Author Topic: EXTERN Final senzațional de sezon în Spania  (Read 814 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
EXTERN Final senzațional de sezon în Spania
« on: 08 May 2014, 14:17:56 »

Egalul lui Real Madrid cu Valladolid, 1-1, o lasă pe echipa lui Carlo Ancelotti cu a treia șansă la titlu în Spania. Conform calculelor jurnaliștilor spanioli, „galacticii” mai au doar 4% șanse să câștige titlul în acest sezon.

CR7 și compania trebuie să câștige ambele meciuri rămase, Atletico să mai scoată doar un punct din ultimele două partide, iar Barcelona să nu câștige decât unul din cele două meciuri rămase.

Atletico Madrid continuă să aibă prima șansă la cucerirea titlului, pentru prima dată după 18 ani. Elevii lui Simeone depind doar de ei înșiși. Cu două egaluri în ultimele două meciuri, „los colchoneros” pot fi campioni în La Liga. Paradoxal, însă, deși pot câștiga titlul cu două puncte, îl pot pierde cu trei! Dacă vor câștiga meciul din etapa viitoare, cu Malaga, dar vor pierde în ultima etapă, cu Barcelona, vor pierde în ultima etapă titlul.

Barcelona, de asemenea, depinde doar de sine. Va fi campioană dacă va câștiga ambele meciuri rămase sau dacă strânge patru puncte și Atletico nu câștigă mai mult de unul, iar Real Madrid se încurcă în una din ultimele două etape.

Digi Sport va transmite cele mai importante meciuri din ultimele două etape din La Liga. Duminică, 11 mai, de la ora 20:00, Digi Sport 1 și Digi Sport 2 vor transmite, în paralel, partidele Celta Vigo-Real Madrid, Getafe-Sevilla, Elche-Barcelona și Atletico Madrid-Malaga.

Meciurile Elche-Barcelona și Getafe-Sevilla vor fi transmise alternativ pe Digi Sport 1 duminică, de la ora 20:00, în timp ce partidele Celta Vigo-Real Madrid și Atletico Madrid-Malaga vor fi difuzate, tot alternativ, pe Digi Sport 2, de la aceeași oră.

Pentru ultima etapă, cu numărul 38, Liga de Fotbal Profesionist Spaniol încă nu a stabilit orele de difuzare ale partidelor, dar Digi Sport va transmite, de asemenea, partidele celor trei granzi, Atletico, Barcelona și Real Madrid.


Sursa: DigiSport.ro
« Last Edit: 08 May 2014, 14:35:14 by [SG]MefX™ »





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Final senzațional de sezon în Spania
« Reply #1 on: 08 May 2014, 14:57:50 »
Abia astept sa vad cine o sa iasa campioana. <3 Sper ca va reusi cumva Barcelona. =))

Offline Bogdan ✖️

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4312
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ZEW
  • Real Name: Bogdan
  • Steam ID: -
Re: Final senzațional de sezon în Spania
« Reply #2 on: 08 May 2014, 19:28:09 »
Abia astept sa vad cine o sa iasa campioana. <3 Sper ca va reusi cumva Barcelona. =))
Atletico - 88
Barca - 85



Barca trebuie  sa bata neaparat so Atletico sa piarda,sau chiar un eventual egal.

Asa va ajunge Barca campioana =].

Când vezi o afacere de succes înseamnă că cineva a luat o decizie curajoasă.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
Re: Final senzațional de sezon în Spania
« Reply #3 on: 08 May 2014, 19:34:56 »
barca bate pe atletico si in al 2lea meci face egal , Atletico pierde in al 2lea meci , si realu le castiga pe amandoua :)) SPER





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Final senzațional de sezon în Spania
« Reply #4 on: 08 May 2014, 19:38:58 »
Nu cred c-am mai vazut un campionat asa puternic cu o asa intensitate la final. :))

Offline Laur

  • Face down,A$$ up,That's the way I like to f*ck. #MasterOfCensor
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 647
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • I was a creature before I could stand .
  • Real Name: AKA:HighSkill,Simpatique
Re: Final senzațional de sezon în Spania
« Reply #5 on: 08 May 2014, 19:47:27 »
Ar fii ceva sa castige atletico...pentru ca toata lumea se gandea la real si barca

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Final senzațional de sezon în Spania
« Reply #6 on: 08 May 2014, 21:45:36 »
Nu cred c-am mai vazut un campionat asa puternic cu o asa intensitate la final. :))
Nici eu...eu chiar nu stiu cine va castiga.In orice caz cele mai mari sanse o are Athletico,avantajata si de pozitie si de punctaj,Realul eu zic ca si-a luat adio,iar Barca amai are sanse.E greu de crezut ca Barca si Athletico pierd in urmatorul meci si la disputa directa fac egal,iar Realul ia trofeul..



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal