Author Topic:  Atac dur al celei mai mari campioane la gimnastică ritmică din istoria...  (Read 387 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB


[Skilled News] Atac dur al celei mai mari campioane la gimnastică ritmică din istoria României. Ce a spus Doina Stăiculescu despre Mihaela Rădulescu [Skilled News]









Atac fără perdea din partea celei mai mari sportive de gimnastică ritmică din istoria României. Doina Stăiculescu a criticat-o dur pe Mihaela Rădulescu pentru comportamentul său.

Momentul controversat din prima ediţie a emisiunii "Românii au talent!", difuzată de ProTV, a stârnit în ultimele săptămâni un val de reacţii, mulţi vorbind chiar de posibilitatea ca Mihaela Rădulescu să părăsească atât concursul, cât şi postul.

Două adolescente de 14 ani au realizat un superb moment de gimnastică ritmică şi mişcări de dans vinerea trecută şi au trecut în faza următoare cu aprobarea celor patru juraţi, Mihaela Radulescu Schwartzenberg, Andra Măruţă, Andi Moisescu şi Constantin Cotimanis. Răduleasca a ţinut însă să îi transmită un mesaj uneia dintre gimnaste, dar a făcut-o într-un mod dur. "Dacă nu slăbeşti 5 kilograme, nu treci în faza următoare!", i-a spus puştoaicei.

Ecoul acelui discurs neinspirat nu s-a potolit nici acum, din contră. Doina Stăiculescu, singura medaliată olimpică din istoira României la gimnastică ritmică - argint la Los Angeles, 1984 - a ţinut să îşi spună punctul de vedere pe o celebră reţea de socializare.

"Dragele mele colege , vă rog frumos să-mi spuneţi dacă se poate, când a făcut Mihaela Rădulescu gimnastică ritmică de performanţă, că eu nu-mi aduc aminte. Măi sa fie.....13 ani de performanţă, cea mai bună la măciuci......????????", a scris marea sportiva, pe pagina sa de Facebook.







Sursa: PROsport.ro 

Offline Conni

  • Romania National Trucking Fondator
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1560
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Romania National Trucking Fondator
  • Real Name: Alexandru Gabriel
Cam are dreptate... Totusi este un copil nu il poti demoraliza astfel.. Imi place parerea sportivei ,chiar daca pare fara perdea , are dreptate.
Americanii calatoresc de la Marte la Pluto

Romanii calatoresc de la Prislop la Iasi

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal