Author Topic: INTERNATIONAL Brazilianul Marcelo Machado, cel mai vârstnic jucător la CM de baschet  (Read 926 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fatman

  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1046
  • Reputation: 0
INTERNATIONAL Brazilianul Marcelo Machado, cel mai vârstnic jucător la CM de baschet
« on: 05 September 2014, 00:24:35 »




Brazilianul Marcelo Machado, care a împlinit 39 de ani pe 12 aprilie anul acesta, este cel mai vârstnic baschetbalist care joacă la o Cupă Mondială, în aceste zile disputându-se, în Spania, a 5-a ediţie la care participă.

"Pentru mine este o onoare să fiu aici la vârsta mea, să continui să joc la nivel înalt şi să reprezint Brazilia într-o competiţie atât de importantă", a declarat jucătorul pe site-ul federaţiei braziliene.

"Este rezultatul atenţiei cu totul speciale pe care o am faţă de sănătatea şi forma mea fizică, atât pentru a juca, dar şi pentru a putea fi convocat mereu la selecţionată", a adăugat Machado, care are 137 prezenţe la naţională, pentru care a marcat 1.858 puncte.








Sursa : DigiSport.ro

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
Interesant ;d oricum la basket nu este ca la fotbal ' adica nu depui atat de mult efort ca la fotbal ... Daca l-ai pune pe asta de 39 ani intr-un meci de fotbal timp de 90 minute ' nu ar rezista !





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Cat timp il tin picioarele, de ce nu ? :)) Bravo lui. :D

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
E ceva frumos,sa faci sport la varsta aia.Daca ai conditie fizica si rezisti.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal