Author Topic: WTA Halep: "Dacă era în altă țară turneul, nu jucam!" Niculescu s-a accidentat  (Read 971 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W




A treia jucătoare a lumii, Simona Halep, a recunoscut că a avut un meci dificil cu Monica Niculescu în semifinalele turneului BRD Bucharest Open (VIDEO), sâmbătă, la Arenele BNR, dar speră să câştige titlul, duminică, la prima ediţie a turneului WTA din Capitală.

''A fost un meci foarte dificil, vreau s-o felicit pe Monica, a jucat foarte bine astăzi. Mă bucur mult că am făcut un meci bun şi că spectatorii au văzut un meci frumos. Sper că le-a plăcut şi mâine vor veni să mă susţină'', a afirmat Halep imediat după meciul câştigat cu 6-2, 4-6, 6-1 în faţa Monicăi Niculescu.

''Sunt foarte obosită, am avut o perioadă cu foarte multe meciuri, dar este o plăcere să joc acasă, tocmai de aceea am ales că joc acest turneu, dacă era în altă ţară nu jucam, cu siguranţă. Mă bucur mult că am câştigat şi am ajuns în finală. Mâine va fi un meci dificil, dar este ultimul din turneu, aşa că va trebui să ne bucurăm toţi de el'', a mai spus Halep, numărul trei mondial.

''Mă aşteptam să fie un meci greu, pentru că pentru că slice-ul ei este dificil, iar în setul doi am fost foarte obosită, la fel şi în al treilea set, dar am reuşit să mă liniştesc, să joc inteligent şi să îmi fac treaba pe teren. M-am odihnit un pic în setul doi, pentru că energia se dusese de tot, ea s-a apărat foarte bine, slice-ul ei este foarte incomod. A fost un meci bun şi sper că spectatorii s-au bucurat de el'', a declarat Halep pentru Digi Sport.

În finala de duminică (ora 17:30, Digi Sport 1), Halep, cap de serie nr. 1, o va înfrunta pe italianca Roberta Vinci, a doua favorită: ''Cu Vinci va fi greu, mai ales că este finala şi suntem amândouă obosite. Dar, sper să câştig titlul primei ediţii a turneului de la Bucureşti''.



Monica Niculescu a spus, la rândul său, că ''a fost un meci greu, sunt puţin obosită după meciul de ieri, s-au resimţit cele 2 ore şi 45 de minute''. Niculescu a trecut vineri, în sferturi, de slovena Polona Hercog (N. 8), cu 6-2, 2-6, 7-6 (3), după 2 ore şi 41 de minute.

''Am dat tot ce am putut pe teren, am luptat pentru fiecare punct şi sper ca publicul să fie mulţumit. Sper să nu fie ceva grav la picior pentru că aş vrea să joc la Istanbul, săptămâna viitoare. Am simţit durere la câteva mingi, dar sper să fie OK. Voi vedea mâine, după ce mă liniştesc. Publicul a fost foarte bun, 'Hai Monica, Hai Simona', a fost nemaipomenit'', a afirmat Niculescu, transmite Agerpres.

''Mă bucur foarte mult pentru acest turneu de la Bucureşti, îmi pare rău că am pierdut, dar mi-a plăcut foarte mult să joc aici şi vin sigur şi anul viitor'', a subliniat Monica Niculescu. Despre planurile sale viitoare, Niculescu a mărturisit: ''Vreau să joc acum la Istanbul, un turneu de 250, iar apoi urmează America, pe hard court''.





Sursa: DigiSport.ro





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Sper sa reuseasca sa ajunga macar pe 2 in lume. :3

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Cu siguranta nu juca.A fost un turneu greu la Wimbledon+s-a si accidentat.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline >.marKeLonn.<

  • ησтнιηg ιѕ ιηєνιтαвℓє
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2922
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • SUCCES IS MY ONLY MOTHERF*CKING OPTION
  • Real Name: ^ M.J.Z ^ Angelo ^
Halep , mandria Romaniei .




" The world is going to judge you no matter what yo do , so live your life the f*cking way you want to " 


Offline Bogdan ✖️

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4312
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ZEW
  • Real Name: Bogdan
  • Steam ID: -
Avem si noi cu cine sa ne mandrim. :d

Când vezi o afacere de succes înseamnă că cineva a luat o decizie curajoasă.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
Daca se tine de tenis , va ajunge pe primul loc :D





 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal