Author Topic:  [TUT] Muzica prin Bluetooth pe orice boxe, caști și în mașina  (Read 1374 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
  Muzica prin Bluetooth pe orice boxe, caști și în mașina

  În ultimii ani, ascultarea muzicii de pe telefon, PC sau tableta, pe boxe Bluetooth a devenit o normalitate. Chiar și producătorii auto, în autoturismele noi, ne pun la dispoziție conexiune Bluetooth pentru ascultarea muzicii din telefon pe sistemul audio din mașina.
Poate aveți niște boxe mai vechi, care încă se aud foarte bine, sau poate aveți un sistem de sunet home cinema de calitate, în care ați investit o suma importanta; nu e păcat sa le înlocuim cu altele, dacă acestea sunt foarte bune.
Tratamentul pentru boxele și sistemele audio auto mai vechi, este un receptor Bluetooth, care le reda viata și le aduce în era dispozitivelor smart. Am cumpărat de pe Amazon un receptor audio Bluetooth, fără sa știu cat de bun o sa fie. Sincer, credeam ca o sa se audă destul de prost muzica în boxe, dar am fost plăcut impresionat de sunet, care este mai bun decât pe ieșirea de caști a telefonului. Acum poate o sa spuneți ca-i telefonul de vina, ca nu se aude bine în caști; dar pot sa va spun ca am încercat și cu un iPad Mini 2, și tot mai slab se auzea muzica pe caști, decât prin Bluetooth.
Device-ul se numește Justop, care probabil este un nume ales la întâmplare de producătorul oem din China. Același produs, este posibil sa-l găsiți și sub alte branduri.
Gadgetul Justop este destul de simplu, cu doar o mufa jack tata (trs), un slot pentru alimentare și un buton multifuncțional, care se folosește pentru: închis/deschis, împerechere, pauza/play.
În cutie avem și o mufa adaptor, de la jack mama (trs), la RCA stereo; în plus avem și un adaptor cu jack mama (trs) la ambele capete, care se folosește la conectarea caștilor.
Justop-ul are în interior și o baterie, care-l tine vreo 12 ore de playback și 260 de standby; de aceea, acest receptor audio Bluetooth, poate fi folosit si cu căștile.

Link receptor audio Bluetooth Justop:  http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005NDDEVQ/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=B005NDDEVQ&linkCode=as2&tag=videotutori08-21

 




Sursa: videotutorial.ro


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^
Re: [TUT] Muzica prin Bluetooth pe orice boxe, caști și în mașina
« Reply #1 on: 08 February 2016, 17:50:28 »
E destul de interesant , dar prefer sa pun pe un stick niste muzica si sa ascult in masina sau de pe net in pc , mi se pare mai okey.




" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal