Author Topic: DENIED Unban  (Read 3086 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DarkOne

  • Full Member
  • *
  • Posts: 148
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Premium Vip(4) + Head Moderator (7)
  • Real Name: Anonimous
  • Steam ID: Dark
DENIED Unban
« on: 25 April 2017, 21:13:33 »
Nickname: (nickname-ul tau) [SFT]xXDarkOneXx
Poza ban: (poza de la dialogul banului din joc) http://imgur.com/a/WOYvN
Informatii suplimentare: (orice informatii care crezi ca te ajuta la cererea de unban) Marturisesc tot...Astazi,dupa-amiaza am intrat pe samp si observ ca baza mea e capturata ( aveam 20 de masini cu o ora inainte ).Era luata de TBK!Si ce crezi? Erau ally cu mine cu foarte putin timp in urma.Cat timp eram off HockeY a rupt alianta si playeri din gangul lui mi-au luat masinile si baza....Pana aici,nimic.Dupa,intra si Minnion pe server si ii spun despre cele intamplate,la care el imi zice "ii nesi..." si eu am zis o injuratura despre HockeY,recunosc.Dar am avut foarte multi nervi pe el...Prima data mi-a dat el mute 60 de minute (probabil i-a aratat Minnion ss sau cv),dupa care intra fratele lui,Parfumat si imi da ban 3 zile.Recunosc e o injuratura urata dar nu am primit nici o avertizare sau ceva de genul si deja ban 3 zile...Stiu ca nu a fost frumos ce am facut,imi cer scuze.Sper sa iau unban,trebuie sa ma ocup si de gang, plus ca eu sunt foarte activ si imi ocup timpul liber jucandu-ma pe server.   PS:Mi se pare ciudat ce s-a intamplat...am vazut ca asta se pedepeste cu mute la prima abatere si daca continui,ban 1 zi. :-?
« Last Edit: 26 April 2017, 21:41:06 by IstuntmanI »
San Fierro Rifa

Offline Wanted

  • Full Member
  • *
  • Posts: 126
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • T H E _-_ D E X T R O Y E R
  • Real Name: Stefano Mihallari
Re: Unban
« Reply #1 on: 25 April 2017, 21:35:44 »
:pro: + I want to say that HockeY does abuses, I wanted to show SeBBy a couple package places, I turned off the /pcp-> goto but he was admin, so he spammed /goto ; also, I guess he was spectating us to see the package places. I am pro for his demotion.
Spoiler
I am the darkness which will always remain
who follows your footsteps and whispers your name
I linger behind you, a reminder, a refrain.
who sings you sweet nothing, and plays all of your games
I move with all of your gestures and mirrors your soul
I am your gray side, the blackness, the coal
I live without substance and burn without fire
I am your truth, your mimic, and liar
I chase you without running, I follow your lead
I'm always behind you
I am the darkness you bleed
I'm  not going to leave you, you are mine till you die.
i'm your nothing, your everything, a flicker, a sigh
so run if you will, but ill always be near
ill follow you always till the end is here
[close]

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Unban
« Reply #2 on: 25 April 2017, 22:08:53 »
:contra: am primit toate ss-urile cu injuraturile tale asupra lui si am vrut chiar eu sa intru sa-ti dau ban direct, dar am aflat ca deja ai primit. Ar fi trebuit sa stii ca pentru injuraturi ca ale tale asupra staff-ului, se sanctioneaza direct cu ban, nu cu mute



Offline DarkOne

  • Full Member
  • *
  • Posts: 148
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Premium Vip(4) + Head Moderator (7)
  • Real Name: Anonimous
  • Steam ID: Dark
Re: Unban
« Reply #3 on: 26 April 2017, 10:43:20 »
:contra: am primit toate ss-urile cu injuraturile tale asupra lui si am vrut chiar eu sa intru sa-ti dau ban direct, dar am aflat ca deja ai primit. Ar fi trebuit sa stii ca pentru injuraturi ca ale tale asupra staff-ului, se sanctioneaza direct cu ban, nu cu mute
  Frate,dar cred ca stii bine ca si Seb la injurat urat pe $arpe si nu a mai patit nimic cu totul ca Stunt a aflat...Acum,este decizia lui. :-/ 
San Fierro Rifa

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Unban
« Reply #4 on: 26 April 2017, 10:58:44 »
  Frate,dar cred ca stii bine ca si Seb la injurat urat pe $arpe si nu a mai patit nimic cu totul ca Stunt a aflat...Acum,este decizia lui. :-/ 

Crezi ca stuntman sta sa sanctioneze toate rahaturile voastre? Pentru ce crezi ca exista adminii?


:pro: + I want to say that HockeY does abuses, I wanted to show SeBBy a couple package places, I turned off the /pcp-> goto but he was admin, so he spammed /goto ; also, I guess he was spectating us to see the package places. I am pro for his demotion.

Just for a few packages spectating abuse you want his demotion? Get a life kiddo
« Last Edit: 26 April 2017, 11:00:20 by [New]SkyLine »



Offline DarkOne

  • Full Member
  • *
  • Posts: 148
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Premium Vip(4) + Head Moderator (7)
  • Real Name: Anonimous
  • Steam ID: Dark
Re: Unban
« Reply #5 on: 26 April 2017, 11:18:46 »
Crezi ca stuntman sta sa sanctioneze toate rahaturile voastre? Pentru ce crezi ca exista adminii?

Frate,nu doar Stunt a aflat ce a facut el.Mai bine lasam lucrurile sa decurga de la sine,si sa aflam raspunsul lui Stunt.
San Fierro Rifa

Offline MihaiCR7

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Lumea te înjură și te linge cu aceeași limbă.
  • Real Name: Mihai
  • Steam ID: //nu folosesc
Re: Unban
« Reply #6 on: 26 April 2017, 13:42:08 »
:contra:
Am zis si in reclamatile anterioare, adminii nu-s bataia voastra de joc, daca nu puteti sa va jucati fara sa injurati sau sa va comportati ca niste copii nu va mai jucati, gleave si gata, ai nervi? iesi de pe server, du-te afara plimba-te si intoarce-te cand ti-au trecut nervii, nu incepe sa injurii admini ca nu-s bataia ta de joc, nu cred ca vreun admin cand are nervi vine si injura playerii, cel putin nu am vazut eu vreunul.
Oamenii m-au descris în fel şi chip, în funcţie de felul în care m-au perceput... Unii s-au grăbit să mă eticheteze, fără ca măcar să mă cunoască, iar alţii, nici măcar după mult timp petrecut în preajma mea nu sunt capabili să mă descrie obiectiv.
Unii m-au iubit din prima clipă, altora le-am devenit antipatic din momentul în care au văzut că sunt asertiv şi că nu sunt genul de persoană care seduce orgolii.
Eu nu joc câte un rol pentru fiecare om, fiindcă nu am niciun scop în relaţiile cu lumea. Nu mă folosesc de oameni şi nu caut să îmi creez o imagine imaculată. Iubesc oamenii şi am un suflet încăpător, însă mă feresc de aceia care mă obosesc cu aşteptări şi cu pretenţii absurde. Nu datorez oamenilor decât respectul, iar cei care merită mai mult, au parte şi de "iubirea" mea.

Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Unban
« Reply #7 on: 26 April 2017, 14:26:23 »
Dupa parerea mea mute 60 de minute era suficient ,reactia lui Parfumat, nu e una tocmai ok,inteleg ca sunt frati si poate injuraturile au fost la comun involuntar dar pentru asta a fost  creata comanda mute 30 min respectiv 60 pentru a evita comanda ban pt limbaj ;din cate vad nu a venit nimeni cu nici un screen (dovezi), care sa arate cat de grav a fost insultat Domnu Administrator HockeY . PS pt HockeY: Un leader bun intotdeauna ignora sau incearca sa empatizeze cu un aliat cand acesta incearca sa te calce pe nervi,daca nu te simti in stare, nu mai face aliante, decat sa enervezi lumea tinand alianta o zi si la prima chestie rupi alianta, pentru ca tu esti leader iar el un simplu player ,adica cum isi permite ... ei bine treburile nu merg chiar asa!
« Last Edit: 26 April 2017, 14:29:05 by [TBK]$arpe »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Unban
« Reply #8 on: 26 April 2017, 14:33:58 »
Dupa parerea mea mute 60 de minute era suficient ,reactia lui Parfumat, nu e una tocmai ok,inteleg ca sunt frati si poate injuraturile au fost la comun involuntar dar pentru asta a fost  creata comanda mute 30 min respectiv 60 pentru a evita comanda ban pt limbaj ;din cate vad nu a venit nimeni cu nici un screen (dovezi), care sa arate cat de grav a fost insultat Domnu Administrator HockeY . PS pt HockeY: Un leader bun intotdeauna ignora sau incearca sa empatizeze cu un aliat cand acesta incearca sa te calce pe nervi,daca nu te simti in stare, nu mai face aliante, decat sa enervezi lumea tinand alianta o zi si la prima chestie rupi alianta, pentru ca tu esti leader iar el un simplu player ,adica cum isi permite ... ei bine treburile nu merg chiar asa!

Vrei dovezi, sarpe? Uite-le aici :

http://imgur.com/a/naL46

http://imgur.com/a/gwuN4

http://imgur.com/a/3LXpM



Offline BlazeFire

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Premium Vip
  • Real Name: Ioan
Re: Unban
« Reply #9 on: 26 April 2017, 15:04:36 »
Am fost de fata cand HockeY a rupt alianta cu noi. L-am intrebat de ce a facut-o si el imi zice ca a facut-o fiindca inainte sa rupa alianta, el a scris pe gchat sa venim sa il ajutam. (Adica eu, deoarece nu mai era nimeni din sft on) Eu nu am putut sa vin, deoarece eram la un minigame, si i-am spus frumos sa astepte, ca il ajut cand se termina. Pana sa se termine respectivul minigame, el a fost omorat de catre cineva din DnB, cred. Si imediat dupa, a dat reset la ally.
Concluzie: HockeY a facut ceva FOARTE nepotrivit. (doar ca nu am putut sa vin o data, nu inseamna ca trebuie sa rupa alianta)
Eu ii inteleg perfect reactia lui Dark. Daca HockeY ar fi un player obisnuit si ar da reset la ally pentru un motiv ca asta, as proceda la fel.
Deci  :pro:
« Last Edit: 26 April 2017, 15:10:32 by BlazeFire »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Unban
« Reply #10 on: 26 April 2017, 15:17:34 »
Am fost de fata cand HockeY a rupt alianta cu noi. L-am intrebat de ce a facut-o si el imi zice ca a facut-o fiindca inainte sa rupa alianta, el a scris pe gchat sa venim sa il ajutam. (Adica eu, deoarece nu mai era nimeni din sft on) Eu nu am putut sa vin, deoarece eram la un minigame, si i-am spus frumos sa astepte, ca il ajut cand se termina. Pana sa se termine respectivul minigame, el a fost omorat de catre cineva din DnB, cred. Si imediat dupa, a dat reset la ally.
Concluzie: HockeY a facut ceva FOARTE nepotrivit. (doar ca nu am putut sa vin o data, nu inseamna ca trebuie sa rupa alianta)
Eu ii inteleg perfect reactia lui Dark. Daca HockeY ar fi un player obisnuit si ar da reset la ally pentru un motiv ca asta, as proceda la fel.
Deci  :pro:

Da, ii intelegi perfect reactia lui Dark pentru ca esti ca el. NU exista scuza sa injuri un membru al staff-ului, indiferent de ce face. Te injura sau face abuzuri sau orice altceva, EXISTA REPORT PE FORUM, nu iti da dreptul sa-l injuri. Ca injuri alti playeri, asta e altceva, exista warn/mute. Dar pentru injuraturile asupra staff-ului exista sanctiuni severe. Si asta pentru ca :

1. Adminii sanctioneaza la timp jucatorii care incalca regulile
2. Adminii ajuta la timp (poate nu chiar la timp, dar playerii sunt ajutati) playerii care au nevoie
3. Adminii va fac evenimente. Nu cred eu ca ai dreptul sa injuri un admin care-ti face aici pe GZS un eveniment de 200k+ . Poate doar daca reusesti tu sa castigi in alta parte, dintr-un foc, 200k+ .

Daca ai argumente care sa ma contrazica, esti binevenit sa-mi comentezi la ce-am spus. Otherwise, stay out of this



Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: Unban
« Reply #11 on: 26 April 2017, 15:48:50 »
E o prostie asta ,nu trebuie sa se faca asa mare diferenta intre admini si playeri,trebuie sa existe respect din ambele tabere ,pentru ca nu mi se pare normal ca un player cand este jignit de alt player sa primeasca doar warn ,in timp ce daca un admin este  jignit poc mute o ora ,poc ban 3 zile,+ de asta Domnu Hockey era on cand a fost jignit ,putea sa rezolve cu mute si se termina tot ,asa mi se parea mie normal si de bun simt ,o zi buna .

Offline BlazeFire

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Premium Vip
  • Real Name: Ioan
Re: Unban
« Reply #12 on: 26 April 2017, 15:59:05 »
E o prostie asta ,nu trebuie sa se faca asa mare diferenta intre admini si playeri,trebuie sa existe respect din ambele tabere ,pentru ca nu mi se pare normal ca un player cand este jignit de alt player sa primeasca doar warn ,in timp ce daca un admin este  jignit poc mute o ora ,poc ban 3 zile,+ de asta Domnu Hockey era on cand a fost jignit ,putea sa rezolve cu mute si se termina tot ,asa mi se parea mie normal si de bun simt ,o zi buna .
Mi-a luat cuvintele din gura. Mi-a fost teama sa imi impartasesc acest gand, de frica ca nu cumva Domnul Sky sa isi dea si el cu parerea si sa comenteze.

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Unban
« Reply #13 on: 26 April 2017, 16:09:17 »
Mi-a luat cuvintele din gura. Mi-a fost teama sa imi impartasesc acest gand, de frica ca nu cumva Domnul Sky sa isi dea si el cu parerea si sa comenteze.

Nu stiu daca este doar parerea mea, dar eu tot imi sustin ceea ce am spus. Uite, de exemplu, diferenta intre mine si playeri :

Arata-mi tu un player care va scapa de hackeri cum v-am scapat eu pana acum. Arata-mi tu un player care va ajuta cum v-am ajutat eu pana acum. Arata-mi tu un player care va face evente cate v-am facut eu de cat timp sunt admin si pana acum. Daca asta nu te convinge ca adminii merita cu macar 10% mai mult respect, atunci eu nu mai am cuvinte.

Playerii egali cu adminii la respect? Poate un player sa ii dea mute cuiva care te injura? Poate un player sa dea instant goto la tine cand il ai dezactivat din /pcp, ca sa te ajute? Sau chiar daca e activat? Poate un player sa iti raspunda cu "numele verde" cum o fac adminii, astfel incat sa vezi ca doar cu tine vorbeste? Spune-mi tu lucruri de genul asta pe care le pot face si playerii si adminii si atunci eu imi "retrag" toate cuvintele si sunt PRO unban



Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: Unban
« Reply #14 on: 26 April 2017, 16:16:48 »
Salut, o să intervin și eu puțin la aceasta cerere.

Deci șarpe , daca un admin folosește comenzi / limbaj etc aiurea pe sv este pedepsit cu down sau chiar remove.
Iar tu ai donat pentru grad-ul respectiv degeaba sa zic așa.

Playerul dacă folosește limbaj aiurea pe sv primește mute după care îi expiră și mai departe bătaia de joc , dacă primește ban îi expiră și la fel nu are de pierdut nimic .

Deci o sa-i dau un  :Contra: lui dark și să revină după 3 zile dând dovadă de cei 7 ani de acasă .

Bafta

Offline HockeY

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • SG Member
Re: Unban
« Reply #15 on: 26 April 2017, 16:28:56 »
Sa zic si eu asa injuraturile astea nu sunt mici sunt mari de ally da eu pentru ca nu puteam pazii 2 baze iti dau Pro dar pentru injuraturile astea iti zic ca iti dau Contra bafta o zi buna !!
« Last Edit: 26 April 2017, 17:03:30 by HockeY »

Offline HockeY

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • SG Member
Re: Unban
« Reply #16 on: 26 April 2017, 16:33:01 »
Si am uitat sa zic ca dupa de am dat reset nu am furat eu masinile asta nustiu si nu da vina pe mine boss de unde stii ca eu am furat

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Re: Unban
« Reply #17 on: 26 April 2017, 18:06:16 »
Si am uitat sa zic ca dupa de am dat reset nu am furat eu masinile asta nustiu si nu da vina pe mine boss de unde stii ca eu am furat

Off Topic : ai buton de Edit, sa-l folosesti pe viitor.







Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: Unban
« Reply #18 on: 26 April 2017, 18:12:58 »
Off Topic : ai buton de Edit, sa-l folosesti pe viitor.


Am vrut sa ii zic si eu asta dar mi-era ca ma bag aiurea



Offline DarkOne

  • Full Member
  • *
  • Posts: 148
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Premium Vip(4) + Head Moderator (7)
  • Real Name: Anonimous
  • Steam ID: Dark
Re: Unban
« Reply #19 on: 26 April 2017, 19:23:29 »
Sa zic si eu asa injuraturile astea nu sunt mici sunt mari de ally da eu pentru ca nu puteam pazii 2 baze iti dau Pro dar pentru injuraturile astea iti zic ca iti dau Contra bafta o zi buna !!
Mane,un ally nu inseamna sa pazesti non-stop baza,daca vezi ca nu se poate si esti si tu atacat,du-te frate la baza si las-o asa pe a mea.Hai sa zicem si despre asta cu 2 baze,eu nu am pazit 2 baze singur? Ca intrai dimineata si aveai armura la gate si nu iti lipsea nici o masina pe cand eu ramaneam cu 10 masini din 20-30.Frumos ai procedat.Ce ai zis ? Lasa-l frate ca tot pierde masinile si baza,mai bine sa le iau eu.....
San Fierro Rifa

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal