Author Topic:  Doi ani şi jumătate de închisoare pentru că a piratat Fast & Furious 6  (Read 1399 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^


[Skilled News] Doi ani şi jumătate de închisoare pentru că a piratat Fast & Furious 6 [Skilled News]









Un tânăr de 25 de ani din Regatul Unit a fost condamnat, zilele trecute, la 33 de luni de închisoare pentru că a filmat Fast & Furious 6 în cinema.Zilele trecute s-a confirmat oficial condamnarea unui tânăr de 25 ani pe numele de Philip Danks din localitatea Walsall, Anglia. Acesta a devenit ,,vedetă” online după ce, anul trecut, a filmat cu propriul iPhone Fast & Furious 6 și a publicat clipul pe Internet.

Situaţia în sine poate ar fi trecut neobservată dacă Danks nu s-ar fi lăudat pe Facebook cu gestul lui cât se poate de ilegal. De ce ai fi tentat să postezi vreodată, oriunde în lumea asta, mesajul: ,,Seven billion people and I was the first. Fuck You Universal Pictures!”?

Gravitatea gestului a crescut în momentul în care a devenit evident că englezul chiar a fost primul care a filmat noul Fast & Furious 6 şi l-a urcat pe Internet pentru a fi descărcat gratuit de către oricine. Cineva trebuia să plătească, în contextul în care, cel mai recent episod din populara franciză cu maşini tunate a ocupat locul al treilea în topul celor mai piratate filme din 2013, cu 7,9 milioane de exemplare luate ilegal de pe internet.

La un studiu mai atent, a ieşit la iveală că filmarea lui Danks în particular a fost descărcată de 780.000 de ori, generând, pentru studioul care a produs filmul, un prejudiciu de 4.1 milioane de dolari. Pentru că era evident că autorul faptei nu s-a îmbogăţit din gestul său inconştient, acesta nu a primit vreo amendă usturătoare. În schimb, a fost condamnat la 33 de luni de închisoare cu executare şi 120 de ore de muncă neplătită în folosul comunităţii.

Revenind la întrebarea iniţială, de ce ai posta aşa ceva pe Facebook? E ca şi cum ai lovi pe cineva cu maşina, ai fugi de la locul faptei, dar te grăbeşti să ajungi acasă că să postezi păţania ta pe Facebook.







Sursa: playtech.ro  | Oferit de LimiTLesS




" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


Offline Chris Black

  • LGBTI Member
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3000
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Genius.
  • Real Name: C.R.
  • Steam ID: Unknown
Noh bine.... UK xD :))


Legend



Offline ×X×_vasya_×X×

  • Legend
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 10472
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Real Name: vasya
Pacat pentru acel tanar ..


"Nu e obligatoriu să fii de acord cu mine. Dar ar fi mai rapid aşa."




Offline fatman

  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1046
  • Reputation: 0
No , asta chiar o trait periculos =)))

Offline AroWn.xD

  • Expert HTML & CSS
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4483
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Full stack Developer(Node.JS)
  • Real Name: Robert Silviu
  • Steam ID: AroWnD
Na ca au saracit cu 4.1 milioane de dolari =))))))))))))))))))))))))))))))))))
EPIC =)))



Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
LOL EPIC :)) dar oameni din cinema nu l-au vazut , sau au fost complici ? =))





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Epic. L-a mancat undeva. :))

LOL EPIC :)) dar oameni din cinema nu l-au vazut , sau au fost complici ? =))
Sigur au fost complici. :))

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
LOL EPIC :)) dar oameni din cinema nu l-au vazut , sau au fost complici ? =))

lea dus clisa si ceapa sa ii tina ocupati pana filmeaza el :)). FAIL cat de idiot sa te lauzi pe facebook :))





Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Epic. Dupa ce ce ai facut o fapta ilegala, mai pui si pe facebook sa fi b0$$.

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline [SG]alexx.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 197
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • CS:GO Time
  • Real Name: Alexandru
  • Steam ID: hi im aLLexandeRR
mda.... om ce n-are ce face  :epicfacepalm:    :epicfacepalm:
Quote
Execut fantani si santuri !
Cu burghiu !

Aci este un lejionar !

Offline oBaMa

  • do u evn #lift?
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1009
  • Reputation: 0
  • 18 / 03 / 2009 - 13 / 11 / 2015
Pacat pentru acel tanar ..

De ce ar trebui să nu ne pară rău pentru acest tânăr? Pentru că a adus un prejudiciu în valoare 4.1 milioane de dolari cu care s-ar fi putut fi acoperit părți din bugetul alocat filmlui. Dăă. Garantez că nimeni de pe comunitatea aceasta n-are Photoshop cumpărat, n-are nici măcar Grand Theft Auto : San Andreas cumpărat sau mai nou, Counter Strike 1.6 pe Steam. Chiar voi aduceți un prejudiciu celor care au lucrat la aceste programe, jocuri, filme, chestii, trestii.
18 / 03 / 2009 - 13 / 11 / 2015





Previously

ReaL SpeeD MusiC Administrator
ReaL SpeeD MusiC  Haze Corporation Founder
ReaLSpeeDMusiC  Los Santos Ballas Leader
Green Zone Stuntage The Bikers Leader
Green Zone Stuntage Los Santos Vagos Leader
Skilled Radio DJ
Skilled Gaming VIP
[close]



Offline ×X×_vasya_×X×

  • Legend
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 10472
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Real Name: vasya
De ce ar trebui să nu ne pară rău pentru acest tânăr? Pentru că a adus un prejudiciu în valoare 4.1 milioane de dolari cu care s-ar fi putut fi acoperit părți din bugetul alocat filmlui. Dăă. Garantez că nimeni de pe comunitatea aceasta n-are Photoshop cumpărat, n-are nici măcar Grand Theft Auto : San Andreas cumpărat sau mai nou, Counter Strike 1.6 pe Steam. Chiar voi aduceți un prejudiciu celor care au lucrat la aceste programe, jocuri, filme, chestii, trestii.


Calmeaza-te , locuim in lumea crack-urilor . Nici eu nu cred ca tu ai ceva din astea cumparat .


"Nu e obligatoriu să fii de acord cu mine. Dar ar fi mai rapid aşa."




Offline X_Dima_X

  • Senior
  • *
  • Posts: 424
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
Epic. :) nai ce-i face la asa oameni ..

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Lol.ce fail :))



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline oBaMa

  • do u evn #lift?
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1009
  • Reputation: 0
  • 18 / 03 / 2009 - 13 / 11 / 2015
Calmeaza-te , locuim in lumea crack-urilor . Nici eu nu cred ca tu ai ceva din astea cumparat .

=)))))))))))))))))))))))))))))))

http://gyazo.com/21c5d50733d2db974a04829a5a8708e1
http://gyazo.com/a3f048a3c5a3248f608091e6ebb501ee
http://gyazo.com/3c16ab99ff6d472f5bfae3f631d8388a
http://gyazo.com/8e84928350c2b6057e16ea685fc95770

felicitări, am ajuns să mă laud din cauza ta

„ai băgat bani ca un fraier pe steam hăhăhă cum să dai bani pe jocuri” - în primul rând, îmi place să rămân legal. și n-am băgat 900$ de dolari în contul meu de steam, am făcut tradeuri cu arme din CS:GO, mici favoruri unor prieteni, și am obținut ce joculeț mi-am dorit eu când acestea erau la reducere. de asemenea am prieteni care mi-au împrumutat conturile lor și dacă am chef, îmi permit să mă joc DayZ, StarCraft II sau Diablo III LEGAL
în al doilea rând:
vreau să urmăresc seriale - considerând că majoritatea serialelor la care mă uit sau m-am uitat nu sunt difuzate și în România, îmi permit să le urmăresc online pe diverse site-uri, atât timp cât nu sunt obligat să distribui acel conținut mai departe
vreau să văd filme - nu mă pasionează/nu mă uit
vreau să ascult muzică - podcasturi/mixuri care sunt puse de creatori pentru download iar melodiile la fel. dacă nu le pot descărca, le ascult pe youtube.
programe - singurul program „crăckuit” din calculator este Adobe Premiere Pro care îl folosesc „4 fun”. restul sunt gratuite, incluzând antivirusul de la microsoft. nu am pachetul office, nu am nevoie.

copii rebeli, credeți că dacă piratați două-trei chestii, sunteți mari „hecheri” si vă opuneți sistemului. vă e frică să băgați un bănuț online, gândindu-vă că vi-l mănâncă vre-un chiabur.

„copil gras și prost de bani gata, ieși afară de aici!” - FYI, am învățat să îmi controlez venitul banilor. am profitat de fiecare ocazie, de ziua mea, de sărbători, vizite la rude, să obțin bani pe care să îi economisesc sau cu care să-mi cumpăr ceva ce voi folosi pentru plăcere.

„nu toți avem norocul scris în frunte, nu toți înotăm în bani” - lucrați, puișorii lui mama. de la spălat de mașini până la bătut covoare, lucrați.

„gras prost” - mulțumesc. am o poftă ridicată de mâncare și metabolismul slab plus că e o genă din familie care mă face să fiu predispus la obezitate si diabet. gfys

„ia uite-l și pe grasul ăsta ce suferă pe aici” - mi-am exprimat opinia.

have a nice day, sir.

p.s.: puțin îmi pasă de „pozițiile” voastre pe forumul acesta, cu toții l-ați pupat în poponeț pe stuntman pentru ele, până la urmă ( mai puțin K1DDU - din nou, părerea mea )
« Last Edit: 28 August 2014, 00:09:20 by obik #quitthegame »
18 / 03 / 2009 - 13 / 11 / 2015





Previously

ReaL SpeeD MusiC Administrator
ReaL SpeeD MusiC  Haze Corporation Founder
ReaLSpeeDMusiC  Los Santos Ballas Leader
Green Zone Stuntage The Bikers Leader
Green Zone Stuntage Los Santos Vagos Leader
Skilled Radio DJ
Skilled Gaming VIP
[close]



Offline ×X×_vasya_×X×

  • Legend
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 10472
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Real Name: vasya
=)))))))))))))))))))))))))))))))

http://gyazo.com/21c5d50733d2db974a04829a5a8708e1
http://gyazo.com/a3f048a3c5a3248f608091e6ebb501ee
http://gyazo.com/3c16ab99ff6d472f5bfae3f631d8388a
http://gyazo.com/8e84928350c2b6057e16ea685fc95770

felicitări, am ajuns să mă laud din cauza ta

„ai băgat bani ca un fraier pe steam hăhăhă cum să dai bani pe jocuri” - în primul rând, îmi place să rămân legal. și n-am băgat 900$ de dolari în contul meu de steam, am făcut tradeuri cu arme din CS:GO, mici favoruri unor prieteni, și am obținut ce joculeț mi-am dorit eu când acestea erau la reducere. de asemenea am prieteni care mi-au împrumutat conturile lor și dacă am chef, îmi permit să mă joc DayZ, StarCraft II sau Diablo III LEGAL
în al doilea rând:
vreau să urmăresc seriale - considerând că majoritatea serialelor la care mă uit sau m-am uitat nu sunt difuzate și în România, îmi permit să le urmăresc online pe diverse site-uri, atât timp cât nu sunt obligat să distribui acel conținut mai departe
vreau să văd filme - nu mă pasionează/nu mă uit
vreau să ascult muzică - podcasturi/mixuri care sunt puse de creatori pentru download iar melodiile la fel. dacă nu le pot descărca, le ascult pe youtube.
programe - singurul program „crăckuit” din calculator este Adobe Premiere Pro care îl folosesc „4 fun”. restul sunt gratuite, incluzând antivirusul de la microsoft. nu am pachetul office, nu am nevoie.

copii rebeli, credeți că dacă piratați două-trei chestii, sunteți mari „hecheri” si vă opuneți sistemului. vă e frică să băgați un bănuț online, gândindu-vă că vi-l mănâncă vre-un chiabur.

„copil gras și prost de bani gata, ieși afară de aici!” - FYI, am învățat să îmi controlez venitul banilor. am profitat de fiecare ocazie, de ziua mea, de sărbători, vizite la rude, să obțin bani pe care să îi economisesc sau cu care să-mi cumpăr ceva ce voi folosi pentru plăcere.

„nu toți avem norocul scris în frunte, nu toți înotăm în bani” - lucrați, puișorii lui mama. de la spălat de mașini până la bătut covoare, lucrați.

„gras prost” - mulțumesc. am o poftă ridicată de mâncare și metabolismul slab plus că e o genă din familie care mă face să fiu predispus la obezitate si diabet. gfys

„ia uite-l și pe grasul ăsta ce suferă pe aici” - mi-am exprimat opinia.

have a nice day, sir.

p.s.: puțin îmi pasă de „pozițiile” voastre pe forumul acesta, cu toții l-ați pupat în poponeț pe stuntman pentru ele, până la urmă ( mai puțin K1DDU - din nou, părerea mea )

Bravo ca muncesti , noi stam toata ziua si il lingem in cur pe stuntman , ma rog . Da si atata timp cat am administrator o sa ma laud cu chestia asta , deorece eu am muncit pentru acest grad , nu am stat pe mess sa il rog sa imi dea ceva .

Topic Closed pentru alte off-topicuri .


:topicclosed:
« Last Edit: 28 August 2014, 00:18:23 by ×X×_vasya_×X× »


"Nu e obligatoriu să fii de acord cu mine. Dar ar fi mai rapid aşa."




 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal