Author Topic:  [TUT] Cum sa-ti faci un set universal pe metin2  (Read 17741 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Klaws.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 217
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Legend!
  • Real Name: @kLLawS.
  • Steam ID: Klaws.
[TUT] Cum sa-ti faci un set universal pe metin2
« on: 06 January 2015, 21:15:14 »
Salut , multi dintre voi jucati metin iar nu prea stiti sa va face-ti iteme bunicele asa ca daca vreti sa fiti buni sa rupeti regatele puneti urmatoarele bonusuri pe iteme:


Arma -> 10 Semi-om , 10 Patrundere , 10 Critik , 12 Str. si 12 Vit. (Pietre: > War - Ninja - Sura < , dar e bine sa ai 2 arma sa bagi pe a 2-a: > War - Saman - Sura < ) [In caz ca esti saman , nu bagi STR , bagi INT . Daca esti ninja , nu bagi VIT , bagi DEX . Daca esti sura , nu bagi STR , bagi INT] [( ATENTIE!! La SAMAN si SURA(BM) puteti sa bagati in loc de patrundere , FARMEC)]
Coif -> 10 Semi-om , 15 magie , 15 foc , 8 otrava si 15 evitare sageti .
Scut -> 10 Semi-om , 12 Str. , 12 Vit. , Imun la necunostinta si 15 Sansa de blocare atac corporal .[In caz ca esti saman , nu bagi STR , bagi INT . Daca esti ninja , nu bagi VIT , bagi DEX . Daca esti sura , nu bagi STR , bagi INT]
Bratara -> 2k pv , 15 magie , 15 foc , 10 Semi-om si 10 patrundere .
Armura -> 2k pv , 15 sabie , 15 2maini , 15 pumnal si 15 sageti . (Pietre: Vitaliti , Eschiva si Protectie)
Cercei -> 10 Semi-om , 15 sabie , 15 2maini , 15 pumnal si 15 sageti .
Colier -> 2k pv , 15 sabie , 15 2maini , 15 pumnal si 15 sageti .
Papuci (Preferabil de lvl 29) -> 2k pv , 15 sabie , 15 2maini , 15 pumnal si 10 critik (sau 15 evantai) .

Daca te-am ajutat , lasa un reply. :-)/\:-)
« Last Edit: 06 January 2015, 21:17:41 by ×X×_vasya_×X× »



Offline blacklife

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2912
  • Reputation: 7
  • Gender: Male
  • You know, i mean it
  • Real Name: Marius Nicolae
  • Steam ID: STEAM_0:0:67883302
Re: Cum sa-ti faci un set universal pe metin2
« Reply #1 on: 06 January 2015, 21:17:39 »
Pare interesant.. pentru incepatori ,e chiar perfect.
Nu am jucat in viata mea Metin , si nici nu cred ca ma voi apuca :-j :)) .


„Dacă n-ar exista fericirea altora, nu ne-am sinchisi de nefericirea noastră.”   — Marin Preda

Spoiler
Nu, nu mai joc SA-MP, nu mai scriptez, nu mai ofer suport pentru serverul Romania National Trucking cum de altfel nici nu mai sunt '' owner ''.
[close]

Offline xCristi™

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 549
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ★Staff xSA★
  • Real Name: Cristian
  • Steam ID: [xSA]Cristi.xD
Re: [TUT] Cum sa-ti faci un set universal pe metin2
« Reply #2 on: 06 January 2015, 21:19:16 »
Frumos tutorial , Pacat ca la mine lenea predomina , si nu pot sa imi bag metin2 , cu acelasi motiv , nu imi pot baga nici minecraft :))

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB
Re: [TUT] Cum sa-ti faci un set universal pe metin2
« Reply #3 on: 06 January 2015, 21:39:23 »
Salut , multi dintre voi jucati metin iar nu prea stiti sa va face-ti iteme bunicele asa ca daca vreti sa fiti buni sa rupeti regatele puneti urmatoarele bonusuri pe iteme:


Arma -> 10 Semi-om , 10 Patrundere , 10 Critik , 12 Str. si 12 Vit. (Pietre: > War - Ninja - Sura < , dar e bine sa ai 2 arma sa bagi pe a 2-a: > War - Saman - Sura < ) [In caz ca esti saman , nu bagi STR , bagi INT . Daca esti ninja , nu bagi VIT , bagi DEX . Daca esti sura , nu bagi STR , bagi INT] [( ATENTIE!! La SAMAN si SURA(BM) puteti sa bagati in loc de patrundere , FARMEC)]
Coif -> 10 Semi-om , 15 magie , 15 foc , 8 otrava si 15 evitare sageti .
Scut -> 10 Semi-om , 12 Str. , 12 Vit. , Imun la necunostinta si 15 Sansa de blocare atac corporal .[In caz ca esti saman , nu bagi STR , bagi INT . Daca esti ninja , nu bagi VIT , bagi DEX . Daca esti sura , nu bagi STR , bagi INT]
Bratara -> 2k pv , 15 magie , 15 foc , 10 Semi-om si 10 patrundere .
Armura -> 2k pv , 15 sabie , 15 2maini , 15 pumnal si 15 sageti . (Pietre: Vitaliti , Eschiva si Protectie)
Cercei -> 10 Semi-om , 15 sabie , 15 2maini , 15 pumnal si 15 sageti .
Colier -> 2k pv , 15 sabie , 15 2maini , 15 pumnal si 15 sageti .
Papuci (Preferabil de lvl 29) -> 2k pv , 15 sabie , 15 2maini , 15 pumnal si 10 critik (sau 15 evantai) .

Daca te-am ajutat , lasa un reply. :-)/\:-)

Nu stiu ce metin joci tu DAR, 1-5-ul de care vorbesti la fiecare item este perfect, pe papuci mai pica mai de jale mai de noroc 2k pv 3x15 si pe armura 4x15 dar sa iti pice pe arma 12int 10hh 10 patrunzatoare 10 critica ai fi cel mai tare,nici cu switch-ul daca bagi nu-ti pica, doar daca ai un "noroc d'ala mare"
La ninja poti pune si putere dai la fel de mult, poate putin mai mult chiar, dar nu e o diferenta mare, nu as inlocui la saman patrunzatoarea cu farmecul niciodata, samanul e bun doar daca are full bio si iteme  10 rasa 50 atac+ patrzunatoarea care ajuta la hit,un saman ajunge normal sa dea intr-o rasa chiar si 11-12k hit
Degeaba spui ca "rupi" daca iti bagi 1-5-ul pe care l-ai prezentat mai sus daca sansele sunt minime, pe serverul unde joc eu, nimeni nu are toate itemele mentionate mai sus, ai spus cercei 10 semi-om 15 pumnal sabie maini sageti, pai tu realizezi ca asta e item perfect, nu? Poti baga si 90kkk intr-o pereche de cercei, nu va pica asa nici peste N ani, nu e chiar asa de bun topicul dupa parerea mea, daca pe alte servere e posibil sa ajungi sa iti poti face 1-5 perfect atunci e foarte misto, dar daca nu e atunci nu ii fa sa viseze, nu toate serverele de metin au posibilitatea de a putea face iteme, spun din propria experienta.

Offline Manu.

  • Romania National Trucking-co fondator
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SlowMoution.:3
  • Real Name: Manu
  • Steam ID: Manu.
Re: [TUT] Cum sa-ti faci un set universal pe metin2
« Reply #4 on: 06 January 2015, 21:40:16 »
Mersi pentru tutorial , stiam eu ca asa se face set universal .:|
Mersi.

Offline [SG]Andrei

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2752
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Fondator SkilledCrafting
Re: [TUT] Cum sa-ti faci un set universal pe metin2
« Reply #5 on: 06 January 2015, 21:41:18 »
Stai foarte mult pentru un set dasta :)) doar pentru un item stai ogramada

Offline Klaws.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 217
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Legend!
  • Real Name: @kLLawS.
  • Steam ID: Klaws.
Re: [TUT] Cum sa-ti faci un set universal pe metin2
« Reply #6 on: 07 January 2015, 09:27:10 »
Stai foarte mult pentru un set dasta :)) doar pentru un item stai ogramada
Majoritatea metinelor are switchbot , si faci rapid xD



 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal