Author Topic:  GZS is down  (Read 2421 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Depяessive_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 128
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • The best of the best
GZS is down
« on: 28 August 2018, 23:52:24 »
OMFGG GZS IS DOOWNN
R.I.P 0ping = R.I.P server ??? R.I.P toate serverele care au host de la 0ping
« Last Edit: 29 August 2018, 03:07:58 by IstuntmanI »


Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: WTFFF GZS IS DOWN OMFGGG
« Reply #1 on: 28 August 2018, 23:55:51 »
Se va rezolva.. lol :))
De mult sunt probleme cu acea firma de host, din cate am inteles. Nu e nevoie sa va speriati XD
Daca nu se va rezolva, probabil stunt va muta serverul..
Nu era necesar un topic pentru asta, poate a picat pentru cateva zile sau doar o mica problema.. :D

EDIT pentru SLAM: Da, la asta nu m-am gandit. In fine :)) Un raspuns ar fii dupa mine ca hostul acesta are de foarte mult timp probleme, de foarte mult timp foarte multe servere sunt afectate iar acum probabil sunt probleme si mai mari la aceasta firma. L-as ruga pe stunt sa se intereseze totusi ce s-a intamplat. Eu sper totusi sa se rezolve iar daca nu, sa schimbe firma de host :P Nu de alta dar vad ca nimeni nu se ocupa de probleme aparute de ceva timp, nu s-au rezolvat pana acum deloc iar acum s-au agravat.

EDIT pentru Depressive_: Lol, nu stiam ca sunt in Venetia :)) In cazul acesta sper sa rezolve cat mai repede si nici eu nu recomand schimbarea host-ului in acest caz, fiind unul din cele mai bune firme chiar daca momentan nu se ocupa nimeni.
« Last Edit: 29 August 2018, 00:07:33 by MinioNN. »


Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: WTFFF GZS IS DOWN OMFGGG
« Reply #2 on: 28 August 2018, 23:59:03 »
Se va rezolva.. lol :))
De mult sunt probleme cu acea firma de host, din cate am inteles. Nu e nevoie sa va speriati XD
Daca nu se va rezolva, probabil stunt va muta serverul..
Nu era necesar un topic pentru asta, poate a picat pentru cateva zile sau doar o mica problema.. :D

Omu a facut topic cu gandul ca poate primeste un raspuns. ;)
Daca nici pentru asta nu e bun forumul eu zic sa-l inchida.

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline Depяessive_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 128
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • The best of the best
Re: WTFFF GZS IS DOWN OMFGGG
« Reply #3 on: 29 August 2018, 00:02:43 »
R.I.P 0ping=server+webhost :))
uita-te la edit "Sa mute hostul"????? Nu cred ca isi permite(nu ar fi problema de bani,asi ajuta si eu daca este cazul) dar e de gm si tot ce apartine de el
La ora actuala 0ping sunt cei mai seriosi cu serverele lor si cu toate alea,dar e perioada vacantei si nu o sa se intoarca iei din Venetia :)) doar pentru a pune niste servere iar pe picioare.Deci 0 pingi,s-o luati la bot  :D
Nu recomand schimbarea hostului
Clar,nici siteul lor nu mai este activ,deci,au plecat cu banii scosi luna asta si au plecat 2 ani la Venetia
« Last Edit: 29 August 2018, 00:10:26 by Depяessive_ »


Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: WTFFF GZS IS DOWN OMFGGG
« Reply #4 on: 29 August 2018, 00:16:03 »
R.I.P 0ping=server+webhost :))
uita-te la edit "Sa mute hostul"????? Nu cred ca isi permite(nu ar fi problema de bani,asi ajuta si eu daca este cazul) dar e de gm si tot ce apartine de el
La ora actuala 0ping sunt cei mai seriosi cu serverele lor si cu toate alea,dar e perioada vacantei si nu o sa se intoarca iei din Venetia :)) doar pentru a pune niste servere iar pe picioare.Deci 0 pingi,s-o luati la bot  :D
Nu recomand schimbarea hostului
Clar,nici siteul lor nu mai este activ,deci,au plecat cu banii scosi luna asta si au plecat 2 ani la Venetia
E problema de ceva timp, joc pe un srv RPG si pica conexiunea cu UPC-ul, se rezolvase dar a inceput iar de vreo 2 sapt, am crezut initial ca e doar pe srv pe care joc dar picau si altele, acum vad ca a picat tot 0pingul.

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline Depяessive_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 128
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • The best of the best
Re: WTFFF GZS IS DOWN OMFGGG
« Reply #5 on: 29 August 2018, 00:23:16 »
MOOR au inceput sa explodeze toate forumurile care detin un host+web-host de la zeroping.Tot ce apartine de zeroping e la pamant,in afara de web-hosturi din ce vad,dar nici astea nu merg cum trebuie in totalitate(ma refer la sub-forumuri)
Deci RESPECT 0pingi, +1 de la mine si tot respektul :)))

E problema de ceva timp, joc pe un srv RPG si pica conexiunea cu UPC-ul, se rezolvase dar a inceput iar de vreo 2 sapt, am crezut initial ca e doar pe srv pe care joc dar picau si altele, acum vad ca a picat tot 0pingul.
Ce face vacanta asta din oameni...strica vietile sampistilor :))

EDIT,00:34 : au inceput sa pice si forumurile detinute de 0ping pe rand.Deci,am avut si 0pingi si tot #rip0pingi
« Last Edit: 29 August 2018, 00:34:59 by Depяessive_ »


Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: WTFFF GZS IS DOWN OMFGGG
« Reply #6 on: 29 August 2018, 00:53:52 »
Omu a facut topic cu gandul ca poate primeste un raspuns. ;)
Daca nici pentru asta nu e bun forumul eu zic sa-l inchida.

Am simtit o mica ironie aici ... just a little bit.

Calm down , se va rezolva. Nu trebuie sa faca niciunul din tantar armasar pe aceasta tema.

PS: Acum e ZeroPing. La propriu.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: WTFFF GZS IS DOWN OMFGGG
« Reply #7 on: 29 August 2018, 03:03:23 »
EDIT pentru Depressive_: Lol, nu stiam ca sunt in Venetia :)) In cazul acesta sper sa rezolve cat mai repede si nici eu nu recomand schimbarea host-ului in acest caz, fiind unul din cele mai bune firme chiar daca momentan nu se ocupa nimeni.
Glumea cu faza cu Venetia...

R.I.P 0ping=server+webhost :))
Daca pica uneori nu inseamna ca este nevoie de un "RIP". Totusi, nu-mi convin aceste probleme tot mai dese.

uita-te la edit "Sa mute hostul"????? Nu cred ca isi permite(nu ar fi problema de bani,asi ajuta si eu daca este cazul) dar e de gm si tot ce apartine de el
De fapt ne cam permitem, multumita tuturor donatiilor. Dar alte locuri ofera fie preturi prea mici, iar calitatea si increderea foarte slabe, fie se ofera preturi prea mari, iar calitatea este cam ca aici, daca nu chiar mai slaba.
Nu, nu este o problema de gamemode. Nu imi este greu sa migrez la un alt host.

dar e perioada vacantei si nu o sa se intoarca iei din Venetia :)) doar pentru a pune niste servere iar pe picioare.
Daca este vacanta la elevi/studenti nu inseamna ca este si la angajatii firmelor, iar 0ping din cate am observat nu are un singur angajat care sa se ocupe de probleme, deci putin probabil ca intreaga firma sa fie in vacanta si sa n-aiba cine sa se ocupe de problemele majore.

Nu recomand schimbarea hostului
Nici eu. Problemele astea de la 0ping sunt totusi destul de izolate fata de multele probleme oferite de alte "firme" de host din Romania. Aceasta este o firma de incredere. O alta problema pe care as avea-o cu mutarea la un alt server host este ca deja am depozitat destui bani in contul de la 0ping, iar ei nu cred ca mi-ar returna banii. Iar o dare in judecata/reclamatie la ANPC pentru asa ceva nu-mi surade.



Iti sugerez sa nu mai exagerezi in felul asta in postarile tale, devii enervant. De asemenea, ai grija la titlul topicurilor, lucru pentru care ai primit si o avertizare.

Intr-adevar, se pare c-au fost unele probleme neobisnuite cu stabilitatea in ultimele 12 ore in vreo doua randuri. Pare ca de pe la ora 01:00 au revenit toate serverele.

:topicclosed:
« Last Edit: 29 August 2018, 03:07:41 by IstuntmanI »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal