forma de ajutor e binevenita.
Totodata, puteti ajuta si la dezvoltarea paginii de Facebook si a Skilled Music.

Atrag atentia ca acest topic sa nu fie inchis sau perturbat de cei cu rele intentii. Cred ca toti vrem o schimbare in bine. Vreau o discutie dusa pe toate planurile, fara ezitari! Daca se merita, acest topic va fi setat ca ,,important" ( "sticky" ).
« Last Edit: 16 June 2016, 07:32:37 by ActiON_ »


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline BlackEagle.

  • Ăla de pe samp.
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2681
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Co-Fondator România Național Trucking
  • Real Name: Patrik
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #1 on: 16 June 2016, 21:59:45 »
deci cum am mai zis si in promovarea aia de pe facebook o zic si aici .
Sugestia mea fiind :
- Daca vreti sa faceti o promovare , faceti ceva ce sa atraga atentia , si sa fie macar un redirect la noi , asa ar fi posibil sa apara cativa membri noi :)
- Cum am si observat cu acea promovare, cam nimica
- In promovare nu trebe sa se povesteasca de toate astea
Ce sa zic , nu de fiecare data ajuta asa mult o promovare pe facebook :D

Global Moderator - (Primăvară 2016 pana în 24.01.2017)

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #2 on: 16 June 2016, 22:08:20 »
deci cum am mai zis si in promovarea aia de pe facebook o zic si aici .
Sugestia mea fiind :
- Daca vreti sa faceti o promovare , faceti ceva ce sa atraga atentia , si sa fie macar un redirect la noi , asa ar fi posibil sa apara cativa membri noi :)
- Cum am si observat cu acea promovare, cam nimica
- In promovare nu trebe sa se povesteasca de toate astea
Ce sa zic , nu de fiecare data ajuta asa mult o promovare pe facebook :D
Da, stim si noi ca trebuie ceva mai bun. Dar da-ne o idee concreta: CE ? Ce ar trebui scris ? Asa ca trebuie altceva am zis si eu, dar nu prea stiu exact ce. Daca as face o mica descriere pentru GZS nu stiu cat ar fi de ok. =)) Sau sa se posteze o stire interesanta... dar zici c-ar fi site de stiri doar, si iar ne asediaza mosii si babele (doar daca nu cumva e ceva de joc foarte tare). :))

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #3 on: 16 June 2016, 22:18:10 »
O sugestie pentru dezvoltarea forumului : adaugarea unui chat. E mult mai interactiv si putem vorbi intre noi in limita bunului simt.





Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #4 on: 16 June 2016, 22:19:55 »
O sugestie pentru dezvoltarea forumului : adaugarea unui chat. E mult mai interactiv si putem vorbi intre noi in limita bunului simt.
Hostul(din cate stiu) nu suporta asa ceva.

S-a mai discutat acest aspect.

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #5 on: 16 June 2016, 22:21:05 »
Hostul(din cate stiu) nu suporta asa ceva.

S-a mai discutat acest aspect.

Sincer nu inteleg ce nu suporta, s-a incercat macar introducerea chat-ului, macar 1-2 ore sau o zi.





Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #6 on: 16 June 2016, 22:24:52 »
deci cum am mai zis si in promovarea aia de pe facebook o zic si aici .
Sugestia mea fiind :
- Daca vreti sa faceti o promovare , faceti ceva ce sa atraga atentia , si sa fie macar un redirect la noi , asa ar fi posibil sa apara cativa membri noi :)
- Cum am si observat cu acea promovare, cam nimica
- In promovare nu trebe sa se povesteasca de toate astea
Ce sa zic , nu de fiecare data ajuta asa mult o promovare pe facebook :D
Sunt de acord cu tine si m-as bucura daca ai veni cu o idee concreta. :D

Unii dintre voi ati spus ca promovarea de pe Facebook nu prea are efect. Intr-adevar, nu aduce membri noi pe forum, insa hai sa va explicam cum sta treaba: Badboy a promovat o POSTARE timp de o saptamana, pentru moment. A achitat 14 lei, adica 2 lei pe zi, deci nu e cine stie ce promovare. Statisticile arata cam asa, dupa promovarea postarii: 2-3 like-uri in plus la pagina, impact total de peste 1000% si interactionare de 500%. Impactul acelei postari e in jur de 1200 si are peste 40 de like-uri (un record pentru pagina). Acest impact vine in mare parte de la acea postare. Ei bine, e posibil ca ar fi fost mai bine sa promovam intreaga pagina, insa asta nu ar rezolva treburile.

Daca mai aveti intrebari, nu ezitati.


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline STRADI

  • GZS Head Administrator
  • Senior
  • *
  • Posts: 385
  • Reputation: 24
  • Gender: Male
  • Winter is coming!
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #7 on: 16 June 2016, 22:44:50 »
Nu ai cum sa populezi un forum de gaming daca forumul nu detine servere/ clanuri populate sau macar sa fie plin de stiri si chestii despre jocuri. Dar chiar si asa, daca cineva are nevoie de stiri (cum se posteaza in mare parte aici) se duc pe un site de stiri it sau mai stiu eu ce.
« Last Edit: 16 June 2016, 22:45:41 by Stradivarius »

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #8 on: 17 June 2016, 00:14:43 »
Nu ai cum sa populezi un forum de gaming daca forumul nu detine servere/ clanuri populate sau macar sa fie plin de stiri si chestii despre jocuri. Dar chiar si asa, daca cineva are nevoie de stiri (cum se posteaza in mare parte aici) se duc pe un site de stiri it sau mai stiu eu ce.
Exactly this was my point lots of times I tried to explain them. xD They will never understand.

Offline sssx

  • ◄ S E N Z A Ţ I O N A L ►
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 844
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • MAK3M3FAD3###
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #9 on: 17 June 2016, 00:21:48 »
Exactly this was my point lots of times I tried to explain them. xD They will never understand.

Posturile facute usor sunt cele mai bune.

Multe resurse de gaming si resurse premium din alte domenii..
Parteneriate..
Reclamele pe site-urile permise si retele de socializare..







Offline danee940

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 805
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Real Name: Daniel
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #10 on: 17 June 2016, 09:54:29 »
O sugestie pentru dezvoltarea forumului : adaugarea unui chat. E mult mai interactiv si putem vorbi intre noi in limita bunului simt.

Daca vrei/vreti un chat chiar atat de mult (ce nu prea cred) atunci cu atata putere puteti sa cautati/faceti ceva site/program sau habar n-am ce, unde puteti sa vorbiti... Numai atat ca nu o sa fie aici pe forum.. Max. un link care te duce la el.. Numai o idee...
« Last Edit: 17 June 2016, 09:55:06 by Casper »

Offline blacklife

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2912
  • Reputation: 7
  • Gender: Male
  • You know, i mean it
  • Real Name: Marius Nicolae
  • Steam ID: STEAM_0:0:67883302
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #11 on: 17 June 2016, 12:51:54 »
Reclama pe facebook .. Da, o reclama platita si ar trebuii sa fie un succes.
Popularea unei comunitati de gaming ar trebuii sa se faca in principal prin serverele ei, nicidecum printr-un chat, ca nu e site de socializare .. le pui chat si vezi pe tot sclavul ca pune intrebarile pe chat, nu mai umbla nimeni prin topicuri :)).

Asa ca .. ne lovim de prima problema, serverele :) sau ce sa zic .. mai aruncati ochii si prin curtea vecinilor .
« Last Edit: 17 June 2016, 12:55:47 by blacklife »


„Dacă n-ar exista fericirea altora, nu ne-am sinchisi de nefericirea noastră.”   — Marin Preda

Spoiler
Nu, nu mai joc SA-MP, nu mai scriptez, nu mai ofer suport pentru serverul Romania National Trucking cum de altfel nici nu mai sunt '' owner ''.
[close]

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #12 on: 17 June 2016, 14:43:41 »
Shadow, ideea ta nu e rea, dar apar niste probleme atat de natura tehnica (si eu am inteles ca forumul nu suporta un chat), cat si de natura mentala (faptul ca unele persoane fac spam pe chat sau nu mai posteaza e enervant etc.) . Si eu eram de acord la inceput cu ideea unui chat, dar pe parcurs mi-am schimbat parerea. Am vizitat alte forumuri, mult mai celebre, si pot spune ca alea chiar sunt forumuri in adevaratul sens al cuvantului. Acolo se discuta, nu se posteaza copy-paste. Se discuta despre orice. Cred ca asta e cheia succesului, chiar daca unii nu pricep.

Blacklife, ai zis sa ne uitam in curtea vecinului, dar trebuie sa avem grija in ce curte ne uitam. Nu vreau sa devenim ca alte forumuri create de pusti. ;)


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #13 on: 17 June 2016, 15:29:58 »
Shadow, ideea ta nu e rea, dar apar niste probleme atat de natura tehnica (si eu am inteles ca forumul nu suporta un chat), cat si de natura mentala (faptul ca unele persoane fac spam pe chat sau nu mai posteaza e enervant etc.) . Si eu eram de acord la inceput cu ideea unui chat, dar pe parcurs mi-am schimbat parerea. Am vizitat alte forumuri, mult mai celebre, si pot spune ca alea chiar sunt forumuri in adevaratul sens al cuvantului. Acolo se discuta, nu se posteaza copy-paste. Se discuta despre orice. Cred ca asta e cheia succesului, chiar daca unii nu pricep.

Blacklife, ai zis sa ne uitam in curtea vecinului, dar trebuie sa avem grija in ce curte ne uitam. Nu vreau sa devenim ca alte forumuri create de pusti. ;)
Și stuntman e un puști. :))

Despre chat nu știu ce să zic, dar sunt mai mult spre contra.


Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #14 on: 17 June 2016, 18:02:34 »
Va agitati prea mult pe tema chat-ului. S-a discutat de N ori , ca SG NU va mai avea chat din diferite cauze... Maximum, cum a precizat Casper, un link care sa te duca la el, nu pe Portal. (la aceasta idee m-am gandit si eu acum ceva timp)

Mai astept idei. Asa mai merge, daca fiecare isi da cu parerea.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ✖️ kent

  • Sunt cine sunt,adică
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1533
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • part timer
  • Real Name: Razvan
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #15 on: 17 June 2016, 18:48:29 »
Servere noi si populate fratiilor, nu chat-uri si bullshit-uri.. Poate niste parteneriate ar ajuta, la fel si FB ad


Offline Chris Black

  • LGBTI Member
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3000
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Genius.
  • Real Name: C.R.
  • Steam ID: Unknown
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #16 on: 18 June 2016, 12:43:23 »
Sunt de acord cu tine si m-as bucura daca ai veni cu o idee concreta. :D

Unii dintre voi ati spus ca promovarea de pe Facebook nu prea are efect. Intr-adevar, nu aduce membri noi pe forum, insa hai sa va explicam cum sta treaba: Badboy a promovat o POSTARE timp de o saptamana, pentru moment. A achitat 14 lei, adica 2 lei pe zi, deci nu e cine stie ce promovare. Statisticile arata cam asa, dupa promovarea postarii: 2-3 like-uri in plus la pagina, impact total de peste 1000% si interactionare de 500%. Impactul acelei postari e in jur de 1200 si are peste 40 de like-uri (un record pentru pagina). Acest impact vine in mare parte de la acea postare. Ei bine, e posibil ca ar fi fost mai bine sa promovam intreaga pagina, insa asta nu ar rezolva treburile.

Daca mai aveti intrebari, nu ezitati.

Asa, deci asa nah ce sa zic ok, deci crezi ca daca s-ar promova pagina de facebook Skilled Gaming s-ar ajunge sa se populeze si forumul ? Adica evident nu e ca si hocus pocus si forumul e global populat DAR crede-ti ca s-ar intampla ceva daca pagina ar fi promovata ??

Nu ai cum sa populezi un forum de gaming daca forumul nu detine servere/ clanuri populate sau macar sa fie plin de stiri si chestii despre jocuri. Dar chiar si asa, daca cineva are nevoie de stiri (cum se posteaza in mare parte aici) se duc pe un site de stiri it sau mai stiu eu ce.

Clar ca ai nevoie de activitate, cand intru pe forum nu e ca si cum as intra pe Techradar blog sau orice alt blog de stiri, e un forum in care kind of gasesti ori si ce dar nu prea. Nu ne putem baza in a popula forumul prin posturi cu stiri despre lume, viata virtuala etc, pt. ca interfata forumului te duce cu gandul la gaming, servere nici de cum la stiri despre viitorul iPhone 7 pe care eu il voi cumpara lui Nistor Constantin I-ul nu ? E nevoie de servere ce-a ce este si clar presupun. Nu prea sunt sanse in a popula acest forum, decat prin parteneriate cu serverele, integrarea lor si POATE habar nu am cu promovarea de pe facebook a paginii SG.


Legend



Offline BlackEagle.

  • Ăla de pe samp.
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2681
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Co-Fondator România Național Trucking
  • Real Name: Patrik
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #17 on: 18 June 2016, 13:00:28 »

te duce cu gandul la gaming, servere nici de cum la stiri despre viitorul iPhone 7 pe care eu il voi cumpara lui Nistor Constantin I-ul nu ? E nevoie de servere ce-a ce este si clar presupun. Nu prea sunt sanse in a popula acest forum, decat prin parteneriate cu serverele, integrarea lor si POATE habar nu am cu promovarea de pe facebook a paginii SG.
Deci la partea asta iti dau adevar.  Pentru a ajunge sa urcam comunitatea avem nevoie de servere cum a fost ala "frz" , care anul trecut a adus o groaza de membri doar pe zi :)
+daca nu faci reclama pe grupuri de samp/lol/mc sau ce mai exista nu o sa apara'. Ssa daca vede unu , ii zice la altul , isi incearca mai multi norocul pentru a se alatura.
« Last Edit: 18 June 2016, 13:01:42 by BlackEagle. »

Global Moderator - (Primăvară 2016 pana în 24.01.2017)

Offline danee940

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 805
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Real Name: Daniel
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #18 on: 18 June 2016, 15:45:39 »
Clar ca ai nevoie de activitate, cand intru pe forum nu e ca si cum as intra pe Techradar blog sau orice alt blog de stiri, e un forum in care kind of gasesti ori si ce dar nu prea.

In cele mai multe ori daca te uiti la ''Recent Topics'' ~50% sunt stiri la care nici nu prea comenteaza oamenii.. Sunt numai acolo sa fie.. Pe mine personal nu ma deranjeaza dar nici nu prea imi pasa.. Daca unii vreau sa discute despre ceva stiri/evenimente etc atunci nu ma bag... Dar ce se poate comenta la un topic gen ''HTC opreşte producţia tabletelor Nexus 9''? Sansa ca acesta sa aiba interes la macar un om din aici ii minima (zic eu).. Ii logic ca stiriile acestea sa nu ne aduca oameni (multi), dar sa nu ne prefacem de parca nu ar fii o parte relativ mare din activitatea forumului.. Daca as vrea sa stiu stiriile actuale atunci as cauta altundeva... Eu zic sa ne focusam mai mult pe calitate si nu pe faima.. Desigur cu asta nu zic mult, dar cred ca ar mai fii important sa inbunatatim serverele, si sa culegem mai multe servere/clanuri si sa atragem atentia la mai multe jocuri.. Normal, grupul de facebook ne-ar aduce niste oameni-> poate niste scripteri care poate sa inbunatateasca serverele dar slabe sanse...Sa zicem ca vad un post de pe fb si decid sa dau cu privirea pe forum.. bine! Vad ca aveti niste servere de Sa:mp, ma duc sa vad ce se mai intampla... In concluzie, nou venitii se bazeaza mai mult pe servere, joc, decat pe forum... caut un loc unde sa se distreze si dupa ce se simt confortabil, poate dau o vizita pe forum... Concluzia ii daca mai faceti posture de genul sa nu scrieti despre forum (istoricul etc) si sa va bazati mai mult pe servere.. Inca o data, nu am o idee 100% concreta dar sper ca am ajutat cu ceva..

Offline Chris Black

  • LGBTI Member
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3000
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Genius.
  • Real Name: C.R.
  • Steam ID: Unknown
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #19 on: 18 June 2016, 17:11:42 »
In cele mai multe ori daca te uiti la ''Recent Topics'' ~50% sunt stiri la care nici nu prea comenteaza oamenii.. Sunt numai acolo sa fie.. Pe mine personal nu ma deranjeaza dar nici nu prea imi pasa.. Daca unii vreau sa discute despre ceva stiri/evenimente etc atunci nu ma bag... Dar ce se poate comenta la un topic gen ''HTC opreşte producţia tabletelor Nexus 9''? Sansa ca acesta sa aiba interes la macar un om din aici ii minima (zic eu).. Ii logic ca stiriile acestea sa nu ne aduca oameni (multi), dar sa nu ne prefacem de parca nu ar fii o parte relativ mare din activitatea forumului.. Daca as vrea sa stiu stiriile actuale atunci as cauta altundeva... Eu zic sa ne focusam mai mult pe calitate si nu pe faima.. Desigur cu asta nu zic mult, dar cred ca ar mai fii important sa inbunatatim serverele, si sa culegem mai multe servere/clanuri si sa atragem atentia la mai multe jocuri.. Normal, grupul de facebook ne-ar aduce niste oameni-> poate niste scripteri care poate sa inbunatateasca serverele dar slabe sanse...Sa zicem ca vad un post de pe fb si decid sa dau cu privirea pe forum.. bine! Vad ca aveti niste servere de Sa:mp, ma duc sa vad ce se mai intampla... In concluzie, nou venitii se bazeaza mai mult pe servere, joc, decat pe forum... caut un loc unde sa se distreze si dupa ce se simt confortabil, poate dau o vizita pe forum... Concluzia ii daca mai faceti posture de genul sa nu scrieti despre forum (istoricul etc) si sa va bazati mai mult pe servere.. Inca o data, nu am o idee 100% concreta dar sper ca am ajutat cu ceva..

Inteleg, SG arata ca si un forum international, asta insemnand ca eu unul nu mi-ar trebui numa-i romani pe aici pt. ca forumul este in engleza, clar ca topicurile sunt in romana si tot asa deci de aceasta persoanele aboard nu au o treaba cu forumul, degeaba vedem acel tabel in footerul forumului cu multe vizite aboard, daca doar structura forumului este in engleza si continutul e in romana (fara rost), deci util ar fi ca totul sau incet sa fie in engleza SAU mix, romana si engleza, parerea mea e ca engleza ar fi mult mai utila si daca Nistor vrea populatie si faima, engleza e baza, cu topicuri in lb romana , nu . Asa ca, asta este chestia, acum imi dau seama ca poti atrage lume prin pagina facebook a forumului, promovand pagina nu numai pt Romania adverts ci si pt. alte tari dar doar daca continutul incepe sa fie in engleza. Eu mi-as dori mai multe persoane aboard nu doar dintr-o tara, si care mai e rostul ca structura lui sa fie in engleza si continutul in romana daca avem doar romani ? Yaaaa


Legend



 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal