Author Topic:  [Ajutor] PS CS6  (Read 1643 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Android).

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2566
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Uneori trebuie sa zambesti .
[Ajutor] PS CS6
« on: 14 August 2013, 12:57:38 »
Salutare !

Am gasit o problema la PS si as vrea sa va intreb cum o pot preveni .
Deci ... Atunci cand fac diferite efecte in el si mai pe urma cand vreau sa salvez poza imi apare unde vreau sa o salvez . Selectez poza pe destkop si imi scrie asta : ''Turning off Maximize Compatibility may interfere with the use of PSD or PSB files in other aplications or with other versions of Photoshop.

This dialog can be turned off in Preferences > File Handling > File Compatibility . ''

Iar daca dau OK mi se salveaza pe destkop un fel de file pe care scrie PS . Iar daca intru imi apare imaginea in PS.
Adica nu imi apare file.img sau jpg. etc. Dar imi intra in PS si imi arata imaginea .

Ce pot sa fac in aceasta privinta ? Pot sa va spun ca la alte efecte nu imi apare asta imi apare imaginea normala .
Adica depinde ce efecte folosesc .
Am incercat o metoda ... Am intrat sus la FILE > Save For Web (Alt+Shift+Ctrl+S) iar daca dau Save , merge imi arata normal cum trebuie sa fie , doar ca calitatea e mai rea .

Puteti sa ma ajutati sa o pot salva fara Save For Web , adica cum salvati voi ? Va rog  :(

« Last Edit: 16 July 2014, 12:16:36 by ×X×_vasya_×X× »

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Intrebare PS CS6
« Reply #1 on: 14 August 2013, 21:52:31 »
 Aoleo, cand dai Save As, Save iti salveaza PSD, cu acel fiser mai poti edita odata poza aia, acel fisier pastreaza tot ce ai facut tu pe acea poza.

Ca sa salvezi .png, .jpg dai pe 'Save For Web' si selectezi de acolo, daca dai pe JPEG apasa porma in casuta care apare pe High sau Very high/maxim cum arata acolo, calitatea e aceeasi ca la 'Save/Save As' doar ca, cu 'Save for Web' Salvezi direct poza, nu 'spatiu de lucru'[ PSD ].

1.
2.
« Last Edit: 14 August 2013, 21:56:03 by Play. »

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline Android).

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2566
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Uneori trebuie sa zambesti .
Re: Intrebare PS CS6
« Reply #2 on: 15 August 2013, 14:08:20 »
Ms Play . Am incercat cum mi-ai zis si merge calitatea superba . Ms inca odata  :D .


Offline ×X×_vasya_×X×

  • Legend
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 10472
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Real Name: vasya
Re: Intrebare PS CS6
« Reply #3 on: 15 August 2013, 14:15:36 »
Doamne , copii de la gradinita :))

1. Save for web e pentru gif-uri. Dar mnoh merge si pentru poze png dar calitatea e rea acolo..
2. Ca sa salvezi o poza .png , .jpg dai la : File > Save as > si iti apare o fereastra unde alegi denumirea pozei si formatul pe care il doresti , spre exemplu .png





"Nu e obligatoriu să fii de acord cu mine. Dar ar fi mai rapid aşa."




 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal