Author Topic:  Contribuie la dezvoltarea forumului  (Read 8957 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #40 on: 21 June 2016, 16:35:08 »
Cati de pe SG au Euro Truck Simulator 2 ? Am putea face o 'companie', nu doar serverele pot aduce faima comunitatii. Nu doar ETS2, cum ar fi GTA 5 Online, XpLoD cu baietii lui care fac video au un 'clan'. Cred ca exista o gramada de jocuri MP care ar putea ajuta comunitatea, nu doar SA:MP.
« Last Edit: 21 June 2016, 16:37:05 by .shadoW »





Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #41 on: 21 June 2016, 16:38:36 »
Cati de pe SG au Euro Truck Simulator 2 ? Am putea face o 'companie', nu doar serverele pot aduce faima comunitatii. Nu doar ETS2, cum ar fi GTA 5 Online, XpLoD cu baietii lui care fac video au un 'clan'. Cred ca exista o gramada de jocuri MP care ar putea ajuta comunitatea, nu doar SA:MP.
Ar fi ceva. Eu unul am ETS2, si cred ca au si multi altii.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #42 on: 21 June 2016, 17:01:38 »
Sunt incantat de aceste pareri. Imi place, ca multi dintre voi vedeti foarte bine, ceea ce se intampla de fapt aici.

Cristina, frumos post. Ai perfecta dreptate.



Clanurile s-au scos, cand eram eu inactiv. Cand am revenit, mi s-a parut o prostie ... acum ceva timp, clanurile aduceau un mare + acestei comunitati :) Nu inteleg nici eu, de ce s-a renuntat la ele. Daca am lua totul de la 0 referitor la clanuri, chiar si atunci ar fi okay. :) Oricum, nu vreau neintelegeri si conflicte in legatura cu parerea mea. Ramane decizia Administratorilor.
Cat despre servere .... cred ca urmatoarea noastra promovare ar trebui sa contina un astfel de mesaj, sa starneasca interesul altora, a celor care cauta o comunitate prietenoasa pentru gazduirea unui server :)



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #43 on: 21 June 2016, 19:38:49 »
Cati de pe SG au Euro Truck Simulator 2 ? Am putea face o 'companie', nu doar serverele pot aduce faima comunitatii. Nu doar ETS2, cum ar fi GTA 5 Online, XpLoD cu baietii lui care fac video au un 'clan'. Cred ca exista o gramada de jocuri MP care ar putea ajuta comunitatea, nu doar SA:MP.
Da, da, da ! :)) CeSe GOu

Trebuie sa gandim cam de la 0 comunitatea, in ceea ce priveste structura intr-o oarecare masura cat si partea grafica, care sa atraga membri !
« Last Edit: 21 June 2016, 19:44:02 by SLAM »

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline danee940

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 805
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Real Name: Daniel
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #44 on: 21 June 2016, 19:53:36 »
Clanurile s-au scos, cand eram eu inactiv. Cand am revenit, mi s-a parut o prostie ... acum ceva timp, clanurile aduceau un mare + acestei comunitati :) Nu inteleg nici eu, de ce s-a renuntat la ele. Daca am lua totul de la 0 referitor la clanuri, chiar si atunci ar fi okay. :) Oricum, nu vreau neintelegeri si conflicte in legatura cu parerea mea. Ramane decizia Administratorilor.
Cat despre servere .... cred ca urmatoarea noastra promovare ar trebui sa contina un astfel de mesaj, sa starneasca interesul altora, a celor care cauta o comunitate prietenoasa pentru gazduirea unui server :)


Idem


Probabil ca nu este de interes la majoritatea voastra dar comunitatea de league of legends este destul de activa la categoria de concursuri (nu vorbesc despre campionate,lcs si numai despre mici evenimente).. Stiu ca nu multi joaca lol de aici (sau poate chiar detesta acest joc) dar eu deja as putea aduce vreo 5 oameni in cazul unui concurs (care ar fi deja o echipa).. Ii umpic mai complicat aici sa facem echipe egale dar daca sunteti de acord eu sunt dispus sa ajut la un eveniment ca acesta.. Nu sunt prea multe concursuri in limba romana de lol (zic eu) la care se poate accesa in mod usor, si cum am vazut majoritatea comunitatii romane de lol ar participa cu un numar legit la un concurs de acest fel.. Normal acesta este doar o idee,ar trebui multa munca si nu ii garantat succesul (la prima incercare)... Dar cum am zis, deja eu as putea aduce 5 persoane de incredere.. Pana la urma, vorbim despre o audienta mare.. Se poate face si 5v5, si 3v3, depinde cati ar participa...Whatever



Edit (in mare parte raspuns pentru SLAM) :Daca ajungem sa facem, atunci eu as fii de acord sa dau vreo 5-10 lei si in total premiul sa fie un skin DJ Sona sau niste RP (acuma depinde cine ar mai cotiza) etc.. Deci in concluzie, da.. ar fii mai complicat
« Last Edit: 21 June 2016, 21:20:12 by Casper »

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #45 on: 21 June 2016, 20:58:37 »
Shadow, si eu joc ETS2. Mai mult singleplayer, ce-i drept, dar daca se va pune in aplicare ideea ta (si sper sa se puna) va trebui sa ma ajuti pe partea de multiplayer. :))
Shadow, bune ideile! Cred ca o sa vorbesc cu Xplod pe tema asta.

Casper, si ideea ta e foarte buna. Am si eu vreo 7-10 colegi care joaca LoL. :D

Slam, ai dreptate, comunitatea ar trebui regandita de la 0, insa pana nu e prea tarziu.

Asa va vreau! :D


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #46 on: 21 June 2016, 21:02:04 »
Idem


Probabil ca nu este de interes la majoritatea voastra dar comunitatea de league of legends este destul de activa la categoria de concursuri (nu vorbesc despre campionate,lcs si numai despre mici evenimente).. Stiu ca nu multi joaca lol de aici (sau poate chiar detesta acest joc) dar eu deja as putea aduce vreo 5 oameni in cazul unui concurs (care ar fi deja o echipa).. Ii umpic mai complicat aici sa facem echipe egale dar daca sunteti de acord eu sunt dispus sa ajut la un eveniment ca acesta.. Nu sunt prea multe concursuri in limba romana de lol (zic eu) la care se poate accesa in mod usor, si cum am vazut majoritatea comunitatii romane de lol ar participa cu un numar legit la un concurs de acest fel.. Normal acesta este doar o idee,ar trebui multa munca si nu ii garantat succesul (la prima incercare)... Dar cum am zis, deja eu as putea aduce 5 persoane de incredere.. Pana la urma, vorbim despre o audienta mare.. Se poate face si 5v5, si 3v3, depinde cati ar participa...Whatever
Mulțumim că vrei să ne ajuți și vom discuta despre ideea ta.

Cât despre firma de ETS2, am mai dat un reply, dar am uitat să întreb cum se face una, deci, dacă vrei să ne explici...

Da, da, da ! :)) CeSe GOu

Trebuie sa gandim cam de la 0 comunitatea, in ceea ce priveste structura intr-o oarecare masura cat si partea grafica, care sa atraga membri !
Întradevăr, deja avem multe idei bune de la membri, și oricum se va mai discuta despre asta.

Încă o dată, vă mulțumim pentru idei și implicare!

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #47 on: 21 June 2016, 21:09:28 »
Idem


Probabil ca nu este de interes la majoritatea voastra dar comunitatea de league of legends este destul de activa la categoria de concursuri (nu vorbesc despre campionate,lcs si numai despre mici evenimente).. Stiu ca nu multi joaca lol de aici (sau poate chiar detesta acest joc) dar eu deja as putea aduce vreo 5 oameni in cazul unui concurs (care ar fi deja o echipa).. Ii umpic mai complicat aici sa facem echipe egale dar daca sunteti de acord eu sunt dispus sa ajut la un eveniment ca acesta.. Nu sunt prea multe concursuri in limba romana de lol (zic eu) la care se poate accesa in mod usor, si cum am vazut majoritatea comunitatii romane de lol ar participa cu un numar legit la un concurs de acest fel.. Normal acesta este doar o idee,ar trebui multa munca si nu ii garantat succesul (la prima incercare)... Dar cum am zis, deja eu as putea aduce 5 persoane de incredere.. Pana la urma, vorbim despre o audienta mare.. Se poate face si 5v5, si 3v3, depinde cati ar participa...Whatever
Aici e mai greu, nu cred ca ar juca cineva fara sa castige ceva .. (si aici ma refer strict la premiu, un rank pe forum nu cred ca e un premiu asa mare, mai ales o comunitate care nu are "prestigiul" unei comunitati care e cunoscuta deja de un numar semnificativ de oameni)

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #48 on: 21 June 2016, 22:57:00 »
Cât despre firma de ETS2, am mai dat un reply, dar am uitat să întreb cum se face una, deci, dacă vrei să ne explici...
Întradevăr, deja avem multe idei bune de la membri, și oricum se va mai discuta despre asta.

Pai nu este o comanda 'sa creezi o firma', aceea firma o infiintezi pe un forum cu boardurile aferente, iar in joc fiecare 'sofer' din firma este obligat sa poarte TAG-ul firmei. Iar firma sa organizeze zilnic sau macar de 3 ori pe saptamana convoaye cu 'profil' identic pt toti soferii.





Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #49 on: 21 June 2016, 23:05:49 »
Pai nu este o comanda 'sa creezi o firma', aceea firma o infiintezi pe un forum cu boardurile aferente, iar in joc fiecare 'sofer' din firma este obligat sa poarte TAG-ul firmei. Iar firma sa organizeze zilnic sau macar de 3 ori pe saptamana convoaye cu 'profil' identic pt toti soferii.
Aa, mulțumesc pentru răspuns.

Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #50 on: 24 June 2016, 21:23:16 »
In acest weekend o sa anuntam care dintre sugestiile voastre vor fi aplicate si care nu.

Offline [kN]NemeSyS

  • Full Member
  • *
  • Posts: 159
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • My Life, My Rules !!!
  • Real Name: Alexandru
  • Steam ID: -
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #51 on: 25 June 2016, 07:07:35 »
Daca nu vreti Chat dc nu faceti un server Team Speak?

Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #52 on: 25 June 2016, 08:23:10 »
Daca nu vreti Chat dc nu faceti un server Team Speak?
Eu unul as vrea chat, dar nu vor restul. Nu avem bani, deocamdata.

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #53 on: 25 June 2016, 23:42:15 »
Astazi, impreuna cu, colegii din staff am luat niste decizii referitoare la dezvoltarea forumului. Acestea sunt:

1) Am creat un grup pe Steam. De fapt, acesta era creat de mult, insa nu a fost prea vizibil. Ce-i drept mai e de lucrat, insa daca doriti puteti sa contribuiti si voi la asta. :D Link: http://steamcommunity.com/groups/skilledgofficial .

2) Shadow avea o idee referitoare la infiintarea unei companii pe ETS2. Ei bine, suntem de acord si urmeaza sa fie puse niste detalii la punct. Nu stiu cat va dura exact, dar speram ca totul va fi gata cat de curand.

3) Referitor la site-ul lui Grigore, iti multumim pe aceasta cale. Daca nu te superi, anumite parti din continut din acel site vor fi folosite la viitorul homepage/portal (voi detalia mai tarziu).

4) Referitor la chat, raman problemele tehnice. Cel mai probabil nu se va crea niciun chat. Pe deasupra, un chat e vulnerabil, asta insemnand ca se poate face reclama mai usor si nu se poate supraveghea tot timpul si multe alte chestii.

5) Am ales urmatorul homepage: https://html5up.net/solid-state . Aici spuneam ca vom folosi anumite pasaje din continutul site-ului lui Grigore. De asemenea, puteti ajuta si in acest caz, sa va exprimati opinia in legatura cu acest homepage.

6) In viitorul apropiat se va crea un nou grup de utilizatori, anume "Premium". Un membru premium ar urma sa aiba beneficii-extra, contra unei sume de bani. De asemenea, gradul "VIP" ar urma sa se numeasca in "Legends". Din acest grup vor face parte doar membrii care chiar au contribuit major la dezvoltarea forumului sau care au o activitate/''istorie'' foarte mare pe forum.

7) De acum incolo se va promova direct pagina de Facebook, ci nu o postare. De asemenea, dorim sa dezvoltam pagina de Facebook. Am dori sa postam mai multe chestii, poze, evenimente etc. de pe serverele comunitatii. Puteti ajuta si voi daca vrei. Si nu doar de pe servere. Tot ce are legatura cu IT-ul si gaming-ul. :D

Atat pentru moment. Vor urma si alte schimbari. E cert insa ca acest proces va fi de durata si fara sprijinul vostru ne va fi greu. Daca aveti sugestii, le puteti propune si in board-ul dedicat. :D

Multumim pentru atentie!


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #54 on: 25 June 2016, 23:48:29 »
Mai bine nu puteai aseza acest post ^ :)

Multumim pentru idei/propuneri :D


Macar de ar fi rasplatita munca asta cumva ..

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #55 on: 26 June 2016, 00:10:48 »
Ati luat niste decizii bune. Voi ajuta si eu, cu ce pot  :D



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #56 on: 26 June 2016, 00:46:22 »
Macar de ar fi rasplatita munca asta cumva ..

Iti dau eu un os :)) Ly :*





Offline Chris Black

  • LGBTI Member
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3000
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Genius.
  • Real Name: C.R.
  • Steam ID: Unknown
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #57 on: 26 June 2016, 01:43:13 »
De asemenea, gradul "VIP" ar urma sa se numeasca in "Legends". Din acest grup vor face parte doar membrii care chiar au contribuit major la dezvoltarea forumului sau care au o activitate/''istorie'' foarte mare pe forum.
'Eu eu eu eu, stiu 👌🏽🌈

Macar de ar fi rasplatita munca asta cumva ..
Daca munca e ok, atunci va fi rasplatita cu (succes), dupa succese?/succesuri? 😂😂😂omg, vor fi posibilitati sa existe rasplati reale ? So .. Just keep the hard work x 🎗


Legend



Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #58 on: 26 June 2016, 09:37:21 »
Speram ca aceste schimbari/adaugiri sa va incante si sa va faca sa stati mai mult pe comunitatea noastra. :)

Offline danee940

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 805
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Real Name: Daniel
Re: Contribuie la dezvoltarea forumului
« Reply #59 on: 26 June 2016, 21:26:43 »
https://html5up.net/solid-state

''This website has been reported as unsafe''



Nice work :)

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal