Author Topic: INTERN Laurenţiu Rus a fost transferat de Astra după ce a marcat un gol superb în ...  (Read 271 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Laurenţiu Rus a fost transferat de Astra după ce a marcat un gol superb în poarta giurgiuvenilor!








Pus pe liber de Dinamo din cauza salariului considerat prea mare pentru posibilităţile actuale ale clubului, fundaşul dreapta Laurenţiu Rus (29 de ani) va semna cu Astra. Oficializarea mutării este doar o formalitate, iar acesta va parafa un contract pe trei ani.

În sezonul precedent, Rus a fost jucător de bază în echipa lui Flavius Stoican, pentru care a jucat 30 de partide (29 ca titular) şi a marcat două goluri. Interesant este că una dintre reuşite a fost chiar în poarta Astrei, pe 20 octombrie 2013.

Deşi Astra s-a impus cu 2-1, rezerva Rus a marcat un gol superb (45), cu un şut din afara careului, la care Lung jr. n-a avut replică.

Celălalt gol din sezonul precedent l-a înscris în poarta Concordiei Chiajna, de această dată la o victorie cu 3-1 în deplasare, pe 27 aprilie 2014. În total, Laurenţiu Rus a marcat de şase ori în Liga 1. 1,3 milioane de euro este cota de piaţă a lui Rus, conform transfermarkt.

”Laurențiu Rus este un fotbalist foarte bun, care evoluează atât ca fundaș dreapta, cât și ca mijlocaș dreapta, așadar jucător de bandă, poate juca și în centru, este polivalent, cu siguranță ne va ajuta foarte mult. Va semna un contract valabil pe trei ani”, a declarat preşedintele Astrei, Dinu Gheorghe, la Digi Sport Special.

"Îmi pare rău că am plecat aşa de acolo, chiar înainte de primul meci al sezonului. Acum e important că am venit la Astra, chiar am discutat mai multe probleme cu domnul Isăilă. Important e să revin la forma maximă cât mai curând, să fiu apt sută la sută în două, trei zile", a declarat Laurenţiu Rus.





Sursa: DigiSport.ro





Offline Allex

  • #RMA - Los Blancos
  • Legend
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2007
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • #RMA
  • Real Name: Alexandru
Daca a luat salariu mai mare bravo lui . Ma bucur pentru el . Chiar l-am cunoscut , e un baiat de treaba . Si el si Luchin .

______________________________________________




______________________________________________



____________________________________________________

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Daca a luat salariu mai mare bravo lui . Ma bucur pentru el . Chiar l-am cunoscut , e un baiat de treaba . Si el si Luchin .
Zici c-ai fost la un bar cu el, asa vorbesti. :))

Fail Dinamo... xD E un transfer bun pentru Astra.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal