Author Topic: INTERN Mutu, după victoria de la Craiova: ”Îmi pare rău că le-am stricat sărbătoarea...  (Read 296 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W


[Skilled News] Mutu, după victoria de la Craiova: ”Îmi pare rău că le-am stricat sărbătoarea. Tatăl meu ține cu Știința!” [Skilled News]









Adrian Mutu a fost în teren doar puțin peste 30 de minute în meciul câștigat de Petrolul, în deplasare, la Craiova, cu 2-0 . Cu toate acestea, ”Briliantul”, care a intrat în locul lui Priso, în minutul 58 al meciului, spune că s-a simțit bine în ”Bănie” și că îi pare rău că i-a învins pe ”juveți” la ultimul meci al acestora pe Ion Oblemenco.

„Am avut un meci dificil la Craiova, contra unei echipe care a atacat şi s-a văzut că a vrut mult să câştige, dar valoarea noastră şi-a spus cuvântul. A fost un meci special, mai ales că tatăl meu ţine şi acum cu Craiova. Am înţeles că este posibil să fi fost ultimul joc pe acest stadion înainte de demolare şi le-am stricat într-un fel sărbătoarea, dar asta este, suntem profesionişti şi câştigăm pentru a ne îndeplini obiectivele.

M-am simţit mereu bine la Craiova, mai ales când am jucat cu naţionala aici. Publicul este unul deosebit, unii m-au aplaudat, alţii m-au huiduit, e normal şi acest lucru, am venit ca adversar şi au încercat să mă intimideze, dar repet, m-am simţit foarte bine în Bănie. Avem şanse foarte puţine de calificare în Europa League, dar aşa cum am primit uşor două goluri pe final putem şi noi să marcăm la Zagreb”, a spus Mutu, la finalul partidei cu CS U Craiova.

Și Sony Mustivar este încântat de cele trei puncte obținute în ”Bănie”, care o duc pe Petrolul pe locul 1 al clasamentului, după cinci etape, la un punct în fața Stelei.

„Este o victorie foarte importantă pentru noi, într-o asemenea atmosferă şi contra unei echipei care a jucat foarte bine. Suntem lideri, dar nu contează clasamentul după 5 etape, obiectivul nostru este să fim primii la finalul campionatului. Cred că avem şanse şi la Zagreb să ne impunem, trebuie să credem în ele”, a mai spus mijlocașul ploieștenilor.







Sursa: DigiSport.ro  | Oferit de MefX





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Normal ca au batut la Craiova, sunt foarte buni cei de la Petrolul. :D

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Era culmea sa bata Craiova.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
Craiova nu sunt dinamo zagreb :))





 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal